ceny nemovitostí po koronaviru - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu ceny nemovitostí po koronaviru, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Koronakrize páchá škody nejen na ekonomikách, kde také ničí pracovní místa, ale omezuje i pohyb osob po světě. To má závažné důsledky pro toky remitencí, tedy plateb, které migranti posílají rodinám do domovských zemí. Chudé státy jsou přitom na těchto platbách často silně závislé. V evropském regionu jsou příspěvky ze zahraničí klíčové pro Ukrajinu. Transfer remitencí do země loni navzdory krizi mírně vzrostl.
Téměř celý minulý rok byl ve znamení pandemie koronaviru, velkých ekonomických ztrát a vypadá to, že ani tento rok tomu nebude jinak. Přesto tato situace neodradila lidi od nákupu vlastního bydlení a zájem o hypotéky v roce 2020 byl extrémní i přes pandemii.
Koronaviru navzdory byl v loňském roce obrovský zájem o koupi nemovitostí. Velký zájem byl také o úvěry na bydlení. Bylo to díky tomu, že úrokové sazby byly nízké a lidi lákala úspora v podobě zrušení daně z nabytí nemovitosti. Odborníci čekají, že v roce 2021 úrokové sazby hypoték pozvolna porostou.
Spojení finančních aktivit skupiny PPF Petra Kellnera s Moneta Money Bank má podle šéfa Monety Tomáše Spurného strategický smysl. „Všichni do toho vstupujeme s pevnou vírou, že se podaří postavit banku, která má bilanci přes pět set miliard korun a více než deset procent zisku na českém bankovním sektoru,“ dodává Spurný v rozhovoru o nabídce PPF, dopadu koronaviru na hospodaření banky či o vývoji na hypotečním trhu.
Ani zajišťovny, tedy pojišťovny pojišťoven, nemohla minout koronakrize, což se týká i VIG RE ze skupiny Vienna Insurance Group. Neobává se ani tak vyplácení vysokého pojistného jako spíše kolapsu finančních trhů. „Hrozbou je, že politická moc nezvládne stabilizovat ekonomiku a skončíme v dlouhodobém období deprese. Kvůli vratké monetární politice hrozí v Evropě nezaměstnanost až třicet procent a rostoucí inflace. To by se podepsalo nejen na oboru pojišťovnictví a zajišťovnictví,“ říká předseda ...
Velká česká města čeká složitý rok. Kvůli daňovým změnám přijdou o stamiliony korun, jen tak zřejmě nezmizí vládní restrikce omezující život obyvatel i firem a váznou také dodávky vakcín. Samosprávy budou muset šetřit, i když stát provozní úspory nechystá. „Propad příjmů se primárně pokusíme nahradit úvěrem a prodejem zbytného majetku města,“ říká primátorka města Brno Markéta Vaňková.
Prodej tužek vázne, ale hospodaření celého holdingu Koh-i-noor za rok 2020 rozhodně ztrátové nebude. Skupina naopak dál investuje a je připravena – pokud krize přinese příležitost – i na další nákupy. „Sice jsem se někde dočetl, že jsme zchudli, ale opak je pravdou. Když to někdo posuzuje z hlediska tržní hodnoty, tak možná ano, ale na to my si nehrajeme,“ říká Vlastislav Bříza, který je spolu se svými dvěma syny majitelem skupiny.
Rok 2020 začal na realitním trhu optimisticky. Hned na začátku ledna změnilo majitele 43 tisíc nájemních bytů umístěných hlavně v Moravskoslezském kraji. Švédská skupina Heimstaden za byty pocházející původně z portfolia těžařského podniku OKD zaplatila kolem 33 miliard korun. Další velké realitní obchody se už počítaly „jen“ v řádu jednotek miliard.
Pandemie koronaviru otočila kormidly centrálních bankéřů napříč světem o 180 stupňů. Neočekávaný a synchronizovaný šok pro světovou ekonomiku vyslal bankám apel na co nejlevnější peníze v tom největším množství, které svět doposud poznal. A na rozdíl od všech minulých krizí guvernéři během krátké doby skutečně penězi ošetřili své ekonomiky natolik komfortně, že z toho dokázali mnohé urvat i světoví burziáni a přinejmenším první poločas éry koronaviru nebolel svět tak, jak by býval mohl.
Deset let bohatnou. Hravě se dostávají k dotacím z Evropské unie, získávají státní zakázky a účtují si za ně vyšší ceny, než nabízí konkurence. Jejich jmění narůstá a oni postupují na žebříčku nejbohatších Maďarů nezadržitelně vzhůru. Deset let se hřejí v přízni maďarského premiéra Viktora Orbána.