česka spořitelna uročeni vkladu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu česka spořitelna uročeni vkladu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Banky už koncem loňského roku zareagovaly na zvýšení základních úrokových sazeb ze strany ČNB i na aktuální ekonomickou situaci zvýšením úrokových sazeb na svých spořicích účtech. Nyní se sazby již od ledna drží na stejné výši. Nejvyšší úrok tak stále nabízí slovenská VÚB Banka, v závěsu se drží Max banka (dříve Expobank CZ) a UniCredit Bank.
Čistý zisk České spořitelny, která je se 4,5 milionem klientů největším tuzemským finančním domem, dosáhl za loňský rok 20,2 miliardy korun. V porovnání s předchozím rokem se jednalo o nárůst o 42 procent. Čísla o hospodaření potvrzují rekordní rok pro tuzemský bankovní sektor – jeho celkový zisk po zdanění loni přesáhl poprvé v historii hranici 100 miliard korun.
Domácí finanční domy mají našlápnuto k tučnému byznysovému roku. Jak vypovídají předběžná data České národní banky, jen od ledna do konce srpna dokázalo tuzemské bankovnictví vydělat necelých 74 miliard korun, meziročně tedy o necelých 80 procent více. Banky už ke konci srpna nakumulovaly o pět miliard vyšší zisk než za celý loňský rok. Bankéřům přišel k duhu strmý růst úrokových sazeb ČNB v prvním pololetí, stejně jako stabilní kvalita úvěrového byznysu, na kterém zatím není znát hrozba ekonomické recese....
Vyplatí se vůbec v dnešní době spořit? Tedy odkládat část svého příjmu do finančních produktů, které slibují zhodnocení? Tuto otázku si v poslední době mnoho z nás klade stále častěji. U většiny je aktuálně tím hlavním důvodem nadprůměrná inflace. V klidu nás totiž nemůže nechat fakt, že pokud je míra inflace vyšší než zhodnocení našich úspor, pak – logicky – jejich reálná hodnota klesá.
Jakmile se rodičům po narození potomka ustálí rodinný rozpočet, zpravidla začnou přemýšlet o nějakém vhodném spoření pro děti. Možností pro pravidelné odkládání úspor je celá řada. Rozdíly však panují v očekávaném výnosu i rizikovosti.
S inflací související ztráta hodnoty peněz a vytrvale rostoucí úrokové sazby ze strany ČNB a následně komerčních bank se podepisují na zájmu klientů o spořicí produkty. Zvýšená poptávka se týká spořicích účtů a dnes již i termínovaných vkladů, které dlouho procházely útlumem.
Něco takového čeští střadatelé léta neviděli. Banky během dubna opožděně zareagovaly na strmě rostoucí sazby České národní banky a začaly v širším měřítku lidem zvyšovat úročení na bankovních kontech. Úroky šplhají až na čtyři a půl procenta, sázka na agresivní úrokovou politiku je přitom doménou hlavně menších bank. I tak ovšem ani úrokové špičky na domácím trhu zdaleka nedosahují k tempu růstu českých cen, a dokonce ani k základní sazbě centrální banky.
V Česku se hraje momentálně o všechno. O to, jak dlouhá a bolestivá bude inflace. O to, jak drasticky lidé pocítí význam ještě nedávno neznámého slova stagflace. Rozhoduje se o budoucí kondici české ekonomiky, a potažmo i domácího bankovního sektoru, který je s ní svázán pupeční šňůrou. Budoucnost může být světlá, a stejně tak zatraceně temná. „Pokud budeme zvedat mzdy podle inflace, a ne podle produktivity, tak inflaci nikdy nezkrotíme. Už jsme tu takovou situaci jednou měli a zvládli jsme to,“ říká s ...
Dnešní turbulentní doba, dvojciferná inflace, růst cen energií, potravin a dalšího zboží, ale i velmi neklidná a nejistá celková geopolitická situace, kladou čím dál vyšší nároky na správu rodinných financí. Jak obstojí v této souvislosti spořicí účty, které zažívají boom a jsou stále populárnější?
Náklady související se spojením Raiffeisenbank s Equa Bank vyjdou na miliardu. Deníku E15 to v rozhovoru řekl generální ředitel Raiffeisenbank Igor Vida. Od nákupu konkurenta si vedení banky, jejíž čistý zisk loni dosáhl 4,69 miliard korun, slibuje značné nákladové i výnosové synergie. „Návratnost, která se týká nejen nákladů, ale i celé kupní ceny, by se měla pohybovat okolo sedmi let,” tvrdí Vida.