česká spořitelna fincentrum - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu česká spořitelna fincentrum, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Investice bohatých investorů do realit, zdražování nemovitostí nebo refinancování. To jsou důvody, které letos táhnou hypoteční trh k neskutečnému rekordu, přestože ekonomika kvůli koronaviru prudce poklesne.
První velké zanedbané území v Praze se začíná měnit v novou část metropole plnou bytů, obchodů, kanceláří a veřejných prostranství. Developerská společnost Sekyra Group realitního magnáta Luďka Sekyry po patnácti letech příprav a povolovacích procesů zahájila stavbu projektu Smíchov City na území kolem smíchovského nádraží. Rozsáhlý projekt startuje v severní části lokality u dopravního uzlu Na Knížecí.
Postpandemické zlevňování hypoték se patrně blíží ke konci. Bankám totiž v závěru prázdnin podstatně zdražily toky peněz, ze kterých financují hypoteční úvěry svým klientům. Oproti květnovým minimům se zvýšily náklady bank na tyto zdroje až o polovinu.
Zájem o hypoteční úvěry po koronavirovém jaře zázračně ožil během léta. V červenci poskytly banky podle údajů Fincentrum Hypoindexu hypotéky ve výši téměř 21,6 miliardy korun. Jde o sedmý nejsilnější měsíc v historii této statistiky a vůbec nejsilnější červenec.
Tuzemská burza se při dohánění svého předkrizového vrcholu oproti ostatním trhům mírně opozdila. Zatímco evropské akcie jsou nyní ve srovnání se stavem před pandemií zhruba o šestnáct procent níže a americká burza svůj letošní, zimní vrchol už prakticky dohnala, pražská burza letos ztrácí přes 18 procent.
Slovenský investiční fond Sandberg Capital vstoupil do středoevropského poskytovatele cloudových služeb Revolgy Business Solutions. Získal podíl 35 procent. Zbytek si ponechá původní akcionář Sofolgia. Management v čele se zakladatelem Bohuslavem Dohnalem a generálním ředitelem Miroslavem Vlasákem povede Revolgy Business Solutions i nadále.
Ceny hypotečních úvěrů se v květnu opět snížily, čímž navázaly na vývoj v dubnu. „Průměrná úroková sazba i nadále pozvolna klesá, nyní má hodnotu 2,3 procenta,“ uvádí Jiří Sýkora z Fincentrum & Swiss Life Select. V dubnu sazba podle Fincentrum Hypoindexu činila 2,39 procenta.
Získat hypotéku je v éře koronavirové pandemie obtížnější. Někteří z velkých tuzemských hráčů totiž v posledních týdnech interně zpřísnili podmínky, za kterých lidé dosáhnou na úvěr. Šanci získat půjčku má tak mnohdy jen klient schopný zaplatit ze svých úspor pětinu až čtyřicet procent ceny nemovitosti.
Při každém zdražení hypoték se banky historicky vždy oháněly tím, že roste cena peněz na trhu. Během koronavirové krize se však cena, za niž si banky mezi sebou půjčují peníze na trhu neboli takzvaný úrokový swap, brutálně propadla k hodnotám okolo 0,7 procenta. Ještě na začátku roku to bylo asi 1,8 procenta.
Hrozba negativních dopadů epidemie koronaviru na světovou ekonomiku a sázky na horečnou podporu hlavních centrálních bank se naplno odrazily i v českém finančním systému. Podstatně zlevnily peníze, za které jsou domácí banky schopné obstarat si peníze, jimiž dále financují kupříkladu klientské hypotéky.