ceny bytů raketově rostou - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu ceny bytů raketově rostou, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Z internetových obchodů se během karantény a masové práce z domova stal pilíř v zásobování obyvatelstva. E-shopy díky nové situaci kromě vyšších tržeb a náporu na skladníky rovněž urychlily zavádění inovací posunujících jejich byznys k ještě většímu výkonu. Vedle toho digitalizace zasáhla i odvětví typu realit nebo těžce zkoušeného cestovního ruchu.
Ceny bytů raketově rostou, v těsném závěsu za nimi nájemné, bydlení se stává nedostupným. Nepociťuje to jen Praha, ale v metropoli je problém nejpalčivější. Trnem v oku se tedy logicky stalo i podnikání, při kterém lidé i firmy vydělávají na krátkodobých pronájmech, čímž podle mínění mnohých táhnou celkovou cenovou hladinu nahoru. Na potíže z toho plynoucí se víkendovým happeningem pokusila poukázat akce Stop Airbnb.
Vedení hlavního města chystá v příštím roce další zdražování nájmů u části z více než sedmi tisíc obecních bytů, které patří pražskému magistrátu. U třetiny z nich už rada letos zrušila slevu, která byla zavedena v roce 2012 a která byla podle současných radních nesystémová. Ke zdražování přikročila i řada pražských městských částí, jež dohromady spravují více než 23 tisíc obecních bytů.
Městské části v Praze začaly zdražovat nájemné ve svých obecních bytech. Radní nejčastěji navyšují nájmy o pětinu, tedy nejvíce, co umožňuje zákon. Nově budou nájemci platit kolem 120 až 150 korun za metr čtvereční. V některých částech hlavního města zdražily obecní byty už letos, další nájemníky čeká vyšší činže od Nového roku.
Investice do realit vzbuzují v Česku značnou pozornost. Vzhledem k vývoji cen nemovitostí jde o logický krok. Konkrétně v Praze se začaly ceny nových bytů výrazně zvedat zhruba před dvěma lety a od té doby jsou v hlavním městě byty dražší téměř o polovinu. Podobně rychle rostou i ceny starší zástavby. Šéf fondu Sirius Investments Martin Burda ale upozorňuje, že takový trend nemusí nevydržet dlouho.
Pokud sháníte bydlení, které chcete financovat hypotečním úvěrem, raději pospěšte. Levným hypotékám totiž odzvonilo, nejnižší úrokové sazby se v dnešní době pohybují nad dvěma procenty při pětileté fixaci a rychle rostou. Pokud budete mít štěstí, můžete se stále dostat na sazbu 1,99 % p.a., to v kombinaci se slevami z úrokové sazby například za sjednaná pojištění. Vše je ale individuální, záleží na hodnotě nemovitosti, vaší bonitě a úsporách, respektive LTV (poměr výše úvěru k ceně nemovitosti). Pro někoho...
Oživení ekonomiky a nízké úrokové sazby táhnou hypoteční trh nahoru. Analytici však varují před bublinou.
Jeden z nejrychleji se rozvíjejících realitních trhů světa se nalézá v zemi, kde byste to čekali asi nejméně – v Severní Koreji. Ačkoli je nákup a prodej zdejších nemovitostí oficiálně nezákonný, uprchlíci ze země a experti tvrdí, že místní realitní trh je stále sofistikovanější a rychle se rozrůstá.
Za neuvěřitelných takřka 60 milionů amerických dolarů (1,18 miliardy korun) byl v Hongkongu prodán luxusní byt nacházející se v budově navržené světoznámým architektem Frankem Gehrym. Informovala o tom dnes agentura AP, podle níž se jedná o další důkaz přehřátého trhu s nemovitostmi v tomto čínském městě.