ceny brambor 2020 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu ceny brambor 2020, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
O kvalitě potravin, které čeští spotřebitelé nacházejí na pultech, mluví politici v poslední době rádi a často. Zakázat v Evropské unii plošně a efektivně dvojí kvalitu výrobků se však ani po několika letech nepovedlo. Důvod byl podle prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáše Prouzy politický: „Když se za to kdysi zasazovali Sobotka s Ficem, zvedali to na každém jednání a bylo jasné, že za vyřešení problému budou tvrdě bojovat. Při finálním projednávání byly ale vlády většiny zemí střední a ...
Ministerstvo zemědělství bude chtít zhruba dvě miliardy korun jako kompenzace pro zemědělce a pěstitele stromů za letošní sucho. Návrh ve středu projedná kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO). Více než 1,1 miliardy korun by chtělo ministerstvo ze státního rozpočtu nově, zbylých 850 milionů korun má k dispozici z peněz určených na nevybrané odškodnění za loňské sucho. Na to vláda původně alokovala dvě miliardy korun, zemědělci si však nakonec řekli o menší částku. Úřad odhaduje letošní škody na deset až 11 ...
Sucho letos způsobilo škody v českém zemědělství za devět až 11 miliard korun, řekl na tiskové konferenci na agrosalonu Země živitelka prezident Agrární komory ČR Zdeněk Jandejsek. Zemědělci budou chtít od státu odškodnění dvě až 2,5 miliardy korun, aby pomoc byla ekvivalentní kompenzacím v Německu. Největší škody budou na obilovinách, u cukrové řepy, chmele i na krmných plodinách, řekl.
Největší sucho od roku 2003 se výrazně podepíše na úrodě některých druhů plodin. Největší škody a pokles letošní produkce v řádech desítek procent hlásí pěstitelé zeleniny, chmelu, hroznů či brambor, a to ve stamilionech korun. Obilí bude sice sklizeno jen o čtyři procenta méně než loni, problémy ale mohou nastat se snahou zasít nové obilí do vyprahlé půdy, což by se na úrodě projevilo příští rok. Teplé počasí hýbe i trhem s elektřinou.
Zemědělci si podle ministra Mariana Jurečky (KDU-ČSL) vyjednali pro nové období do roku 2020 spravedlivější podmínky, problém se ale stále ukrývá v míře, v jaké některé národní státy dotační programy spolufinancují. Česko zvýšilo spolufinancování v Programu rozvoje venkova z 15 na 25 procent, ale stále je to méně než jinde. „Polsko má 36 procent, Rakousko dokonce 50 procent kofinancování. Je tady velká disproporce. Budu na to muset reagovat a zahájit diskuzi s ministrem financí,“ říká.
Ve stínové vládě ČSSD se připravoval na roli ministra financí. Výsledek předčasných voleb mu ale určil jinou budoucnost. Měl by stanout v čele rezortu průmyslu a obchodu. Za jednu z priorit úřadu považuje řešení problémů dvou regionů – moravskoslezského a ústeckého.