ceny nemovitostí po koronaviru - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu ceny nemovitostí po koronaviru, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Realitní léto zlevnilo starší rodinné domy. Příznivé ceny ale nevydrží dlouho Apple Keynote podrobně: iPhone 15 splnil očekávání. Nejvíc udiví české ceny Účtujete drahé poplatky a nemáte plán, pálí Ryanair do Letiště Praha. Přitom zde expanduje Pojďme se podívat na důležité události tohoto týdne, o kterých jsme v e15 psali.
Odklon zájmu bank o malé a střední podniky probíhá podle Luďka Blahuta, který se jako hodinový finanční ředitel specializuje na firemní financování, již delší dobu. Na vině podle něj přitom není covid ani nedávné krize, které by způsobily větší opatrnost ze strany bank, vysvětluje Blahut, který zpravidla podnikům zajišťuje nové úvěry nebo zpracovává audit stávajícího modelu a hledá možná zlepšení.
Konzervativní Nová demokracie (ND) sice znovu uspěla v řeckých volbách, nebude jí to však stačit k parlamentní většině. Premiér Kyriakos Mitsotakis nechce hledat koaliční partnery a věří, že levicovou Syrizu porazí za pár týdnů znovu. Pravice se snaží voličům prodat hospodářské úspěchy posledních let, díky kterým se země vzpamatovává z dluhové krize. Řekové se však stále potýkají s nízkou životní úrovní.
Ačkoli ekonomika v Česku i v Evropě ochlazuje, na trhu je podle ředitele české Accolade Milana Kratiny stále nedostatek průmyslových prostor. Hlad po halách zvyšuje především trend takzvaného nearshoringu, tedy přesun výroby a logistiky ze vzdálených zemí zpět do Evropy, a změny spotřebitelského chování, kdy je od pandemie koronaviru evropská populace stále více zvyklá nakupovat online.
V řadě světových zemí prudce klesá poptávka po nákupu nemovitostí. Například v Německu se trh s rezidenčními realitami loni meziročně propadl o 74 procent. Vyplývá to ze zprávy, kterou tento týden zveřejnila francouzská banka BNP Paribas. Příčinou tohoto vývoje jsou prý rostoucí úrokové sazby, oslabující ekonomika a rekordně vysoká inflace.
Trh průmyslových hal žil po léta ve stínu kanceláří a obchodních center. Pandemie covidu však převrátila svět nakupování naruby a ze zásobování e-shopů se stal klíčový byznys. Vizionář Milan Kratina, nadšený pro budování moderní výrobní a logistické infrastruktury, začal rychle stoupat po žebříčku miliardářů. Firma Accolade, kterou založil a z poloviny vlastní, investuje do výstavby hal, jež pak už pronajaté zpravidla končí v jejím fondu. Své peníze Kratinovi svěřily už tisíce investorů.
Kancelářské budovy možná nepředstavují nejvýnosnější segment, nabízejí ovšem dlouhodobě stabilní výnosy i v době recese. Fond NEMO, který vznikl pod záštitou Českomoravské Nemovitostní, se proto zaměřuje právě na ně a investice do komerčních nemovitostí považuje za dobrý způsob, jak bez velkých rizik překonat inflaci. „Nemovitosti v posledních 150 letech přinášejí průměrný roční výnos ve výši přibližně sedmi procent. Akcie sice v průměru vydělávají o dvě procenta víc, jsou ale výrazně volatilnější,“ říká ...
Prudce rostoucí ceny energií a rekordní inflace komplikují situaci s bydlením více než polovině Čechů. U lidí žijících v nájmu to jsou dokonce více než tři čtvrtiny, vyplývá z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnila společnost Generali Investments. Nepříznivá ekonomická situace se podle něj promítá i do nadějí lidí na vlastní bydlení. Téměř 90 procent z nich se obává toho, že si ho nebude moci dovolit.
Odhlédněme na chvíli od debaty o nákladovém či poptávkovém charakteru aktuální inflace a podívejme se na debatu jinou, nadčasovější. Jejím tématem je, zda se inflace v dlouhodobém horizontu vrátí zpět na úrovně obvyklé v posledních dekádách, anebo zda vstupujeme do nové éry vyšší inflace a úrokových sazeb.
V minulých letech byl zájem o chaty a chalupy enormní. Letošní léto je však ve znamení zahraniční dovolené. Důvodem je rozvolnění proticovidových opatření, touha po normální dovolené, ale i drahý stavební materiál na výstavbu rekreačního objektu.