cena firmy podle ebitda - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu cena firmy podle ebitda, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Zájem o produkci vlašimské muničky Sellier & Bellot teď roste především ve Spojených státech a v jihovýchodní Asii. Šéf firmy Radek Musil předpokládá, že poroste i letos. „Kupodivu i poptávka v Evropě z civilního sektoru je stále na stejných číslech, byť jsou v řadě zemí zavřené maloobchody a střelnice,“ říká. Firmu čeká jednání s českým ministerstvem obrany o nové rámcové smlouvě, dosavadní za tři miliardy korun vyprší příští měsíc.
Petrochemický holding Orlen Unipetrol se loni propadl do ztráty 5,4 miliardy korun z čistého zisku 726 milionů korun o rok dříve. Tržby firmě klesly meziročně o 35 procent na 83,1 miliardy korun. Vyplývá to z údajů z dnešní tiskové zprávy společnosti porovnané s výsledky prezentované firmou před rokem. Finanční výsledky roku 2020 podle firmy nepříznivě ovlivnilo pokračující náročné makroekonomické prostředí znásobené globální pandemií koronaviru.
Prodej tužek vázne, ale hospodaření celého holdingu Koh-i-noor za rok 2020 rozhodně ztrátové nebude. Skupina naopak dál investuje a je připravena – pokud krize přinese příležitost – i na další nákupy. „Sice jsem se někde dočetl, že jsme zchudli, ale opak je pravdou. Když to někdo posuzuje z hlediska tržní hodnoty, tak možná ano, ale na to my si nehrajeme,“ říká Vlastislav Bříza, který je spolu se svými dvěma syny majitelem skupiny.
Generální ředitel automobilky Ferrari Louis Camilleri po téměř dvou a půl letech skončil ve funkci. Ve věku 65 let, z osobních důvodů. Na penzi odchází krátce po tom, co se potýkal s onemocněním COVID-19. S tím ale podle automobilky nemá jeho odstoupení nic společného.
Deník E15 jako jeden z mála na českém trhu vydává žebříček nejbohatších Čechů a Slováků v daný rok. Jak jsme přišli na letošní pořadí?
Koronavirus sice poškodil byznys řady českých a slovenských miliardářů, ale zároveň pro ně představuje i příležitost. Stejně jako po finanční krizi 2008 mohou na koronavirovém šoku dlouhodobě vydělat, pokud centrální banky budou dál pumpovat peníze do světové ekonomiky a vlády začnou přerozdělovat peníze z rozpočtů.
Druhá vlna koronavirové pandemie, která v minulých týdnech zasáhla Českou republiku ještě tvrději než na jaře, opět nepříznivě dopadla na trh fúzí a akvizic. Od konce roku si přitom investiční bankéři, právníci či poradci slibovali, že přinese oživení, což se však neděje.
Polostátní skupina ČEZ posiluje svou pozici na rakouském trhu energetických úspor a služeb. Za 116 milionů korun prostřednictvím své dceřiné společnosti Elevion Group získala stoprocentní podíl ve firmě specializující se na energetické úspory.
Čistý zisk energetické skupiny ČEZ za tři čtvrtletí letošního roku dosáhl stejně jako loni za stejné období 13,6 miliardy korun. Tržby ČEZ meziročně stouply zhruba o pět procent na 155,5 miliardy. Prodeje elektřiny, plynu i tepla skupině meziročně klesly. Vyplývá to z údajů, které dnes firma zveřejnila. Po očištění o mimořádné nepeněžní vlivy však čistý zisk meziročně vzrostl o 27 procent na 18,7 miliardy korun, což je podle ČEZ ukazatel relevantní pro dividendovou politiku.
Navzdory pandemii se letošní rok pro společnost STV Group, která patří spolu s Czechoslovak Group, Českou zbrojovkou a Omnipolem k největším zbrojařům v zemi, vyvíjí pozitivně. Firma očekává desetiprocentní růst a chystá další investice za stamiliony korun. Například v Poličských strojírnách posílí muniční linky. „Pokud by výroba munice a střeliva základních ráží neexistovala, byl by to zásadní problém, protože v případě krize by česká armáda byla závislá na dodávkách z ciziny. Tomu chceme předejít,“ říká ...