cena půdy slovensko - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu cena půdy slovensko, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Jak rozumět nedávno vydané zprávě o střetu zájmů v České republice? Jak to souvisí v boji se suchem? Vládnou v Česku oligarchické struktury? Odpovídá europoslanec a člen Výboru pro rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL, EPP).
Tuzemský investiční kapitál zaměřený na nákupy orné půdy a pastvin se čím dál častěji uplatňuje na Slovensku. Čeští investoři u východních sousedů nekupují jen zemědělské pozemky, ale také kapitálově vstupují do celých farem.
Stavby nových továren a skladů nejsou v současné době příliš populární, málokterá obec si přeje za humny nové haly. Doprovází to chór hlasů, že montovny již v moderní ekonomice nejsou třeba. “To je však velký omyl. Zaměstnávají nezaměstnatelné. Když procházíte jednotlivými provozy, je vám jasné, že určití lidé by jinde pracovat nemohli,” říká Jakub Holec, zakladatel poradenské společnosti 108 Agency, která se zaměřuje na byznys s průmyslovými nemovitostmi.
Česká firma Solek nedávno prodala chilské projekty kanadským investorům zhruba za tři miliardy korun. V Latinské Americe má ale další velké plány a chystá se podnikat také na Kypru. „Provozní financování je z našich peněz i z dluhopisů. Založili jsme také fond kvalifikovaných investorů, kde bude šedesát procent od chilských a amerických bank a zbytek od investorů do fondu,“ líčí zakladatel a majitel Soleku Zdeněk Sobotka.
Investice do nájemního bydlení je běh na dlouhou trať a troufne si na ni jen někdo. Developerům často výstavba nedává smysl, výnos je pro ně příliš nízký. Přesto se kolem realit nabízených v různých formách pronájmu pohybuje v Česku dost bohatých lidí. Vydělávat se prostě musí.
Česká vláda v lednu prosadila novelu zákona, podle níž má právě kabinet nově schvalovat všechny žádosti o investiční pobídky a ne jenom ty velké jako dosud. Je to krok, který zneprůhledňuje rozhodování, posiluje centrální státní moc a dále byrokratizuje veřejný prostor. A to v situaci, kdy podle nejnovější studie jsou investiční pobídky v Česku nejsložitější v EU a čtvrté nejsložitější na světě.
Výstavba nových dálnic přitahuje stavitele logistických a výrobních center. Hodně rušno je například v okolí Hradce Králové u budované dálnice D11. Atraktivní jsou rovněž České Budějovice.
Konkurence na tuzemském trhu výrobce sektů pod značkou Bohemia výrazně neohrožuje, zato prorazit s českými sekty za hranice je nesmírně náročné. „Jak je Česko malé, málokdo ví, že něco takového na mapě světa existuje. A když už, je to omezené na pivo a hokej. V tom bude mít Česká republika vždycky hendikep,“ říká dlouholetý šéf Bohemia Sektu Ondřej Beránek.
Před více než rokem koupila skupina J&T Finance Group moravské vinařství Kolby a rozšířila tak své aktivity ve vinařském světě i na Českou republiku. Teď získala ještě vinařství Reisten. „Další nákup by už nebyl lepší nebo jiný. Jen bychom se rozšiřovali, a to není záměr,“ říká Vlastimil Nešetřil, člen představenstva společnosti J&T Wine Holding s tím, že akvizice na Moravě v oblasti vín už nejspíš nebudou pokračovat.
Z nedostatku zaměstnanců se stalo téma číslo jedna české ekonomiky. Ovlivňuje mimo jiné i plány firem na výstavbu nových továren. „Neumím si představit, že by tu někdo chtěl postavit další výrobu s pěti až deseti tisíci zaměstnanci,“ říká v rozhovoru pro E15 Premium Tomáš Míček, ředitel české části developerské skupiny P3.