centrální evidence účtů - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu centrální evidence účtů, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ministerstvo financí by mělo mít v rámci spolupráce s Evropským úřadem pro boj proti podvodům (OLAF) pravomoc vyžádat si od bank a družstevních záložen výpis transakcí a získávat také informace v centrální evidenci účtů. Příslušné návrhy zákona projedná ve středu vláda.
Možná jste bohatší, než si myslíte. V Česku je skoro 200 tisíc lidí, kterým patří akcie a mají nároky na dividendy. Většinou o tom ale neví. Jsou to pozůstatky kuponové privatizace. Mnohdy měli knížku lidé, kteří již zemřeli a jejich příbuzní tak o ní neví. Právě pro ně je tu služba Zapomenuté miliardy.
Motor české ekonomiky – automobilový průmysl – se zadrhává. „Problém je vidět hlavně na subdodavatelích. Ti už začínají propouštět a my vidíme nárůst jejich krátkodobých provozních úvěrů, o padesát procent meziročně,“ říká člen bankovní rady České národní banky Aleš Michl a dodává: „Firmy, co vyrábějí díly, přestávají poptávat investiční úvěry ve prospěch krátkodobého financování. Je vidět, že se dostávají do potíží s marží a s penězi.“
Stínová ekonomika v ČR činí 9,2 procenta hrubého domácího produktu, tedy více než 460 miliard korun. Uvedl to s odkazem na údaje Mezinárodního měnového fondu analytik Centra ekonomických a tržních analýz (CETA) Michael Fanta. Do stínové ekonomiky podle studie CETA patří legální produkty a služby prodávané na černém trhu nebo bez účtenky a stínový pracovní trh, kde lidé nemají smlouvy a neplatí daně a odvody.
Lidé ze střední a východní Evropy drží v hotovosti zhruba dvě třetiny svých úspor a jen zbytek připadá na investice, zjistila Italská UniCredit. Na Západě je to přesně naopak. Výsledkem je, že zatímco majetek rakouských a německých domácností dosahuje 130 procent HDP, průměr tohoto ukazatele v postkomunistickém regionu je pouhých 28 procent. Proč to tak je? Investice jsou prostě pojem, který mnoho lidí odrazuje a kterého se bojí. Zbytečně. K tomu, abyste se nemuseli bát, že se nebudete dobře orientovat na ...
Petr Hladík, mladý aktivista a patriot, studuje na University of Glasgow. Ačkoli daleko od domova, věnuje se dohledávání českého státního majetku a zkoumá důsledky kuponové privatizace. A na Česko nedá dopustit: „Česká republika je skvělá země, která se má kam posunout, a já věřím, že to bude lepší, a zkusím udělat všechno pro to, abych tomu i svou troškou pomohl.“ Co přesně nadšený altruista zkoumá v sáhodlouhých seznamech z databází archivů státních institucí?
Bývalý vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) povede sněmovní komisi pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby. Někdejšího premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) Sněmovna zvolila do čela stálé parlamentní delegace do Středoevropské iniciativy. Výsledky tajné volby oznámil předseda volební komise Martin Kolovratník (ANO).
Sněmovní komisi pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostní sborů (GIBS) by měl vést zástupce KSČM. Sociální demokrat pravděpodobně stane v čele ústavní komise.
Švédská centrální banka zvažuje, zda jako první významná instituce svého druhu na světě začne vydávat digitální měnu. Chce tak odpovědět na vzrůstající odklon od hotovosti v této skandinávské zemi. Riksbank, jak se švédská centrální banka oficiálně jmenuje, je nejstarší centrální bankou na světě a také jako první na světě začala tisknout papírové peníze.
Začala fungovat centrální evidence pachatelů všech přestupků. Navíc jim hrozí o polovinu vyšší pokuty než dosud. Ministerstvo spravedlnosti tvrdí, že chce přísněji trestat jen závažnější přečiny.