centrum nezávislé zurnalistiky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu centrum nezávislé zurnalistiky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Po poslední ekonomické krizi před 14 lety z Česka téměř zmizely regionální plátky a obecně se stavy v redakcích výrazně ztenčily. Ve Spojených státech od roku 2008 se počet lidí pracujících v mediálním průmyslu snížil o 28 procent. Současná, stále teprve začínající krize nebude jiná, zvláště česká média totiž nezvládla přechod do digitálu a nepřesvědčila tuzemské čtenáře, že za obsah je potřeba platit. Tuzemské plátky zároveň selhávají v lákání nových, mladých čtenářů, kteří dávají přednost sociálním sítím...
Zná se osobně s nejbohatšími lidmi světa. Dvě z jejích tří dcer patří k nejúspěšnějším podnikatelkám ve Spojených státech. Ona sama je oceňovanou učitelkou žurnalistiky a autorkou knižního bestselleru Jak vychovat úspěšné lidi. „Nejdůležitější vlastností, která vám pomůže prorazit v byznysu, je sebedůvěra,“ míní Esther Wojcická. Pozoruhodná dáma, které se v USA přezdívá Kmotra Silicon Valley, byla hostem letošního Startup World Cup & Summitu v Praze.
Americký technologický gigant Google ode dneška spustil v Česku svůj produktový a licenční program pro zpravodajství s názvem Google News Showcase. Jde vlastně o rozšíření již existující služby Google News, tedy Zprávy Google. Firma jejím prostřednictvím například zpřístupní čtenářům část placených článků na webech vybraných médií, které s Googlem uzavřely partnerskou dohodu. Korporace bude vydavatelům za zveřejňování obsahu platit. Mnoho dalších informací o podmínkách dohody či konkrétní výši licenčních ...
Koronavirová pandemie nepříznivě dopadla na společnosti miliardáře Zdeňka Bakaly. Současnou situaci chce ale i tak využít k investicím. „Jsme připraveni se dívat na firmy, které byly ovlivněny pandemií, ale jsou funkční, a potřebují krátkodobě nebo střednědobě nového investora,“ říká Zuzana Řezníčková, výkonná ředitelka společnosti BM Management, která je centrem tuzemských Bakalových aktivit.
První informaci o vyšetřování dnes již bývalého předsedy CEFC a poradce českého prezidenta Jie Ťien-minga přinesl 1. března čínský ekonomický časopis Cchaj-sin (Caixin). Cchaj-sin a jeho předchůdce Cchaj-ťing (Caijing) patří mezi legendy v posledních letech těžce zkoušené čínské investigativní žurnalistiky. Ve svých reportážích mohl dlouho zacházet dále než jiná čínská média především díky osobnosti své zakladatelky a dlouholeté šefredaktorky Chu Šu-li (dnes předsedkyně správní rady).
Reportáž Českého rozhlasu o hospodaření Agrofertu na cizích pozemcích má řadu dozvuků. Kriticky se k ní na zasedání Rady ČRo vyjádřil generální ředitel instituce René Zavoral. Pokud by ale došlo k zasahování do tvorby zpravodajství, podle Ivana Tesaře, který byl v letech 2011 až 2017 členem Rady Českého rozhlasu, by tím mohl vzniknout nebezpečný precedens. Tesař to napsal v otevřeném dopise Radě ČRo, který zaslal redakci deníku E15. Ta jeho znění uveřejnila níže.
Zprávy o politických a justičních krizích v Polsku se hromadí jako pseudovlastenci v diskuzích na novinkách. Vedle toho ale zanikají neméně důležité zprávy o postupných změnách na polské mediální scéně. Podle novely mediálního zákona z konce roku 2015 nominuje radu veřejnoprávní Polské televize (TVP) a státního Polského rádia (PR) ministerstvo financí, což iniciovala vládní a v současné době největší polská strana PiS. Veřejnoprávní média mnohdy označujeme jako čtvrtý pilíř demokracie. Co když se je ale ...
Policejní jednotka uhání silnicemi večerní Prahy za dalším úkolem. Nouzový telefonát prozradil jedno – rozhodně to nebude zásah, na který jsou ostřílení muži z SKPV (služba kriminální policie a vyšetřování, pozn. autorů) zvyklí. Zoufalá žena, která před několika minutami vytočila linku 158, nahlásila surové napadení.
Češi si 17. listopadu připomněli sametovou revoluci a oslavili narozeniny svobodného demokratického státu. O deset dnů dříve ale někteří vzpomínali na devadesáté deváté výročí Velké říjnové socialistické revoluce. Díky řadě mladých lidí, kteří jsou nespokojení se současnými sociálními podmínkami i vzrůstající popularitou extremistických pravicových stran a hnutí, marxismus-leninismus stále žije.
V prosinci Matěj Čimo oslavil jednadvacáté narozeniny. Už tři roky žije s diagnostikovanou roztroušenou sklerózou a poslední, o co stojí, je soucit. I když mu nemoc v některých chvílích komplikuje život, nestěžuje si a málokdy o ní mluví. Přemýšlí o ní ale pořád.