ceny bytu ve vidni - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu ceny bytu ve vidni, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Více než miliardu korun utržila skupina CPI Property Group realitního byznysmena Radovana Vítka dalším rozprodejem svého majetku v Itálii a Turecku. Firma tak chce získat peníze na snížení svého vysokého zadlužení. Od začátku roku prodala skupina pozemky a nemovitosti v přepočtu za téměř deset miliard korun.
Ceny nemovitostí v Česku se v posledních letech staly velkým tématem. Kombinace globálních i domácích faktorů zapříčinila jejich rychlý růst, a to nejen v nominálním vyjádření, ale i vůči příjmům domácností. Pokud se na jejich vývoj podíváme z pohledu širšího ukazatele v jednotné metodice EU, který zahrnuje jak ceny domů, bytů, tak i pozemků, pak nárůst jejich ceny za poslední tři roky v ČR překročil padesát procent, což bylo nejvyšší tempo v EU.
Jedním z největších trendů současnosti je udržitelnost a té se chce držet i společnost UBM. V jejím pojetí se rovná výstavbě ze dřeva, která je v České republice stále na svém začátku. Třetí etapa projektu Arcus City, kterou se UBM chystá zahájit už letos na jaře, přinese vůbec první pražské bytové domy ze dřeva. „Jakýkoliv projekt se v současnosti chystáme koupit, tak se vždycky koukáme na to, jestli je možné ho stavět jako dřevostavbu. Je to jedno z kritérií, které rozhoduje o tom, jestli bude nebo ...
Už nejen rodinné domy, ale i developerské projekty. V Česku začnou vznikat první bytové domy s dřevěnou konstrukcí. Společnost UBM má za sebou pilotní projekt ve Vídni a nyní chystá tuzemskou premiéru v Praze 5. „Jde o čtyři objekty s celkem 62 byty, které postavíme jako kombinované dřevostavby s hlavními nosnými prvky z masivních dřevěných panelů,“ říká Josef Wiedermann, jednatel UBM Development Czechia.
Bratislava před třemi roky získala svůj Metropolitní institut Bratislavy (MIB), obdobu pražského Institutu pro plánování a rozvoj (IPR). Slovenské hlavní město, jehož rozvoj se do té doby vyznačoval překotným vývojem podle vize aktuálního politického vedení, získává poprvé ucelenější vizi. Měnit se začínají veřejná prostranství, město jedná s developery a staví byty. Na to vše mu ale chybí peníze. Podobně jako Praha má problém s lidmi nepřihlášenými k trvalému pobytu. „Hlavním příjem samospráv na Slovensku...
O Česku se často mluví jako o zemi montoven, kde se daří nízko kvalifikované práci. Sociolog Josef Bernard, který se věnuje výzkumu venkovských oblastí a periferií, ale namítá, že o montovnách lze mluvit jen v případě českého venkova, tuzemská města jsou naopak od průmyslu téměř odproštěna. Proto po pádu komunismu na venkovské oblasti dopadl rozpad tuzemského průmyslu výrazně více. „Existují území, kde rozpad průmyslových podniků vytvořil ekonomické vakuum v podobě nezaměstnanosti, chudoby a také odchodu ...
Kvůli rostoucím cenám hypoték se opět rozšíří okruh lidí, kteří nedosáhnou na vlastní bydlení. Musí se proto stále častěji spokojit s nájemními byty. Jak je na tom trh s nájemním bydlením? Co by měli udělat stát nebo samospráva, aby se dostupnost bydlení zvýšila? To jsou témata, která s redaktorem deníku E15 Romanem Pospíšilem rozebrali hosté pořadu Pod lupou: Antonín Juriga, zástupce společnosti XPlace, Jan Žůrek, spoluzakladatel české kanceláře KPMG, Marcel Soural, předseda představenstva společnosti ...
Městská bytová politika se stává jedním z hlavních témat zářijových komunálních voleb v Praze. Dosavadní vedení magistrátu vedle založení Pražské developerské společnosti (PDS), která má být hlavním nástrojem výstavby, zahájilo soutěže a výběrová řízení na projekty s přibližně sedmi sty byty. Do země se ale prozatím nekoplo. Jak se k bytové politice postaví strany v následujícím volebním období?
Česká národní banka v polovině června zveřejnila, že ceny bytů už jsou nadhodnocené o zhruba 40 procent, než by odpovídalo úrovni příjmů mediánové domácnosti a požadovaným výnosům z pronájmu nemovitosti. V předchozí zprávě o finanční stabilitě před půl rokem ještě centrální banka uváděla nadhodnocení o 15 procentních bodů nižší. Takové nastavení cen bytů přitom souzní i s výsledky průzkumu agentury STEM pro Hospodářskou komoru hlavního města Prahy provedeného v květnu na vzorku 505 lidí.
Zajištění bezpečné a dostupné energie se neobejde bez silnější intervence státu nebo samospráv. Potvrzuje to vývoj v energetice oblasti za poslední rok, kdy celý trh zasáhla velká nejistota. Zároveň je takový vývoj důležitý i kvůli naplňování cílů v oblasti dekarbonizace, kterého můžeme dosáhnout jen v případě, že budeme efektivně využívat relevantní podpůrné programy.