česká spořitelna termínovaný vklad úročení - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu česká spořitelna termínovaný vklad úročení, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Banky už koncem loňského roku zareagovaly na zvýšení základních úrokových sazeb ze strany ČNB i na aktuální ekonomickou situaci zvýšením úrokových sazeb na svých spořicích účtech. Nyní se sazby již od ledna drží na stejné výši. Nejvyšší úrok tak stále nabízí slovenská VÚB Banka, v závěsu se drží Max banka (dříve Expobank CZ) a UniCredit Bank.
Vyplatí se vůbec v dnešní době spořit? Tedy odkládat část svého příjmu do finančních produktů, které slibují zhodnocení? Tuto otázku si v poslední době mnoho z nás klade stále častěji. U většiny je aktuálně tím hlavním důvodem nadprůměrná inflace. V klidu nás totiž nemůže nechat fakt, že pokud je míra inflace vyšší než zhodnocení našich úspor, pak – logicky – jejich reálná hodnota klesá.
Jakmile se rodičům po narození potomka ustálí rodinný rozpočet, zpravidla začnou přemýšlet o nějakém vhodném spoření pro děti. Možností pro pravidelné odkládání úspor je celá řada. Rozdíly však panují v očekávaném výnosu i rizikovosti.
S inflací související ztráta hodnoty peněz a vytrvale rostoucí úrokové sazby ze strany ČNB a následně komerčních bank se podepisují na zájmu klientů o spořicí produkty. Zvýšená poptávka se týká spořicích účtů a dnes již i termínovaných vkladů, které dlouho procházely útlumem.
Něco takového čeští střadatelé léta neviděli. Banky během dubna opožděně zareagovaly na strmě rostoucí sazby České národní banky a začaly v širším měřítku lidem zvyšovat úročení na bankovních kontech. Úroky šplhají až na čtyři a půl procenta, sázka na agresivní úrokovou politiku je přitom doménou hlavně menších bank. I tak ovšem ani úrokové špičky na domácím trhu zdaleka nedosahují k tempu růstu českých cen, a dokonce ani k základní sazbě centrální banky.
V Česku se hraje momentálně o všechno. O to, jak dlouhá a bolestivá bude inflace. O to, jak drasticky lidé pocítí význam ještě nedávno neznámého slova stagflace. Rozhoduje se o budoucí kondici české ekonomiky, a potažmo i domácího bankovního sektoru, který je s ní svázán pupeční šňůrou. Budoucnost může být světlá, a stejně tak zatraceně temná. „Pokud budeme zvedat mzdy podle inflace, a ne podle produktivity, tak inflaci nikdy nezkrotíme. Už jsme tu takovou situaci jednou měli a zvládli jsme to,“ říká s ...
Náklady související se spojením Raiffeisenbank s Equa Bank vyjdou na miliardu. Deníku E15 to v rozhovoru řekl generální ředitel Raiffeisenbank Igor Vida. Od nákupu konkurenta si vedení banky, jejíž čistý zisk loni dosáhl 4,69 miliard korun, slibuje značné nákladové i výnosové synergie. „Návratnost, která se týká nejen nákladů, ale i celé kupní ceny, by se měla pohybovat okolo sedmi let,” tvrdí Vida.
V reakci na další zvýšení úrokových sazeb ze strany ČNB přistupují banky ke navyšování sazeb na spořicích produktech. Jako první včera oznámila vyšší sazbu Trinity Bank, přidala se pak Air Bank a Česká spořitelna. Trinity nabídne 2,08 procenta, Creditas 2 procenta, další dvě banky vytáhly úroky na 1,5 procenta. Vzhledem ke konkurenčnímu boji se dá očekávat zatraktivnění sazeb i u dalších bank.
Vedle vzrůstajících úroků u úvěrových produktů se začaly probírat i ty na spořicích účtech. Jen v posledních týdnech přistoupily ke zvýšení sazeb Trinity Bank, Expobank a Air Bank.
"Výnosy spořicích účtů se dnes nepočítají v procentech, ale v desetinách procent. Vzhledem k vývoji inflace v letošním roce, která je aktuálně 3,4 procenta, nelze spořicí účty nyní považovat za produkt, který slouží k pokrytí inflace," řekl konzultant společnosti 4fin Jiří Ušjak. Alternativou podle něj mohou být státní dluhopisy, které však mají výnosy vyšší sotva o pár desetin, navíc s výrazně horší likviditou.