česká republika není vyspělá země - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu česká republika není vyspělá země, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Investorská společnost Accolade aktuálně v Karlovarském kraji financuje stavbu tří budov, jejichž hodnota má dosáhnout téměř devíti miliard korun. Ve výstavbě je například logistická hala u Chebu pro e-shop švédského módního řetězce H&M, která bude největší v Česku. Accolade investuje do výstavby hal, jež pak už pronajaté zpravidla končí v jejím fondu. Své peníze společnosti svěřily už tisíce investorů. „V posledních šesti měsících je poptávka hlavně po výrobních prostorech. Cesta Evropy za soběstačností ...
Estonsko je už několik let jasnou jedničkou v oblasti digitalizace státní správy. S výjimkou svatby, rozvodu a koupě nemovitosti v podstatě neexistuje v této malé pobaltské zemi úkon, který by Estonci nemohli udělat online. Bez čeho se fungující digitální společnost neobejde? Jaká úskalí měla estonská cesta na digitální vrchol? Jaké bychom měli udělat v Česku kroky, abychom konečně digitálně vyspěli? Na to deníku E15 odpovídal Marten Kaevats, bývalý estonský nejvyšší státní úředník pro digitální ...
Burzovní Praha je po letech na výsluní. S deseti vydělanými procenty za poslední rok index PX na investičním nebi Evropy zazářil jako nova a měřit se s Prahou je momentálně těžké pro jakýkoli vyspělý trh ve světě. Domácí index PX za to ovšem fakticky vděčí jedné jediné akcii. Energetickému ČEZu. Emisi přitom ženou vpřed i divoké spekulace o rozdělení firmy. Pražská burzovní „Republika ČEZ“ je tak momentálně v politickém šachu. „Hlavně je důležité dělat vše po zralé úvaze a nikoli na bázi jednorázových ...
Zatímco během prvního poločasu dosavadního života koruny převažovaly mezi důvody pro existenci samostatné české měny ty ekonomické, později začaly hrát čím dál větší part důvody politické až ideologické. Na počátku roku 2022 proto není společnost, pokud jde o setrvání české měny, ani zdaleka jednotná a neexistuje žádný hypotetický scénář odchodu koruny do výslužby. Vstoupila tak do fáze, kdy si užívá zdání vlastní nesmrtelnosti.
Kapitálové trhy v Česku se za posledních přibližně deset let bez pochyb významně rozvinuly. Komentuji výlučně dluhové kapitálové trhy, nikoliv akciové. Od dob, kdy v České republice emitovaly dluhopisy čas od času téměř pouze firmy s přímou či nepřímou majetkovou účastí státu, přicházely postupně na kapitálové trhy nové společnosti = emitenti.
Burziáni se letos naplno soustředili na rozvíjející se trhy. Index MSCI mapující ceny akcií zemí dohánějících vyspělý svět jen od počátku roku posílil o bezmála deset procent. Rozvíjející se burzovní svět tak poskočil více než dvakrát rychleji než středobod investičního světa Wall Street. Takzvané emerging markets, do nichž index počítá i Česko, tak už o více než čtvrtinu překonaly předkrizové maximum, aniž vyčerpaly investiční potenciál. Stále jsou prý levné, zvláště pak ty středoevropské.
Tuzemské strojírenské subdodavatele čeká nejspíše další ústup ze scény. I kvůli koronaviru zůstanou životaschopné už jen podniky s vlastním vývojem, nebo alespoň další přidanou hodnotou. Tu mohou zajistit investice do výroby či větší akvizice. „Chceme firmu, která dokáže vyrábět unikátní produkty s originálním know-how. Může se ale stát, že některá firma zkrachuje a my odkoupíme jen technologii a převezmeme její práci,“ říká Robert Záboj, který řídí strojírenskou divizi holdingu Koh-i-noor.
Miliony lidí po celém světě sní o tom, že se někdy podívají do Ameriky. A nejen podívají – začnou tam nový život. Jejich sny však brzy naráží na tvrdou realitu – Spojené státy v posledních letech praktikují značně konzervativní imigrační politiku. Dostat se do Ameriky a začít si plnit svůj americký sen se tak pro mnohé ukáže jako běh na dlouhou trať s velmi nejistým výsledkem, který je navíc podmíněný tím, jak silný máte pas. Ne náhodou se proto řada lidí rozhodne zkusit své štěstí jinde – v Kanadě. Na ...
První krůčky mladé české demokracie vedly hospodářskou temnotou. Během syrových listopadových dnů po sametu totiž Československo sahalo svou ekonomickou výkonností na necelých čtyřicet procent svého přirozeného etalonu a někdejšího rivala v podobě sousedního Rakouska.
Česká republika v hrubém domácím produktu přepočteném na obyvatele překonala Španělsko, vyplývá z nejnovějších dat Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Upozornil na to server Aktuálně.cz. Podle hlavního ekonoma poradenské společnosti Deloitte je to sice pozitivní zpráva, má ovšem svá "ale".