ceny realit koronavirus - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu ceny realit koronavirus, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ceny českých nemovitostí se za poslední dekádu více než zdvojnásobily. Developeři i současní prodejci by tuze rádi v realitním příběhu poslední dekády jen ve wordu metodou „najdi a nahraď“ vyměnili minulé roky za budoucí a ve formě epické románové lovestory jej vydali jako romantický cenový bedekr pro dekádu příští. Kdyby ovšem naneštěstí pro ně nebyl bizarní růst výslednicí unikátních faktorů, které se nemusejí opakovat. Přesněji řečeno těch, o jejichž opakování zřejmě nikdo z nás na naší stále ještě ...
Ministři energetiky evropských zemí dál hledají nástroje, kterými by zmírnili následky energetické krize a její dopady na životní úroveň lidí i na konkurenceschopnost evropského průmyslu. Pokud ceny energií neklesnou, lze očekávat další vlnu deindustrializace – přesný opak toho, o co Evropská unie usiluje. Paradoxně by to mělo negativní klimatické dopady. Elektřina je jinde ve světě sice levnější, ale její výroba produkuje v průměru více emisí než při výrobě v Evropě.
Opravdu můžeme před ekonomickými problémy světové ekonomiky zachránit každého z nás a každou firmu? A pokud to skutečně chceme, jak drahé to bude a kdo to zaplatí? Je to kruté, ale když byly ve světě problémy, vždy se to podepsalo na naší nezaměstnanosti, příjmech domácností a na bankrotech firem. Ekonomika se přeskupuje a vládu tu máme od toho, aby při tom přeskupování nikdo neskončil na ulici, ne od toho, aby zůstal navždy ve stejném křesle.
S výjimkou covidového roku 2020 představuje Apple své iPhony s železnou pravidelností v září. Je tomu tak ostatně už od roku 2012. I když se koronavirus nevytratil a nedostatek čipů trvá, situace se stabilizuje. Ve středu 7. září se tak dozvíme, jak budou vypadat a fungovat nové iPhony 14 a Apple Watch Series 8.
Byty v Brně zdražují rychleji, než v Praze. Ceny nemovitostí v celém Jihomoravském kraji šplhají do závratných výšin. O tom, jaké jsou příčiny a zda budou nemovitosti dál zdražovat, diskutovali developeři, architekti, investoři i zástupci realitních fondů či poradenských firem na Real Estate Foru 2021 v Brně.
Pandemie koronaviru zpomalila ekonomiku a některým odvětvím zasadila těžké rány. Lidé zavření v lockdownech často méně utráceli a spíše hromadili úspory. Pokud chtěli své peníze nechat vydělávat lépe než na spořicích účtech prohrávajících s inflací, jednou z nejlepších možností byly nemovitosti. Zhodnocení měřené průměrným ročním výnosem realitních fondů kvalifikovaných investorů nekleslo od začátku roku 2020 pod sedm procent, v druhém a třetím čtvrtletí loňského roku už se pohybovalo kolem 16 až 18 ...
Ministryně financí Alena Schillerová neprosadila do programu hnutí ANO svůj návrh na snížení odvodů zaměstnavatelů. „Nevzdávám se toho a budu o to usilovat, ale v komplexu celého daňového mixu," říká v rozhovoru pro deník E15. Šéfka státní kasy za stranu, která zodpovídá za české finance posledních sedm let, označuje aktuální daňový mix za zastaralý. K vyrovnaným rozpočtům se chce vrátit nejpozději do sedmi let. Za současnými historicky nejvyššími deficity si stojí.
Ve světě se šíří fenomén takzvaných zombie dolů, tedy dávno opuštěných provozů, které se znovu stávají rentabilními. Těžba v nich ožívá v důsledku vysokých cen surovin, poháněných postkoronavirovým zotavením a přechodem na zelenější ekonomiku. V Evropě, jižní Africe i v Austrálii se tak obnovují doly na nikl, platinu, stříbro i na uran.
Více než půl století se malá španělská města a vesnice vylidňovaly, příchod koronaviru ale tento trend zvrátil. Restrikce a život na omezeném prostoru přiměly Španěly ke stěhování do přírody, podobně jako v dalších státech. Pro vládu rozlehlé a málo zalidněné země to však znamená velkou výzvu: masivní investice do infrastruktury, aby lidi mimo velká města udržela i po skončení pandemie. Podobné plány má i Itálie.
Pandemie koronaviru v kombinaci s brexitem způsobila změny v londýnské populaci. Část mladých lidí se odstěhovala z metropole na venkov. A většina mladých Londýňanů o tom přinejmenším uvažuje, naznačují některé průzkumy. Hlavní město opustilo i mnoho zahraničních pracovníků ze zemí Evropské unie. Sektor pohostinství tak blížící se návrat k normálnímu životu vyhlíží nejen s nadějí, ale také s obavami. Není totiž jisté, zda bude mít Londýn přes léto dostatek personálu restaurací, barů či hotelů, upozorňuje ...