česka spořitelna uročeni vkladu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu česka spořitelna uročeni vkladu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Tragikomickým výsledkem zřejmě dopadne plán ministerstva financí vybrat od tuzemských bank v rámci takzvané windfall tax sumu, která by zásadně vylepšila bilanci státního rozpočtu. Největší české banky dokonce nevylučují, že přinejmenším z letošních zisků nebudou muset odvést na mimořádné dani ani korunu. Stát si přitom loni na podzim spočítal, že prostřednictvím dodatečné daně nalijí domácí banky do rozpočtu více než třicet miliard. Na svých odhadech přitom i na prahu letošního podzimu stále trvá.
Banky už koncem loňského roku zareagovaly na zvýšení základních úrokových sazeb ze strany ČNB i na aktuální ekonomickou situaci zvýšením úrokových sazeb na svých spořicích účtech. Aktuální úrokové sazby se již od ledna drží na stejné výši. Nejvyšší úrok tak stále nabízí slovenská VÚB Banka, v závěsu se drží Max banka (dříve Expobank CZ) a UniCredit Bank.
Tuzemská ekonomika sice v letošním roce stagnuje, zisky finančních domů se přesto drží na vysoké úrovni. Jen šestice největších bank – Česká spořitelna, ČSOB, Moneta, Komerční banka, Raiffeisenbank a UniCredit Bank – dosáhla za první polovinu letošního roku zisku po zdanění ve výši 37 miliard korun, pouze o 2,5 miliardy méně než loni.
Tuzemský bankovní sektor dokázal od ledna do března vydělat necelých 21 miliard korun, což je o bezmála dvanáct procent méně než o rok předtím. Z předběžných kvartálních výsledků bank vyplývá, že prozatím mají svou zlatou éru za sebou. Akcionáři přesto neprožívají tragédii, čísla jsou i tak po loňsku druhým nejlepším výsledkem českého bankovnictví v historii. Rekordní loňské zisky letos slábnou pod tíhou finančně zodpovědnějších střadatelů požadujících vyšší úroky za své vklady, bankovnímu byznysu stejně ...
Hello bank!, pobočka největší francouzské banky BNP Paribas Personal Finance, postupně ukončuje své aktivity na českém trhu. Od pondělí přestává poskytovat novým klientům veškeré produkty. Hello bank! to uvedla na svých webových stránkách. Podle dvou zdrojů e15 z bankovních kruhů chce aktiva a klienty Hello bank! převzít Česká spořitelna.
Čistý zisk České spořitelny, která je se 4,5 milionem klientů největším tuzemským finančním domem, dosáhl za loňský rok 20,2 miliardy korun. V porovnání s předchozím rokem se jednalo o nárůst o 42 procent. Čísla o hospodaření potvrzují rekordní rok pro tuzemský bankovní sektor – jeho celkový zisk po zdanění loni přesáhl poprvé v historii hranici 100 miliard korun.
Domácí finanční domy mají našlápnuto k tučnému byznysovému roku. Jak vypovídají předběžná data České národní banky, jen od ledna do konce srpna dokázalo tuzemské bankovnictví vydělat necelých 74 miliard korun, meziročně tedy o necelých 80 procent více. Banky už ke konci srpna nakumulovaly o pět miliard vyšší zisk než za celý loňský rok. Bankéřům přišel k duhu strmý růst úrokových sazeb ČNB v prvním pololetí, stejně jako stabilní kvalita úvěrového byznysu, na kterém zatím není znát hrozba ekonomické recese....
Vyplatí se vůbec v dnešní době spořit? Tedy odkládat část svého příjmu do finančních produktů, které slibují zhodnocení? Tuto otázku si v poslední době mnoho z nás klade stále častěji. U většiny je aktuálně tím hlavním důvodem nadprůměrná inflace. V klidu nás totiž nemůže nechat fakt, že pokud je míra inflace vyšší než zhodnocení našich úspor, pak – logicky – jejich reálná hodnota klesá.
Jakmile se rodičům po narození potomka ustálí rodinný rozpočet, zpravidla začnou přemýšlet o nějakém vhodném spoření pro děti. Možností pro pravidelné odkládání úspor je celá řada. Rozdíly však panují v očekávaném výnosu i rizikovosti.
S inflací související ztráta hodnoty peněz a vytrvale rostoucí úrokové sazby ze strany ČNB a následně komerčních bank se podepisují na zájmu klientů o spořicí produkty. Zvýšená poptávka se týká spořicích účtů a dnes již i termínovaných vkladů, které dlouho procházely útlumem.