cena 1 m ctverecniho bytu v praze - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu cena 1 m ctverecniho bytu v praze, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Kdo nedosáhne na vlastní bydlení, odchází do podnájmu. Tento segment realitního trhu podle expertů sílí a představuje tak zajímavou investiční příležitost.
70 procent nových bytů v Praze a v Brně se prodává ve velikostech 2+kk nebo ještě menší. I v případě rekonstrukcí se dělí velké byty na menší. V metropoli se navíc zmenšuje i průměrná podlahová plocha nejmenších bytových jednotek. Všechny tyto trendy jsou reakcí na poptávku ze strany potenciálních kupujících.
Nedostatek volných stavebních parcel v kombinaci s velmi silnou poptávkou tlačí ceny nahoru. To se spolu s omezenými finančními zdroji zájemců o bydlení podepisuje i na zmenšující se výměře. Dříve Češi poptávali pozemky větší než 2000 metrů čtverečních, dnes není výjimkou, že pro stavbu rodinného domu volí plochy okolo 500 metrů čtverečních.
Koupit si nemovitost v cizině bývá terno, nebo taky noční můra – to když nadšený kupec dobře nedomyslí, co všechno ho s vlastnictvím domu či bytu v zahraničí může potkat.
Ceny chat a chalup v Česku nadále rostou, nejvíce v okolí Prahy a v atraktivních horských střediscích. Největší zájem je o lokality v hodinové dojezdové vzdálenosti z hlavního města, například Slapy, Orlík nebo okolí Sázavy a Berounky. Z horských oblastí stále převládají Krkonoše a Šumava, v poslední době se do popředí zájmu dostávají také Beskydy a Krušné hory. Trendem je nákup rekreační nemovitosti k celoročnímu užívání. Vyplývá to z odpovědí zástupců realitních kanceláří, které ČTK oslovila.
Zájem o nájemní bydlení v Česku v posledních zhruba třech letech prudce rostl, a to především vlivem stále vyšších cen nemovitostí. Tento trend ještě zesílil po 1. říjnu 2018, kdy začaly na základě doporučení České národní banky (ČNB) platit přísnější podmínky pro poskytování hypotečních úvěrů.
Po bytech v novostavbách se směrem nahoru pohnuly také ceny starších bytů. Hlavně ve větších městech. V Česku jsou ale i regiony, kde nemovitosti zlevňují, a do metropolí to z nich není daleko.
Bydlení ve městech, jako je Nymburk, Ivančice nebo Frýdek-Místek v poslední době zlevňuje.
Poté, co od 1. října 2018 platí přísnější nařízení ČNB pro poskytování hypoték, ubylo zájemců o koupi nemovitosti. Naopak je více lidí, kteří se hrnou do nájmu.
Ceny rodinných domů rostou, hypoteční úvěry jsou stále hůře dostupné. Přesto se ale rodinné domky stále dobře prodávají. Jejich poptávka převyšuje nabídku. Zájem je ale spíše o okraje velkých měst a vesnice v okolí měst. Za pražské a brněnské rodinné domky zaplatí zájemci v tuto chvíli až dvojnásobek oproti konci roku 2015.