ceny pozemků pro daň z nemovitostí - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu ceny pozemků pro daň z nemovitostí, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Bytová krize i přes neutuchající pandemii nepolevuje. Byť se ztrátou turistů se na trh s nájemním bydlením vrátily tisíce bytů dříve určených pro krátkodobé bydlení, dostupnost bydlení se na mnoha místech nezlepšila a jít do „vlastního“ zůstává pro mnoho lidí pouhým snem. Vedení měst a obcí, která si před více než dvěma lety v komunálních volbách dala za cíl vyřešit krizi na trhu bydlení, objevují novou cestu, jak rozšířit svůj bytový fond. Nakupovat od soukromníků.
Velká česká města čeká složitý rok. Kvůli daňovým změnám přijdou o stamiliony korun, jen tak zřejmě nezmizí vládní restrikce omezující život obyvatel i firem a váznou také dodávky vakcín. Samosprávy budou muset šetřit, i když stát provozní úspory nechystá. „Propad příjmů se primárně pokusíme nahradit úvěrem a prodejem zbytného majetku města,“ říká primátorka města Brno Markéta Vaňková.
Developeři využívají neutuchajícího zájmu o nové byty, a letos proto zvýší nabídku. Může za to hlavně poptávka investorů, kteří kupují byty na další pronájem. Kromě movitých jednotlivců totiž nakupují byty i investiční fondy.
Projekt dostupného družstevního bydlení s podporou hlavního města Prahy se zatím nepohnul dále. Spory se vedou především o vyčíslení úplaty za právo stavby na obecním pozemku i výši výkupní ceny pozemku v budoucnu.
Společnost Landia Management staví nyní na pozemku s výhledem na Hradčany vilovou čtvrť Zátiší Lysolaje. Vedle rezidenční části s prémiovými vilami v rámci projektu vznikne i centrum obce, nová síť komunikací, ale také četné plochy zeleně včetně parku nebo systém nakládání s dešťovou vodou. „Budoucí obyvatelé oceňují zejména velkorysé plochy domů. Jednotková cena vil přitom v přepočtu vychází mnohem lépe než ceny u nových bytů,“ popisuje Petr Tomášek, výkonný ředitel Landia Management.
Překotný přesun nakupování do oblasti e-commerce v době pandemie koronaviru vyvolal zvýšenou poptávku po skladových prostorách. Velké značky expandují v tisících metrech čtverečních, zatímco nově vznikajícím e-shopům stačí desítky či stovky metrů skladové plochy, a to nejlépe jen na pár měsíců. Na otázky, jak být co nejefektivnější a jak pružně reagovat na rychle se měnící prostředí odpovídal Roman Kučera, ředitel portálu Sklady.cz.
Zatímco ve Varšavě, v Budapešti nebo v Bělehradu startuje český developerský holding UDI Group velké realitní projekty za miliardy, v Praze bojuje roky o pár razítek od hasičů nebo vodoprávních úředníků. „Když v zahraničí popisuji nefunkčnost naší veřejné správy, tak to nikdo nechápe,“ říká majitel skupiny Radek Menšík, v jehož koncernu má svou roli i bývalý šéf ČEZ Martin Roman.
Developerské společnosti očekávají, že ekonomické turbulence způsobené virovou nákazou povedou ke zlevnění stavebních parcel a celých projektů. Část majitelů se totiž podle investorů dostane do problémů a bude muset prodat za méně peněz, než bylo v posledních letech obvyklé.
Realitní kanceláře jsou přežitek z minulého století a transakce s nemovitostmi je možné dělat on-line bez zbytečných zprostředkovatelů a provizí. Přesně na tento model sází už třináct let portál Bezrealitky.cz. A realitní kanceláře jsou stále běžnou součástí trhu. „Firma možná trochu předběhla dobu. Dlouho se kvůli tomu nic nedělo. Web byl zastaralý, a navíc na něm parazitovala řada makléřů,“ popisuje situaci šéf Bezrealitky Hendrik Meyer.
Podle statistik bezmála 40 procent všech prodaných nových bytů kupují lidé na investici. Půlka z nich pak s cílem byt pronajímat. Lidé přitom někdy na hypotéku a spekulaci kupují i rodinné domy. V jejich případě je ale o poznání těžší uspět s jejich pronájmem