česká pojišťovna pojišťění nemovitosti - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu česká pojišťovna pojišťění nemovitosti, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
55 % nemovitostí. Právě tolik jich je v Česku pojištěných. Vyplývá to minimálně z průzkumu České asociace pojišťoven z října 2022. Pokud patříte do zbylých 45 %, ale vážně uvažujete o tom, že nemovitost pojistíte, nebo vás sjednání pojistky čeká jako jeden z kroků při sjednání hypotéky, máme pro vás rady a tipy na co si dát pozor.
Životní pojištění v Česku patří až k třetímu nejčastěji sjednávanému pojistnému produktu. Nejvíce lidí, kolem 65 procent, si pojišťuje domácnost a 55 procent si pojištěním chrání nemovitost. Naopak životní pojistku má v Česku uzavřenou každý druhý Čech.
Řízení, ve kterém finančně-poradenská skupina Partners žádá Českou národní banku o licenci pro nově budovaný finanční dům, se dostalo do pokročilé fáze. V rozhovoru pro deník E15 to říká spoluzakladatel a generální ředitel Partners Petr Borkovec. Základní kapitál bude činit tři miliardy korun oproti původně plánovaným 1,2 miliardy. K akcionářům nové banky patří třeba zakladatel Rohlíku Tomáš Čupr nebo investiční skupina Pale Fire Capital.
Investiční skupina Portiva patří k malému počtu českých společností, které se už nyní k ESG veřejně hlásí. Oproti své stejně velké konkurenci na tento trend všeobecné udržitelnosti a zodpovědného investování vyložené sází a rozhodně to nevnímá jen jako altruismus. „Z našeho pohledu je to i ekonomicky racionální volba,“ říká šéf Portivy Pavel Svoreň, který zároveň připouští, že pravidla ESG ještě zdaleka nejsou sjednocena a stále se teprve rodí.
Alternativní energetická řešení zažívají v Česku nebývalý boom. A není divu, v době dramatického růstu cen energií hledají Češi řešení jak vyzrát na vysoké účty za energie. Právě udržitelné technologie, které zhodnotí nemovitost a současně pomohou výrazně ušetřit, se jeví jako správná cesta. Vedle státních dotací na jejich pořízení poskytují zvýhodnění už i banky a stavební spořitelny.
Poslední roky zažila poptávka po chatách a chalupách nebývalý boom, mimo jiné způsobený i omezeními kvůli pandemii. Mnozí dnes zažívají jednu ze svých prvních chatařských a chalupářských sezon „ve vlastním“. Pro nováčky i pro ostřílené „lufťáky“ se hodí mít ve výbavě i kvalitní pojistku, která je v případě pojistné události nenechá na holičkách. Co by měla obsahovat?
Podle ředitele České asociace pojišťoven Jana Matouška se pojišťovnictví v České republice a v Evropě musí vypořádat s demografickou a klimatickou změnou. „Ať už s tím souvisí vyšší rizika extrémních přírodních jevů jako tornádo, nebo změna fungování vyschlé krajiny. Už dlouho jsme neměli velké povodně, ale máme o to víc bleskových povodní, které často mají velice intenzivní následky,“ uvedl Matoušek.
Růst hodnoty majetku je jedním z příjemných dopadů vysoké inflace, která v posledních měsících drtí nejen Českou republiku. Žádoucí reakcí by měla být kontrola pojistných smluv, jelikož výše pojistné ochrany nemusí odpovídat aktuální hodnotě majetku. Nárůst by se měl zcela jistě promítnout také do nákladů. Na to ale mnoho Čechů zapomíná a své domovy mají mnohdy podpojištěné i o polovinu.
Rakovinu dnes lékaři řadí mezi chronické nemoci a při včasném záchytu je i dost dobře vyléčitelná. Onkopacienti ale i tak narážejí na problémy při žádosti o hypotéku nebo při snaze nechat se pojistit.
Počet elektromobilů na českých silnicích stoupá a s ním i pravděpodobnost požárů těchto vozů, ať už způsobených zkratem, přehřátím při nabíjení, či dopravní nehodou. Zlikvidovat požár v případech, kdy začnou hořet i bateriové články, je přitom neskonale náročnější než se vypořádat s požárem vozu se spalovacím motorem. Hasičský záchranný sbor České republiky (HZS) se proto připravuje na budoucí výzvy a pořizuje příslušné vybavení.