Cena bytu viden - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Cena bytu viden, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Česká národní banka v polovině června zveřejnila, že ceny bytů už jsou nadhodnocené o zhruba 40 procent, než by odpovídalo úrovni příjmů mediánové domácnosti a požadovaným výnosům z pronájmu nemovitosti. V předchozí zprávě o finanční stabilitě před půl rokem ještě centrální banka uváděla nadhodnocení o 15 procentních bodů nižší. Takové nastavení cen bytů přitom souzní i s výsledky průzkumu agentury STEM pro Hospodářskou komoru hlavního města Prahy provedeného v květnu na vzorku 505 lidí.
Zajištění bezpečné a dostupné energie se neobejde bez silnější intervence státu nebo samospráv. Potvrzuje to vývoj v energetice oblasti za poslední rok, kdy celý trh zasáhla velká nejistota. Zároveň je takový vývoj důležitý i kvůli naplňování cílů v oblasti dekarbonizace, kterého můžeme dosáhnout jen v případě, že budeme efektivně využívat relevantní podpůrné programy.
Mix známých i úplně nových tváří nabízejí před komunálními volbami v Brně strany a hnutí, které usilují o primátorský řetěz či alespoň o podíl na vedení města. Tipovat vítěze a uskupení, která se dohodnou na koalici, je v moravské metropoli ošidné zvláště po minulém povolebním vyjednávání. aa (ODS) tehdy vyšachovala vítězné ANO, když se dohodla s KDU-ČSL, Piráty a s ČSSD. Brněnské špičky hnutí Andreje Babiše tvrdí, že na tento „megapodraz“ už zapomněly.
Na nový byt v Praze s plochou 70 metrů čtverečních lidé vydělávají přes 17 let, o 2,4 roku více než loni. Vyplývá to z indexu dostupnosti bydlení CG-Index zpracovávaný developerem Central Group. V celé republice je pak nutno podle Indexu prosperity Česka na pořízení bytu vynaložit více než 15 ročních mezd. V Česku je tak pořízení vlastního bydlení podle analytiků České spořitelny a portálu Evropa v datech nejnákladnější v Evropské unii. Zástupci obou indexů to dnes uvedli na tiskových konferencích.
Česká spořitelna plánuje ještě letos nebo začátkem příštího roku spustit výstavbu pilotní trojice projektů dostupného nájemního bydlení. Ve dvou okresních městech a jedné městské části Prahy vznikne dohromady 250 bytů. Klíčem k levnějším nájmům je zejména spolupráce s městy a obcemi, které vlastní pozemky. Zapojení nabízí bankovní dům všem sídlům nad deset tisíc obyvatel.
Na průměrný 70metrový byt v novostavbě si Pražan vydělá za 17 let a 4 měsíce, tedy pokud by neměl žádné jiné výdaje. Ukazuje to čerstvý Index dostupnosti bydlení, který vypočítává rezidenční developer Central Group. Jen ve srovnání s loňským rokem je to téměř o dva a půl roku déle.
S příchodem dubna se návštěvníkům otevřou hrady, zámky a další památky, které byly přes zimu zavřené. V Česku působí desítky lidí, kteří si dali za úkol vrátit život zchátralým zámkům, hradům a jiným historicky cenným nemovitostem. Jsou mezi nimi restituenti i noví investoři. Web E15.cz mapuje ve svém seriálu jejich mnohdy obtížný boj za záchranu památek, které by se jinak proměnily ve zbořeniště. První letošní zastávkou je zámek Loučeň, jenž je otevřený celoročně a vlastní a řídí jej Kateřina Šrámková.
Největší slovenský rezidenční developer Cresco Real Estate vstupuje na český trh. Společnost zahájí české tažení miliardovým projektem bytového domu SO-HO v pražských Holešovicích s více než pěti sty byty. Vedení firmy se otevření nové pobočky neobává ani v současné turbulentní době, během které zdražují materiály, pracovní síla i financování projektů.
Německo a Rakousko by měly omezit prudký růst cen nemovitostí tím, že zpřísní hypotéky a donutí banky, aby si vytvořily více kapitálu. Ve své zprávě to uvedl Evropský výbor pro systémová rizika (ESRB). Tento orgán funguje jako „hlídací pes“ finanční stability v Evropské unii. Má mandát vydávat varování, pokud zjistí závažná systémová rizika, a doporučit nápravná opatření při řešení těchto rizik.
Navzdory snaze současných pražských radních se obecní bytový fond dál zužuje. Nejenže pokračují privatizace bytového fondu ve správě městských částí, ale byty se také nestíhají opravovat a město zatím nestaví ani nové. Chybí mu totiž peníze. „V tomto volebním období jsme z Fondu pro rozvoj dostupného bydlení podpořili investice za zhruba 3,5 miliardy. Nyní už finance došly a fond je prázdný,“ popisuje finanční poměry pražský radní pro bydlení a transparentnost Adam Zábranský (Piráti). Na novou výstavbu si ...