česká spořitelna úroky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu česká spořitelna úroky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Češi brzdí se spotřebitelskými úvěry. Během loňského roku nabrali u bank bezmála 75 miliard korun drobnějších půjček, meziročně o dvanáct procent méně. Zadlužili se tak podle statistik České národní banky nejméně za posledních pět let. Lidé jsou opatrnější ve vztahu k budoucnosti, na druhé straně část zájemců o půjčku neprošla přísnějším sítem bank. Někteří se tak upsali nebankovním úvěrářům či přímo lichvářům.
Začátek roku začal pro investory do tuzemských korporátních dluhopisů ve velkém stylu. Tuzemský energetický kolos Net4Gas, který provozuje českou síť plynovodů, poslal na trh dvě tranše v celkovém objemu téměř jedenáct miliard korun.
Tuzemský bankovní sektor zažil nejhorší rok od roku 2008, kdy světu "vládla" velká finanční krize. Letošek by mohl být lepší.
Velká domácí banka si vyrazila půjčit miliardy do zahraničí. Investoři jí za půjčku ještě zaplatí tučný úrok. Lepší obchod se naposledy nepovedl ani českému státu.
Nejdráže od jara si v posledním týdnu půjčuje peníze na finančních trzích administrativa zřejmě dosluhujícího amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten v tom ale není sám, mírně vyšší úrok požadují investoři do vládních dluhopisů napříč světem včetně Česka. Dluhopisy totiž ve světle vlny globálního optimismu přestaly být alespoň pro tuto chvíli dostatečně investorsky atraktivní.
Wall Street oprášila přesně jedenáct let starou kapitolu. Akcie z indexu S&P 500 se obchodují stejně draho jako v říjnu roku 2009. Za jeden dolar zisku pětistovky nejvýznamnějších amerických firem byli až dosud investoři ochotni zaplatit na burze v průměru 35násobek. Wall Street se dotkla rekordního ocenění v okamžiku, kdy akcie na opačné straně Atlantiku podlehly hrozbě druhé vlny pandemie. Evropské burzy totiž odstartovaly razantní pád, krom koronavirové hrozby je tlačí dolů i nejasnosti kolem další ...
Pandemie koronaviru a zejména nástup její druhé vlny polarizovala bankovní financování českých firem. Zatímco velký a pro banky důvěryhodný byznys se těší historicky nejlevnějším půjčkám, rizikovější podniky bez státních záruk od přepážek často odcházejí s nepořízenou.
Zrušení daně z nabytí nemovitých věcí je příznivou zprávou pro všechny občany uvažující o nákupu nemovitosti. Současně je však potřeba počítat s kratším časovým testem pro neplacení daně z příjmu při prodeji a nižším limitem pro daňové odpočty u hypotéky. Podívejme se na daňové změny v praktických příkladech.
Při pohledu na nabídku úroků, kterými se zhodnocují peníze na stavebním spoření, čeká nové zájemce o tuto populární formu spoření od října poměrně monotónní obrázek. Všechny v Česku působící stavební spořitelny budou totiž nabízet úrok ve výši jednoho procenta. O výhodnosti „stavebka“ tak budou rozhodovat především akční nabídky.
Postpandemické zlevňování hypoték se patrně blíží ke konci. Bankám totiž v závěru prázdnin podstatně zdražily toky peněz, ze kterých financují hypoteční úvěry svým klientům. Oproti květnovým minimům se zvýšily náklady bank na tyto zdroje až o polovinu.