čeps predstavenstvo - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu čeps predstavenstvo, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Česká republika chce svou energetiku v příštích letech postavit na kombinaci jaderné energetiky a obnovitelných zdrojů. Jádro začíná v důsledku války na Ukrajině ale nabývat na důležitosti takřka v celé Evropě. Odhady hovoří o tom, že pro zachování současné kapacity jaderných zdrojů v Evropské unii v následujících dekádách budou zapotřebí investice dosahující v přepočtu až jedenácti bilionů korun.
Energetická krize se blíží podle odborníků ke konci. Jak se určuje cena elektřiny na burze a co ji ovlivňuje? Jak vypadá aktuální graf burzovní ceny elektřiny? Kdo jsou největší dodavatelé elektřiny v Česku a kde najdete jejich ceníky? Jak zní aktuální prognóza a do kdy potrvá zastropování cen energií? Dozvíte se v článku.
Průměrná česká domácnost by si s takovým množstvím elektrické energie vystačila až celý jeden rok. Zakladatel a vlastník společnosti Fenix Group Cyril Svozil teď ve spolupráci s dceřinou firmou Aers řízenou jeho synem dokončuje u svého výrobního areálu v Jeseníku největší bateriové úložiště v Česku o kapacitě 2,9 megawatthodiny. Sloužit by mělo od příštího roku. Ještě větší úložiště plánuje v budoucnu postavit společnost SUAS Group, sesterská firma Sokolovské uhelné, u obce Vintířov na Sokolovsku. Mělo by ...
Čínská technologická společnost Huawei ve spolupráci s tureckým partnerem SolarApex dokončila první fázi zprovoznění největší instalace střešních solárních panelů na světě. Jako jeden ze zdrojů elektřiny ji budou využívat turecké ocelárny Tosyali Holding Company. V těchto dnech zahájila provoz střešní solární soustava o výkonu 85 megawattů. V únoru příštího roku má být hotov celý projekt s celkovým výkonem 142,5 megawattu. Náklady dosáhnou 71 milionů dolarů, zhruba 1,8 miliardy korun. Společnost Huawei už ...
Energetický regulační úřad (ERÚ) sleduje se znepokojením vzrůstající ceny na trhu se službami výkonové rovnováhy. Vzhledem k omezenému portfoliu zdrojů a společností, které tyto služby nabízejí vůči provozovateli přenosové soustavy, funguje jen v omezené míře účinná hospodářská soutěž. Růst cen v tomto segmentu se přitom přímo promítá do regulované složky ceny elektřiny přes tzv. systémové služby
Polostátní skupina ČEZ si loni předsevzala, že do roku 2030 vybuduje obnovitelné zdroje o výkonu až šest gigawattů, tedy trojnásobek temelínské elektrárny. V první výzvě Modernizačního fondu si už zajistila investiční dotaci pro sedmnáct solárních parků, ve druhé, pravděpodobně květnové, chce toto číslo překonat. ČEZ navíc poprvé připustil, že by si k vytyčenému „zelenému“ cíli rád pomohl i výstavbou větrníků. „Nebude to hned – do dvou a nejspíš ani do pěti let. Ale něco postavíme, v souhrnu zřejmě v ...
Česká pobočka TTC Marconi má nového výkonného ředitele. V lednu se jím stal dosavadní šéf pro strategický rozvoj Ondřej Havlík, který ve firmě působí třetím rokem.
Evropská investiční banka (EIB) podepsala se společností ČEPS dohodu o poskytnutí půjčky v objemu 3,6 miliardy korun na modernizaci a posílení elektroenergetické přenosové soustavy v České republice. Banka to dnes oznámila v tiskové zprávě. Státní společnost ČEPS je provozovatelem přenosové soustavy v Česku.
O více než polovinu se za pouhé tři roky snížily hospodářské výsledky firem ovládaných státem. Ještě v roce 2018 vykázalo šestatřicet subjektů jako ČEZ, Čepro, přenosová soustava ČEPS, Mero, Letiště Praha, České dráhy nebo Lesy České republiky zisk po zdanění v souhrnné výši téměř 33 miliard korun. Za loňský rok celkové číslo spadlo na 14,7 miliardy. Plyne to ze zpráv ministerstva financí o strategických společnostech s majetkovou účastí státu a státních podnicích. Zlepšení letošních výkonů úřad nečeká.
Přes poslance patrně opět neprojde legalizace samostatně stojících bateriových úložišť. Pozměňovací návrh novely energetického zákona, která licence pro akumulaci elektřiny zavádí, nemá před klíčovým druhým čtením v Poslanecké sněmovně podporu. Vstup baterkářům na energetický trh, kde se hraje o zhruba šest miliard korun ročně, tak velmi pravděpodobně umožní až nový energetický zákon, na kterém ministerstvo průmyslu teprve pracuje.