česká pošta a rozsudek - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu česká pošta a rozsudek, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Loňská prohra České pošty u Nejvyššího soudu bude mít dohru. Soud tehdy potvrdil znění zákoníku práce, tedy že zaměstnavatelé musejí vyplácet zaměstnancům na totožných pozicích stejnou mzdu nehledě na to, kde v republice pracují. V reakci na zásadní precedens, na který jako první upozornil deník E15, teď vznikají další žaloby.
Odlišná odměna za práci v Praze a v regionech u stejné pozice nemá nejen oporu v zákoně, ale dokonce ho porušuje. Uvedla to advokátní kancelář Vilímková Dudák & Partners. Na počátku srpna rozhodl stejně i Nejvyšší soud, který se v podobném případě postavil za olomouckého zaměstnance České pošty.
Česká pošta podá ústavní stížnost proti rozhodnutí Nejvyššího soudu, že nemůže vyplácet rozdílnou mzdu za stejnou práci v různých regionech. Na verdikt jako první upozornil deník E15.
Soudní prohra České pošty, která za stejnou práci vyplácela vyšší mzdu v Praze než na Moravě, může spustit lavinu žalob. Hospodářská komora proto zaměstnavatele vyzvala, aby zkontrolovali svou stávající mzdovou strategii. Reaguje tím na kauzu, na kterou jako první upozornil deník E15.
Za stejnou práci přísluší všem zaměstnancům u zaměstnavatele stejná mzda, plat nebo odměna z dohody bez ohledu na lokalitu v Česku, nařizuje současný zákoník práce. Obvyklá praxe se však podle informací deníku E15 smyslu zákona významně vzdaluje. Zaměstnavatelé nařízení v řadě případů buď přímo porušují, anebo vyplácejí různě vysoké bonusy či příplatky ke mzdě. To je zcela běžné a legální, účel zákona se ale v praxi vytrácí, míní experti.
Nejvyšší soud stanovil významný precedens pro odměňování zaměstnanců. Česká pošta podle jeho verdiktu postupovala protiprávně, když vyplácela vyšší mzdu zaměstnanci v Praze než zaměstnanci pracujícímu na stejné pozici na Moravě. To zákoník práce v rámci jedné firmy zakazuje.
Rus Jevgenij Nikulin, o jehož vydání usilují USA i Rusko, nemá nárok na humanitární azyl v ČR. Potvrdil to dnes pražský městský soud, který přímo v pankrácké věznici zamítl mužovu žalobu na nezákonnost rozhodnutí českého ministerstva vnitra. Rozsudek je pravomocný, Nikulin se proti němu může bránit kasační stížností u Nejvyššího správního soudu.
Bratislavský krajský soud v obnoveném líčení zamítl žalobu českého premiéra v demisi Andreje Babiše, že je neoprávněně veden jako agent StB. Sdělil to mluvčí soudu Pavol Adamčiak. Spor se bratislavskému soudu vrátil po loňském rozhodnutí slovenského ústavního soudu, který zrušil pravomocná rozhodnutí krajského i nejvyššího soudu, jež původně daly Babišovi za pravdu ve sporu se slovenským Ústavem paměti národa (ÚPN). Miloš Zeman i přesto počítá s tím, že Babišovi dá druhý pokus k sestavení vlády. Politiky ...
Pravomoci prezidenta jsou dostatečné, a ústavu proto není třeba měnit, shoduje se většina kandidátů na prezidenta republiky. Nesouhlasí tak s dřívějším názorem současného prezidenta Miloše Zemana. Někteří by přesto dílčí změny přivítali. Navrhují třeba odvolatelnost prezidenta občany, možnost zákonodárné iniciativy hlavy státu nebo zrušení pravomoci zastavit trestní stíhání.
Rozhovor s Andrejem Babišem vznikal dva dny předtím, než slovenský ústavní soud zrušil verdikt, podle nějž šéf hnutí ANO vědomě nespolupracoval s StB. Podle Babiše je načasování rozsudku podivné, spojuje jej s „mafií“, která měla zařídit i jeho stíhání v kauze Čapí hnízdo. Přesto doufá, že mu voliči dají důvěru a bude moci vládnout. „Chci sestavit tým, který bude táhnout za jeden provaz, nebude dělat politiku a nějaké kšefty,“ říká Babiš.