ceny brambor - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu ceny brambor, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ceny jídel v českých restauracích neustále rostou. A nemluvíme pouze o specialitách, ale i o běžných obědech. Dnes už se pod sto korun v Česku téměř nenajíme.
Trojka tuzemského trhu slaných pochutin Petr Hobža Snack si loni polepšila. Výrobce Strážnických brambůrků utržil 165 milionů korun, což znamená meziročně o dvanáct procent více. Zisk činil téměř osm milionů korun.
Spotřebitelské ceny v červenci zrychlily meziroční růst na 2,9 procenta z červnových 2,7 procenta. Ceny tlačily vzhůru rostoucí náklady na bydlení, jako je nájemné či elektřina, ale také dražší potraviny. Informoval o tom Český statistický úřad. Analytici očekávali zrychlení inflace na 2,8 procenta.
Milovníci letních večírků si letos připlatí. Z potravin, vybraných serverem E15, podražila především zelenina a vepřové maso. Naopak z alkoholických nápojů zlevnil například tuzemák.
Sucho a dozvuky loňské neúrody vyhnaly ceny brambor do výšin. V červnu lidé zaplatili za kilogram 27 korun, meziročně o 47 procent více. Zároveň to byla rekordní průměrná spotřebitelská cena za měsíc v posledních deseti letech.
Meziroční růst spotřebitelských cen v červnu zpomalil na 2,7 procenta z květnových 2,9 procenta. Zdražilo především bydlení, potraviny a některé služby jako například pojištění. Naopak levnější byly oděvy a poštovní a telekomunikační služby. Analytici očekávali zpomalení inflace na 2,6 procenta.
Pěstování řepky zaznamenalo po posledních třech letech růstu ploch jeden z největších meziročních poklesů. Důvodem je podle ředitele odboru statistiky zemědělství Českého statistického úřadu (ČSÚ) Jiřího Hrbka konkurenční boj a omezování pesticidů nařízené Evropskou unií. I když čeští zemědělci začínají váhat, zda řepku pěstovat, z českých polí do budoucna podle něj jen tak nezmizí.
Spotřebitelské ceny v květnu meziročně zrychlily růst na 2,9 procenta z dubnových 2,8 procenta. Zdražilo zejména bydlení a některé potraviny, například brambory. Naopak levnější byly proti loňskému květnu oděvy a poštovní a telekomunikační služby. Informoval o tom Český statistický úřad. Analytici očekávali zpomalení meziroční inflace na 2,6 procenta.
O kvalitě potravin, které čeští spotřebitelé nacházejí na pultech, mluví politici v poslední době rádi a často. Zakázat v Evropské unii plošně a efektivně dvojí kvalitu výrobků se však ani po několika letech nepovedlo. Důvod byl podle prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáše Prouzy politický: „Když se za to kdysi zasazovali Sobotka s Ficem, zvedali to na každém jednání a bylo jasné, že za vyřešení problému budou tvrdě bojovat. Při finálním projednávání byly ale vlády většiny zemí střední a ...
Meziroční růst spotřebitelských cen v dubnu zpomalil na 2,8 procenta z březnových tří procent. Zdražily zejména bydlení a některé potraviny, především zelenina, dražší byly i pohonné hmoty. Naopak zlevnil alkohol nebo třeba vejce a cukr. Informoval o tom dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Meziměsíčně spotřebitelské ceny vzrostly o 0,1 procenta. Analytici očekávali stagnaci meziroční inflace.