cena pozemků pod dálnici - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu cena pozemků pod dálnici, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Sedmadvacet let vede Jiří Ondra rodinnou firmu sítě čerpacích stanic Tank Ono se svým bratrem Petrem. Po republice mají nyní přes čtyřicet pump, a pokud by někdo prodával, mohou koupit další. „Ale stanic, které ještě můžeme koupit, zase tolik není. Velké řetězce jako Benzina, Shell nebo Mol nám žádnou pumpu neprodají. Kvůli konkurenčnímu boji ji raději zavřou,“ říká Ondra.
Magistrát začne znovu jednat se společností, která před lety získala od restituentů pozemky pod klíčovými dopravními stavbami v okolí Prahy. Jde například o Štěrboholskou radiálu nebo Jižní spojku, tedy stavby, které vznikly ještě za komunismu. Kvůli tomu přitom společnost Alcor Holding před lety zahájila s českým státem arbitráž.
Objem půdy vyňaté ze zemědělského půdního fondu se loni meziročně propadl o 42 procent. Vyplývá to z nových statistik ministerstva životního prostředí. Úřady sňaly ochranu z téměř 1,6 tisíce hektarů orné půdy. Na tuto rozlohu by se vešlo 354 Václavských náměstí. Denně tak loni Česko přišlo o více než čtyři hektary půdy.
Dlouholetý stavbař Michal Jurka zažívá vrchol dosavadní kariéry. Je nově prezidentem švédského koncernu Skanska pro Česko, Slovensko a Polsko. Změna přichází v době, kdy firma zkouší český a polský byznys Skansky vrátit do zisku. „Se samotným růstem tržeb letos ale nepočítáme. Naším heslem je zisk před tržbami,“ říká ve svém vůbec prvním rozhovoru v nové funkci. Zisk by už letos podle Jurky měl být "přiměřený", dlouhodobě pak dle plánů na úrovni přes tři procenta podílu z tržeb. V rozhovoru pro E15 Premium...
Stavby nových továren a skladů nejsou v současné době příliš populární, málokterá obec si přeje za humny nové haly. Doprovází to chór hlasů, že montovny již v moderní ekonomice nejsou třeba. “To je však velký omyl. Zaměstnávají nezaměstnatelné. Když procházíte jednotlivými provozy, je vám jasné, že určití lidé by jinde pracovat nemohli,” říká Jakub Holec, zakladatel poradenské společnosti 108 Agency, která se zaměřuje na byznys s průmyslovými nemovitostmi.
Přes dekádu řídí jednoho z největších stavitelů dálnic v Česku. V oboru, který je podle něj schopný bez problémů absorbovat ročně sto miliard korun, se přitom pohybuje mnohem déle. „Peněz je tu přiměřeně málo. A když přijde krize? Bude záležet na motivaci státu – zda bude chtít investovat do dopravy, nebo platit lidi v nezaměstnanosti,“ říká šéf společnosti Eurovia Martin Borovka.
Po nedávném kolapsu D1 a kritice, kterou řešil i premiér, se ministr dopravy opět dostal do popředí zájmu. V týdnu se vyhrotila situace na dálnici D11. Konsorcium stavebních firem nejprve odstoupilo od smlouvy s Ředitelstvím silnic a dálnic na její stavbu, následně ji i vypovědělo. „Nakonec jsme se dohodli na řešení, jakým uděláme dodatek k původní smlouvě. Cena stavby se nejspíše navýší,“ připustil nejdéle sloužící ministr dopravy Dan Ťok (ANO).
Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) a Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se dohodli se společností Eurovia CS na vytvoření dodatku ke smlouvě na stavbu úseku dálnice D11, který by měl zohlednit současný stav staveniště. Dodatek by měl být uzavřen do 15. února, obě strany sporu by pak měly vzít zpět své odstoupení od smlouvy. Ťok to řekl po jednání s firmou a připustil, že cena stavby se nejspíš navýší. Firma žádá zvýšení ceny o zhruba 200 milionů korun, vysoutěžená cena byla 2,6 miliardy korun
Sdružení stavebních firem v čele se společností Eurovia CS podmínečně odstoupilo od smlouvy s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR na výstavbu dálnice D11 z Hradce Králové do Smiřic. Společnosti Eurovia, Metrostav a Swietelsky si stěžují, že jim ŘSD řádně nepředalo staveniště. Sdružení chce za stavbu také víc peněz, uvedlo v tiskové zprávě. ŘSD se brání tím, že firmy odmítly staveniště formálně převzít a snaží se ho dostat pod tlak. Hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán (ČSSD) považuje odstoupení firem od...
Starosti stavbařů jsou aktuálně zcela jiného druhu než před několika lety. Místo krvežíznivého boje o zakázky pomocí dumpingových cen si mohou dovolit odmítat práci nebo licitovat o vyšších odměnách. „Pokud vyrábíte cihly a nemáte je na skladě, tak si za ně v případě vysoké poptávky řeknete více,“ říká Jiří Nouza, nový prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví.