ceska sporitelna urok fixace - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu ceska sporitelna urok fixace, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Jen mírně nad pět procent. I za takový úrok se dal na počátku letošního září sjednat na tuzemských bankovních přepážkách hypoteční úvěr. Čtvrtým měsícem za sebou totiž domácí finanční ústavy zlevňují hypotéky a některé neváhají spolu s koncem léta vynést v rámci boje o klienty atraktivní slevy. O revoluci však zatím nejde, průměrná sazba z úvěru na bydlení se totiž na startu nového školního roku ustálila na cifře 6,1 procenta. Hovoří o tom zářijový Swiss Life Hypoindex. Je to o bezmála desetinu procenta ...
Zájemci o hypotéku mají před sebou dost možná zaslíbené léto. Nejen že se od počátku července nemusejí zabývat tím, jak velkou část z jejich měsíčního příjmu uzme hypoteční splátka, navíc pořídí půjčku levněji. Jak totiž uvádějí červencové statistiky Swiss Life Hypoindexu, banky si za úvěr na bydlení na počátku prázdnin účtovaly v průměru 6,24 procenta. To je nejméně od října loňského roku a přesně stejně jako před rokem. Podle expertů banky na pozadí rozvolněných pravidel ČNB pomalu rozjíždějí souboj o ...
Spojené království se propadá do hypoteční krize. Bankovní úvěry kvůli rychle rostoucím úrokovým sazbám rekordně zdražují, a miliony obyvatel tak mohou už na konci roku přijít o veškeré úspory či střechu nad hlavou. Konzervativní kabinet premiéra Rishiho Sunaka je pod čím dál tím větším tlakem, aby katastrofu odvrátil.
Ministerstvo financí připravilo novelu zákona o spotřebitelských úvěrech. Norma dává bankám právo účtovat si u předčasně splacených hypoték v době fixace administrativní náklady až do výše jednoho tisíce korun i část z ušlého zisku na úrocích.
Boj o prořídlé řady klientů a ambice restartovat zubožený byznys. Taková je březnová strategie domácích hypotečních bank, které se tak rozhodly podpořit obchody levnějšími půjčkami. O poklesu napříč trhem vypovídá březnový Fincentrum Hypoindex, podle něhož si průměrný žadatel o hypotéku sáhl na roční sazbu 6,27 procenta. Přestože je to oproti únoru jen o desetinu procentního bodu méně, znamená to nejsilnější pokles indexu za uplynulé dva roky. Dramatičtějšímu zlevňování hypoték ovšem bude v příštích ...
Pokles poptávky po hypotékách pokračuje, na hypotéky dnes dosáhnou jen movitější klienti. Zastaví se tento trend? Můžeme očekávat další změny hypotečních sazeb? A jakým způsobem by měli postupovat lidé, kteří už hypotéku mají a chystají se na její refinancování? Na otázky šéfredaktora E15 Nikity Poljakova odpovídá Petra Skrbková, šéfka týmu bydlení v České spořitelně.
Hypotéka představuje pro většinu lidí největší úvěr, k jakému se v životě zavážou, je také zpravidla úvěrem s nejdelší splatností a mnohdy také jedinou cestou k vlastnímu bydlení. Není tedy divu, že vyvstává spousta otázek.
Inflace, energetická krize a rostoucí úroky z úvěrů. Pokud se klientovi nepodařilo před koncem fixace refinancovat hypotéku dříve, než došlo k navýšení sazeb, nové splátky převýší původní o tisíce korun měsíčně. Jak takovou situaci řešit?
Propad trhu hypotečních úvěrů bude zřejmě pokračovat i v nejbližších měsících. Pravděpodobné zvýšení poptávky po hypotékách po prázdninách budou tlumit vysoké úroky. Ty by se ale v dalších měsících mohly začít postupně mírně snižovat.
V Česku se v posledních týdnech uzavřel prostor pro další zvyšování hypotečních sazeb. Zhruba od poloviny června klesají náklady tuzemských bank na financování hypoték. Setrvale se totiž snižují úroky na mezibankovním trhu, „cena peněz“ pro banky přitom klesá navzdory intenzivnímu zvyšování úrokových sazeb ČNB a nevyzpytatelné budoucí míře inflace. Ani bankéři nevylučují v horizontu několika měsíců pokles sazeb. Významným milníkem na této cestě se ale v příštím týdnu stane zasedání bankovní rady ČNB.