cena najmu v praze - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu cena najmu v praze, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Základem bezpečného pronájmu bytu je dobrá nájemní smlouva. Na internetu najdete spoustu vzorů, ale ne všechny jsou kvalitní. Nejdříve zvažte, zda je pro vás vhodnější smlouva na dobu určitou, nebo neurčitou. Co dalšího brát v úvahu a na co si dát pozor?
Malá nabídka, extrémní poptávka, která navíc rok od roku roste. Tak lze definovat český trh s nájemními byty. Ten se v důsledku toho pořádně mění. Dřívější individuální nákupy nyní vystřídaly hromadné nákupy institucionálních investorů. Portfolia nájemních bytů začínají vytvářet i někteří developeři, například společnosti Finep nebo Trigema. Do této skupiny se nyní zařadí i Creditas Real Estate, která na trh uvádí svůj první nájemní projekt Loox Prosek. Pronájem bytů byl právě spuštěn. První nájemníci se ...
Žně, které developeři v posledních letech zažívali, jsou u konce. Inflace, rostoucí ceny energií, drahé hypotéky a také několikanásobně dražší financování projektů ochladilo trh s byty natolik, že i největší hráči začínají odkládat projekty na lepší časy. „V Praze bude zahájena zhruba třetina bytů oproti minulým letům,“ říká v rozhovoru pro E15 šéf developerské společnosti Finep Tomáš Pardubický. Lépe na tom teď podle něj budou hráči, kteří už v posledních letech nasměrovali pozornost k nájemním bytům. ...
Odsunuté koupě bytů způsobené drahými hypotékami vyvolaly v síti realitních kanceláří Re/max historicky rekordní rok v počtu zprostředkovaných nájmů. S prvním výraznějším poklesem sazeb ale nájmy opět vystřídá zájem o pořízení vlastního bytu, a to možná už letos, očekává generální ředitel společnosti Jan Hrubý. „Od poloviny tohoto roku už bude vývoj výrazně pozitivnější. Osobně si myslím, že optimální úrokové sazby jsou někde kolem tří procent a věřím, že se k nim dostaneme v průběhu roku 2024,“ říká šéf ...
Rok 2023 bude na poli rezidenčních realit plný kontrastů. Na jedné straně se otevře největší příležitost k nákupu levnějšího secondhandového bytu, na straně druhé se bankovní financování udrží poblíž sazbového stropu a výrazný pokles sazeb nepřijde. Přestože drahé hypotéky přibrzdí i developery, zlevnění nových bytů se ani v příštím roce nedočkáme.
Kdo chce mít kancelář, bude si za ni muset v novém roce velmi pravděpodobně připlatit. A možná i výrazně. Nájem nejen kanceláří, ale i obchodů nebo průmyslových hal zdraží kvůli inflačním doložkám ve smlouvách právě o úroveň inflace, která dosahuje zhruba 18 procent. Spolu s výrazně vyššími náklady na energie a zdražujícími servisními poplatky tak podle odborníků vzniká na trhu nevídaná směska.
Ataccama dlouhé roky rostla v sousedství pražské Invalidovny, pořádně vědět o sobě dala až letos v červnu, kdy znenadání ohlásila zisk investice ve výši 3,5 miliardy korun. Datová firma vznikla před 14 lety, když se oddělila od společnosti Adastra. Od té doby ji řídí Michael Klaus. „Dnes jsou ty problémy podobné, ale díky větším objemům dat a jejich důležitosti mnohem zásadnější,“ popisuje Klaus v rozhovoru pro deník E15, jak se změnil datový byznys za posledních dvacet let.
Investoři by měli zpozornět, trh s byty očekává největší cenový propad od roku 2008. Starší byty už v některých regionech zlevnily dvojciferně a realitní experti v příštím roce očekávají daleko víc. Kam se podle odborníků vyplatí investovat? A vyplatí se ještě pořád Praha?
Poptávka po nájemních bytech vystřelila vzhůru. Přesto musí pronajímatelé zvažovat, jak vysoké ceny nasadit, aby bydlení v jejich domech bylo pro lidi ještě vůbec dosažitelné. „Když teď sestavujeme rozpočet na příští rok, tak je náš největší bolehlav, abychom nastavili zdravou míru mezi potřebou růstu nájemného, tak abychom pokryli všechny náklady, a tím, aby se nám nezvyšovaly odchody lidí,“ říká Jan Rafaj, viceprezident Asociace nájemního bydlení a generální ředitel firmy Heimstaden, která zejména na ...
Trh průmyslových hal žil po léta ve stínu kanceláří a obchodních center. Pandemie covidu však převrátila svět nakupování naruby a ze zásobování e-shopů se stal klíčový byznys. Vizionář Milan Kratina, nadšený pro budování moderní výrobní a logistické infrastruktury, začal rychle stoupat po žebříčku miliardářů. Firma Accolade, kterou založil a z poloviny vlastní, investuje do výstavby hal, jež pak už pronajaté zpravidla končí v jejím fondu. Své peníze Kratinovi svěřily už tisíce investorů.