cena půdy v německu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu cena půdy v německu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Pomoc krizových manažerů není něco, čím se firmy rády chlubí. Přesto jejich služby mohou topící se podnik zachránit. Poradit mohou i státu v potížích. „Nejsme si jistí, že ti co rozhodují, dodržují zákonitosti krizového řízení nebo zda je znají. Vláda podceňuje komunikaci. V krizi ale není na brainstormingy čas,“ říká krizový manažer a místopředseda asociace interim managementu Petr Karásek, jenž dokonce dvakrát zachránil například kopřivnickou Tatru.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Jablka, která má na zahrádce každý, kdo může, jsou v Česku historicky považována za levné ovoce. Tak už tomu ale není. „Cena mezi čtyřiceti až padesáti korunami za kilogram odpovídá realitě,“ říká Štěpán Chára, šéf společnosti Bohemia Apple.
Přestože některá omezení svobodného pohybu byla extrémní a minimálně na hraně ústavnosti, byla jen dočasná a vláda je začala sama rozvolňovat. V Česku tak zatím ústavní instituce, soudy a vláda práva fungují bez větších problémů, míní právník a sociolog Jiří Přibáň z univerzity Cardiff School of Law and Politics ve Walesu. „Tím samozřejmě neříkám, že by vše bylo v pořádku, například si myslím, že podezřelé nákupy zdravotnického materiálu by měla prošetřit policie,“ říká.
Investiční skupinu RSBC začal budovat poté, co potřeboval spravovat zrestituovaný majetek po předcích. Teď kromě něj vlastní slovinskou zbrojovku Arex, slovinské vinařství Zlati Grič nebo například londýnský start-up Proversity. A v zahraniční expanzi hodlá pokračovat. „Chtěli bychom se zaměřit na akvizice rodinných firem ideálně v Čechách a Německu,“ komentuje plány zakladatel Robert Schönfeld.
Vládní koalice v Berlíně se dohodla na pětiletém zmrazení výše nájmů v německé metropoli. Radikální plán má zastavit strmý růst cen bydlení ve městě, v některých případech bude nájemné dokonce zlevňovat.
Stavby nových továren a skladů nejsou v současné době příliš populární, málokterá obec si přeje za humny nové haly. Doprovází to chór hlasů, že montovny již v moderní ekonomice nejsou třeba. “To je však velký omyl. Zaměstnávají nezaměstnatelné. Když procházíte jednotlivými provozy, je vám jasné, že určití lidé by jinde pracovat nemohli,” říká Jakub Holec, zakladatel poradenské společnosti 108 Agency, která se zaměřuje na byznys s průmyslovými nemovitostmi.
Česká firma Solek nedávno prodala chilské projekty kanadským investorům zhruba za tři miliardy korun. V Latinské Americe má ale další velké plány a chystá se podnikat také na Kypru. „Provozní financování je z našich peněz i z dluhopisů. Založili jsme také fond kvalifikovaných investorů, kde bude šedesát procent od chilských a amerických bank a zbytek od investorů do fondu,“ líčí zakladatel a majitel Soleku Zdeněk Sobotka.
Investice do nájemního bydlení je běh na dlouhou trať a troufne si na ni jen někdo. Developerům často výstavba nedává smysl, výnos je pro ně příliš nízký. Přesto se kolem realit nabízených v různých formách pronájmu pohybuje v Česku dost bohatých lidí. Vydělávat se prostě musí.