cena pozemků pro daň z nemovitostí - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu cena pozemků pro daň z nemovitostí, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Současná bytová krize a dlouhodobě rostoucí ceny nemovitostí mění přemýšlení Čechů o bydlení. Ti, kteří stále touží zejména ve velkých městech po vlastním bydlení, stále častěji míří za jejich hranice. „Funguje to tak v Helsinkách, v Londýně, v Paříži a v budoucnu to tak bude i v Praze. Klienti se budou diverzifikovat, proto i náš směr je poohlížet se v jejím okolí,“ říká generální ředitel YIT Stavo Marek Lokaj a představuje první mimopražský projekt původem skandinávské firmy.
Odsunuté koupě bytů způsobené drahými hypotékami vyvolaly v síti realitních kanceláří Re/max historicky rekordní rok v počtu zprostředkovaných nájmů. S prvním výraznějším poklesem sazeb ale nájmy opět vystřídá zájem o pořízení vlastního bytu, a to možná už letos, očekává generální ředitel společnosti Jan Hrubý. „Od poloviny tohoto roku už bude vývoj výrazně pozitivnější. Osobně si myslím, že optimální úrokové sazby jsou někde kolem tří procent a věřím, že se k nim dostaneme v průběhu roku 2024,“ říká šéf ...
S investováním souvisí řada otázek. Proč investovat? Do čeho? Jak investovat? Tyto 3 otázky jsou zpravidla první a nejzákladnější, za nimiž se pak vyrojí mnoho dalších. Proto by každý, kdo se rozhodne stát se investorem, měl aspoň rámcově vědět, co investice obnáší, a to nejen svou podstatou, ale i v kontextu aktuální doby. A k tomu důkladně pochopit, jak je důležité, aby investice byla s ním „kompatibilní,“ tedy pro něho vhodně zvolená.
Bratislava před třemi roky získala svůj Metropolitní institut Bratislavy (MIB), obdobu pražského Institutu pro plánování a rozvoj (IPR). Slovenské hlavní město, jehož rozvoj se do té doby vyznačoval překotným vývojem podle vize aktuálního politického vedení, získává poprvé ucelenější vizi. Měnit se začínají veřejná prostranství, město jedná s developery a staví byty. Na to vše mu ale chybí peníze. Podobně jako Praha má problém s lidmi nepřihlášenými k trvalému pobytu. „Hlavním příjem samospráv na Slovensku...
Konkurence mezi finančními domy sílí, další banka snižuje úrokové sazby hypoték. Výběr daní vystřelí díky inflaci. Firmy luxují euro z bank, éra směšně levných úvěrů ale končí. Místo plynových kotlů solární panely a tepelná čerpadla. Developeři upravují bytové projekty. Miliardové dividendy z Letiště Praha jsou zřejmě minulostí. Areál zkrachovalého olympionika hledá kupce. Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění z byznysu? Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém...
Prodeje bytů klesají a nahradit příjmy realitních kanceláří z pronájmů nejde. Aspoň částečnou náplastí je pro ně přísun novostaveb z developerských projektů. Stavitelé už byty nedokážou prodat svépomocí tak snadno jako v minulých letech. „Mají napjaté a hlavně velmi nejisté rozpočty, neznají stavební náklady a nevědí přesně, za kolik nemovitost prodají. To není příjemný moment,“ popisuje ředitel realitní kanceláře Lexxus Peter Višňovský.
Investiční byty jako pojistka proti inflaci jsou odkazem minulosti. Lidem už totiž finance nestačí ani na vlastní bydlení, a tak se stále populárnějšími stávají nemovitostní fondy. „Inflaci tohoto roku neporazí žádný investiční produkt bez toho, aniž by na sebe člověk vzal neúměrné riziko. Mnohem důležitější je investovat pravidelně a do balancovaného portfolia,“ říká předseda představenstva Reico investiční společnosti České spořitelny Tomáš Jandík.
Procento lidí žijících ve městech se celosvětově zvyšuje. Praha potřebuje nové byty tím spíš, že je jediným velkým městem v Česku. „Pro starosty městských částí ale nová výstavba znamená spoustu problémů a skoro žádné benefity. Městská část, která ji podpoří, z toho skoro nic nemá. Proto je potřeba změnit rozdělení daňových výnosů,“ říká Pavel Kliment z KPMG Česká republika.
Brněnský byznysmen a patriot Igor Fait v rámci své investiční společnosti Jet Investment spouští už třetí fond, tentokrát zaměřený na zelené technologie. Ve spolupráci se Siemensem chce také začít vyrábět vodíkové elektrárny. „V Německu vidíme, že jde tento byznys skokově dopředu. S ukrajinskou krizí trend ještě akceleroval,“ konstatuje miliardář.
Žádný větší odliv ukrajinských dělníků nenastal, popisuje situaci na stavbách spolumajitel developerské firmy Gartal Rostislav Petchenko, rodák z Chersonu. Příliv uprchlíků vnímá pozitivně. „Vím o spoustě volných pozic, kde už platové požadavky neodpovídají tomu, na co jsme byli zvyklí před měsícem. Za dvacet tisíc hrubého nešlo sehnat žádnou pomocnou sílu. Teď už ano,“ říká developer a věří v široké uplatnění Ukrajinek.