cedok vlastnik - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu cedok vlastnik, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Měl doprovázet turisty na letech concordem kolem světa, místo toho s manželkou založil dopravce v Dominikánské republice. S Cocotours tak už skoro třicet let vozí turisty po ostrově, hlavně z letišť a přístavů do hotelů a zpět. Jeho podnik i celá země se postupně oklepávají z pandemie. „Těm, kdo nemohli pracovat, dala vláda asi 150 dolarů měsíčně. Někteří si dokonce přilepšili. Bylo to něco nového. Vláda nikdy v historii neplatila lidi za nepracování,“ popisuje karibské novoty Steve McQueen, majitel ...
Zaměstnanci cestovní kanceláře Exim Tours založili odborovou organizaci. Na Twitteru o tom informoval šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula.
Trh českých cestovních kanceláří se konsoliduje. Nově vzniklá skupina Travel Family zahrnující Vítkovice Tours, Viamare a VTT se zařadí do sedmičky největších cestovní kanceláří. Obrat skupiny, působící i na slovenském a polském trhu, se blíží 750 milionům korun.
Velkoobchodní dodavatel vietnamských prodejen vytvoří poblíž metropole nové skladové centrum. Nový sklad buduje u Prahy též řetězec Makro.
Značka ČSAD je k vidění na silnicích už téměř 70 let. Nehynoucí slávu jí v padesátých letech zajistila zřejmě nejznámější česká road movie Florenc 13.30. Historie značky je přitom plná paradoxů. Vznikla znárodněním soukromých dopravců a vyčleněním silniční dopravy z Československých státních drah, nicméně velkou oslavu padesátin jí v devadesátých letech vystrojili už noví soukromí majitelé. Unikátní je i samo kolektivní vlastnictví ochranné známky.
Mariusz Jańczuk vybudoval v domovském Polsku s kolegou Leszkem Szagdajem z ničeho dovolenkového obra, jehož tržby přesahují v přepočtu jedenáct miliard korun. Cestovní kancelář Itaka tak s přehledem vládne polskému trhu a po letošní akvizici Čedoku má stejné ambice i v Česku. „... máme jasnou představu, jak tuto značku rozvíjet. Rozhodně se nebudeme snažit přeměnit Čedok v polskou firmu,“ říká podnikatel, který dosud s českými médii nehovořil.
Největší internetový prodejce dovolených v Česku Invia.cz loni zvýšil objem prodaných zájezdů cestovních kanceláří o 23 procent na 4,26 miliardy korun. Cestovní agentuře vzrostl zisk o 14 procent na 72 milionů korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) schválil změnu vlastníka cestovní kanceláře Čedok. Firmu od dosavadního majitele, americké Odien Group, kupuje největší polská cestovní kancelář Itaka. Hodnotu obchodu ani jeho další podmínky firmy nezveřejnily. O schválení transakce dnes ÚOHS informoval v tiskové zprávě. Rozhodnutí je už pravomocné. Podle úřadu nebude mít fúze za následek podstatné narušení hospodářské soutěže.
Cestovní kancelář Čedok loni prohloubila ztrátu na 160 milionů korun z předloňských šesti milionů. Tržby klesly o 21 procent na 1,96 miliardy korun. Letos CK očekává, že se vrátí do zisku. Čedok letos na jaře uvedl, že důvodem horšího loňského hospodaření byla investice do nového rezervačního systému a ztráta ze zajištění ceny paliva v řádu desítek milionů korun. Za výsledkem rovněž stál horší vývoj loňské letní sezóny, kterou ovlivnila především uprchlická a ekonomická krize v Řecku.
Zakladatel a šéf největší tuzemské internetové cestovní agentury Invia Michal Drozd se v posledních měsících nenudí. Spolupracuje s novými investory, rozjíždí projekty na čínském trhu nebo řeší propad prodejů zájezdů do některých destinací. „Ta práce mě pořád baví,“ říká muž, který dává rozhovory jen velmi zřídka.