cena emisních povolenek - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu cena emisních povolenek, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Energetická krize se blíží podle odborníků ke konci. Jak se určuje cena elektřiny na burze a co ji ovlivňuje? Jak vypadá aktuální graf burzovní ceny elektřiny? Kdo jsou největší dodavatelé elektřiny v Česku a kde najdete jejich ceníky? Jak zní aktuální prognóza a do kdy potrvá zastropování cen energií? Dozvíte se v článku.
Deník E15 přináší ve spolupráci s fondem J&T Arch Investments čtvrtý a zároveň poslední díl ankety s výraznými osobnostmi tuzemského byznysu, které odpovídají na otázku, zda je kapitalismus v krizi a potřebuje reformu.
Loňský rok byl nejen v energetickém odvětví zcela mimořádný. Ceny elektřiny a zemního plynu dosáhly rekordních hodnot. Kvůli rychlému tempu jejich růstu přistoupila vláda k regulaci a ceny zastropovala. Jak můžeme rok 2023 zhodnotit a co nás čeká v roce letošním? Přinášíme krátké ohlédnutí.
Řadu velkých společností brzy čeká povinnost sestavovat takzvaný nefinanční reporting podle nových, nesrovnatelně rozsáhlejších pravidel. Podle Martina Křivánka z KPMG budou muset například posuzovat dopady na místní biodiverzitu podle specifik každého místa, ve kterém působí. Nedostatečně či nepravdivě zpracovaná zpráva pak může vést i k soudním sporům, jako se to už stalo v západních zemích. „Už nebude stačit jen někam vyjet, vysadit pár stromků a vyfotit se s nimi,“ říká Křivánek, který v KPMG vede tým ...
Jeden z favoritů nadcházející prezidentské volby Andrej Babiš konečně začal ostrou kampaň. A své nejvážnější konkurenty Petra Pavla a Danuši Nerudovou rozhodně nešetří. „Oni nemají žádné politické zkušenosti a všechno, co deklarují v těch debatách, je nabiflované,“ říká šéf hnutí ANO, který by také rád snižoval úrokové sazby a zestátnil ČEZ.
Utrpěli jsme v EU vítězství. Naše předsednictví skvěle vyjednalo novou dohodu o snižování emisí Fit for 55. Má to ale dva pořádné háčky. Zpřísnění klimatické politiky těžce poškodí Českou republiku a za druhé je tento výsledek pravým opakem toho, co při nástupu slíbila pravicová vláda. To není nic nového, takové debakly nás v Bruselu potkávají pořád. Proč tomu tak je? A můžeme to nějak změnit?
Česku se povedlo složit reparát za rok 2009. Jeho končící předsednictví v Radě Evropské unie bylo mimořádně úspěšné, shodují se tuzemští i zahraniční experti a politici. Jedinou vadou na kráse podle nich je, že se vládě premiéra Petra Fialy (ODS) nedaří představovat pozitivní výsledky vlastním občanům.
Ministři energetiky evropských zemí dál hledají nástroje, kterými by zmírnili následky energetické krize a její dopady na životní úroveň lidí i na konkurenceschopnost evropského průmyslu. Pokud ceny energií neklesnou, lze očekávat další vlnu deindustrializace – přesný opak toho, o co Evropská unie usiluje. Paradoxně by to mělo negativní klimatické dopady. Elektřina je jinde ve světě sice levnější, ale její výroba produkuje v průměru více emisí než při výrobě v Evropě.
Šéf hnutí ANO a jeden z favoritů prezidentských voleb Andrej Babiš v rozhovoru pro deník E15 zkritizoval současnou výši základní úrokové sazby. V případě zvolení hlavou státu by se snažil přesvědčit guvernéra ČNB a svého bývalého ekonomického poradce Aleše Michla, aby jím vedená bankovní rada centrální banky sazby co nejdříve snížila.
Bývalý premiér Mirek Topolánek se rozhodl kandidovat na prezidenta Svazu průmyslu a dopravy, jehož dosavadní šéf Jaroslav Hanák po více než deseti letech končí. Profesní organizaci čeká podle Topolánka spousta práce směrem k vládě, sociálním partnerům i směrem do zahraničí. „Svaz je účastník tripartity, jako bývalý předseda vlády s tím mám zkušenosti. Jsem schopen vyjednávat s jakoukoli politickou reprezentací. A po odchodu z politiky jsem se věnoval především zahraničnímu obchodu,“ říká. Protože ...