Česká exportní banka - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Česká exportní banka, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Mezinárodní gang údajně připravil dvě české banky a jednu pojišťovnu o 1,4 miliardy korun. Využil k tomu fiktivní obchody s ocelí. Česká policie kvůli tomu navrhla obžalovat čtyři lidi, a to tři občany České republiky a jednoho cizince. Podle Českého rozhlasu jsou mezi obviněnými představitelé pražských firem Balli Steel Czech a Swiss Forfait.
Česká ekonomika padá už podruhé za rok na tvrdé pandemické dno. Záleží, jak hluboké bude. Černý scénář může přimět centrální banku, aby se poprvé v historii vydala po cestách, které ještě nedávno učebnice ekonomie považovaly za pouhé intelektuální cvičení. Ve hře mohou být záporné úrokové sazby, další kurzový závazek nebo tisk velkého množství peněz po vzoru eurozóny. „Je otázka, jestli bychom k těmto nástrojům sáhli. Nálada pro to není. Bankovní rada si uvědomuje, že v okolí jsou bohaté zkušenosti, že ...
Skupina Omnipol byla v minulosti ryze vývozní firmou, ale postupně do sebe začala integrovat výrobní podniky. Teď právě dokončuje převzetí 49procentního podílu v letecké továrně Aero Vodochody. Strategii změnila kvůli vrtkavosti zahraničního trhu. „Abychom venku dokázali konkurovat, musíme být unikátní. Zaměřujeme se proto na investice do výrobních podniků obranného průmyslu. Hlavně do elektroniky a letectví,“ říká šéf Omnipolu Jiří Podpěra.
Švédsko se na jaře proslavilo tím, že v souvislosti s koronavirem nepřijalo přísná opatření. V důsledku toho v zemi zemřelo v přepočtu na obyvatele hodně lidí. Její ekonomika ale ve druhém čtvrtletí nezaznamenala tak drastický propad, jako například britská či španělská. Podle některých názorů to však nemusí souviset s mírou restrikcí, ale spíše s efektivní státní pomocí a funkčností sociálního státu. Podobně si totiž stojí i další severské země.
Koronavirová pandemie tvrdě zasáhla některé sektory ekonomiky. Může to mít pro Českou spořitelnu, banku s největší úvěrovou angažovaností vůči korporátnímu sektoru v zemi, vážné následky? „Věřím, že ne, protože jsme byli připraveni i na krizové situace,“ říká Pavel Nejman, ředitel firemní klientely České spořitelny.
Podnikatelé z programů COVID II, III, Praha a plus získali podle dat České národní banky (ČNB) k 7. srpnu 17 miliard korun. Za týden čerpání vzrostlo o 1,1 miliardy korun. Schváleny byly žádosti za zhruba 22,1 miliardy korun. Podle analytika České bankovní asociace Miroslava Zámečníka se nadále ukazuje, že podniky často tyto úvěry se státní zárukou chápou jako nástroj, kterým si "pojišťují" přístup k likvidním finančním zdrojům pro případ potřeby v následujících podzimních měsících, uvedl Zámečník.
Fandové elektromobilů přesouvají pozornost z Asie a Ameriky do Evropy. Právě starý kontinent očekává v příštích letech největší růst prodeje automobilů „na baterky“ – vzhledem k přísným emisním normám i zeleným stimulům. Evropě ale hrozí, že z takového boomu budou nejvíc těžit asijské firmy, které už mají ve výrobě baterií velký náskok.
Banky poskytly podnikatelům stále jen zlomek zdrojů, které jim se státními zárukami můžou v rámci programu Covid III půjčit. Součet státní pomoci a komerčních půjček může být až 500 miliard korun. Zatím byly vyčerpány jen čtyři miliardy. V programech Covid II a Covid Praha, které mají výrazně tenčí zdroje, je situace jiná. „Už je tam téměř hotovo, úplné vypořádání očekáváme do konce srpna,“ říká Jiří Jirásek, generální ředitel státní Českomoravské záruční a rozvojové banky.
Dozorčí rada státem vlastněné Českomoravské záruční a rozvojové banky má nového člena v podobě bývalého šéfa České spořitelny a viceguvernéra České národní banky Pavla Kysilky. Do funkce ho nominovalo ministerstvo průmyslu a obchodu, které spolu s rezortem financí a místního rozvoje patří mezi subjekty zastupující v bance stát. Kysilka se do této finanční instituce vrátil po čtyřech letech.
Podnikatelé z programů COVID II, III, Praha a plus získali podle údajů České národní banky (ČNB) k 17. červenci 13,1 miliardy korun. Za týden se čerpání zvýšilo zhruba o miliardu korun. Banky schválily ke stejnému datu žádosti přibližně za 15,6 miliardy korun.