cena za štěstí - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu cena za štěstí, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Dvouprocentní inflace do roka a do dne může být pro Česko až příliš ambiciózním scénářem. Existuje totiž nezanedbatelné riziko, že palčivý růst cen v Česku zakoření a z inflace se stane chronický problém. Proto je třeba, aby Česká národní banka dala jasně najevo, že v boji s inflací nehodlá ustrnout na půli cesty. „Mojí noční můrou je, že místo toho, abychom začátkem příštího roku uvažovali o tom, jak sazby rychle snížit ze sedmičky někam na čtyřku, řekneme si: Bohužel to nestačilo a musíme sedmičku ...
Geopolitické pohromy se zřídkakdy dostaví jako blesk z čistého nebe. Většinou vycházejí z dlouhodobých nerovnováh a pod povrchem doutnajících sporů. Přestože zahájení ruské invaze na Ukrajinu mnohé zaskočilo, šlo o výsledek permanentní nestability v regionu. Jelikož jde o nejrozsáhlejší vojenskou operaci na evropském kontinentě od druhé světové války, vyrojily se oprávněné obavy z potenciální devastace globálního finančního systému. S ročním odstupem nicméně nezbývá než konstatovat, že se univerzální ...
Kalkul Kremlu nevyšel, Evropa se učí obejít bez ruských surovin Vyhledavač letenek Kiwi.com měl rekordní rok Britové hledají příčiny zeleninové krize Křetínský usiluje o kontrolu nad francouzským maloobchodním řetězcem Dobré ráno! Je 55. den roku, svátek mají Matěj a Matyáš. V tento den před rokem zahájilo Rusko invazi na Ukrajinu. Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.
Válka na Ukrajině se stala jedním z velkých témat nedávných prezidentských voleb v Česku. Silně přitom zarezonovala slova náčelníka generálního štábu Armády ČR generálmajora Karla Řehky o tom, kdy by bylo nutné mobilizovat. Prohlášení, byť vytržené z kontextu, vyvolalo vlnu kritiky. Jak tedy náčelník generálního štábu uvažuje o mobilizaci? Jak mají Češi k možnému nebezpečí válečného konfliktu přistupovat? To vysvětluje Karel Řehka ve své eseji pro magazín Reflex.
Jestli Kreml věřil, že budou evropské země v podpoře Ukrajiny rezervované kvůli své závislosti na ruských energetických zdrojích, pak zažívá hořké zimní zklamání. Starému kontinentu se daří částečně dobrovolně, částečně pod tlakem a také s nemalou dávkou štěstí zbavovat se uhlí, ropy, nafty i zemního plynu od agresora. Může se navíc těšit z toho, že ceny plynu po přechodném dramatickém růstu poklesly a dostaly se na úroveň před zimou 2021.
Cena zemního plynu v Evropě v uplynulých dnech poklesla pod 50 eur za megawatthodinu na 18měsíční minimum a ze svých srpnových maxim už ztratila více než 85 procent. Zároveň se Evropa zbavila své závislosti na zemním plynu z Ruska. Ten nyní tvoří jen jednotky procent importů a do Česka už neproudí z východu takřka nic. Starý kontinent se vyhnul energetickému a ekonomickému kolapsu, sláva.
Byznysmen Pavel Tykač se kromě čím dál ambicióznějších výpadů za hranice investičně rozpíná i oborově. Chystá se posilovat svůj vliv v tuzemské bance Moneta a vyjednává také o koupi mediálního domu Mafra. Akcionářsky aktivní je také v polostátní společnosti ČEZ, v níž drží podíl mezi jedním a třemi procenty. Nevěří ale, že nakonec bude zestátněna. „Nepředpokládám, že je někdo z vlády připravený zaplatit sumu, která ze znaleckého posudku vyjde,“ říká majitel druhého největšího výrobce elektřiny v Česku, ...
Deník E15 přináší ve spolupráci s fondem J&T Arch Investments třetí díl ankety s výraznými osobnostmi tuzemského byznysu, které odpovídají na otázku, zda je vytváření nové hodnoty a bohatství stále v kurzu.
Je to k nevíře, ale už téměř čtyři měsíce na Wall Street panuje atmosféra bohorovnosti a nedotknutelnosti. Kdo investoval podle indexu, má v kapse 16 procent, takže může být s pokrytím inflace v zásadě spokojen. Ovšem pozor, co platí pro Američany, neplatí tentokrát pro Čechy. Česká koruna totiž vůči dolaru za stejnou dobu posílila o dvanáct procent, směna do koruny tak prakticky vymazala celou velkou americkou oslavu a jak jste si jistě všichni správně spočítali, ve výsledku tak český nezajištěný investor...
Za třicet let vybudovali společnými silami jednu z největších rodinných firem v Česku. Nyní čelí hospodářskému útlumu, který na SIKO doléhá, a angažují se i v politice. „Veřejně se vymezit je pro mě důležité, byť tím můžeme přicházet o zákazníky,“ říká generální ředitel SIKO Tomáš Vala, jenž finančně podpořil Petra Pavla v prezidentských volbách a už čtvrt století také působí jako obecní zastupitel v Čimelicích, kde má obchodník s koupelnami a kuchyněmi „základnu“.