česká spořitelna variabilní hypotéka - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu česká spořitelna variabilní hypotéka, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Záměr nadopovat hospodářství bilionem korun státních půjček a garancí už leží na vládním stole skoro měsíc. Ekonomika z něho ale zatím neviděla ani zlomek. Na schopnosti státu dovést své sliby do cíle přitom závisí osud ekonomiky včetně jejího finančního srdce. Banky totiž právě podle toho uvolní, či naopak utáhnou své úvěrové kohouty. „Pomoc a záruky by neměly být rozdělovány skrze státní banku se dvěma pobočkami, ale prostřednictvím celého bankovního sektoru, který k tomu má lidské zdroje i dovednosti. ...
Konkurence není českému bankovnictví cizí, v mnoha směrech ale lidem stále nenabízí ani zdaleka takový komfort jako západní finanční ústavy. „Na vydání platební karty tu čekáte dva tři týdny, a ještě si musíte přijít na pobočku. To je ale problém, protože ta má otevřeno od devíti nebo deseti hodin do pěti, takže je vlastně skoro nemožné si kartu vyzvednout. Existuje tedy spousta možností, jak klienty obsluhovat jinak,“ říká nový šéf české ING a bankovní světoběžník Isold Heemstra.
Rekordně nízké sazby hypotečních úvěrů v České spořitelně otočí svůj směr a půjdou mírně nahoru. Důvodem jsou ceny zdrojů, které jsou na mezibankovním trhu již několik měsíců vyšší. Spořitelna je poslední z velké trojky hypotečních bank, která sazby ještě nenavýšila. Hypoteční banka a Komerční banka sice již oznámily mírné zvýšení sazeb, ale v praxi u jejich hypoték k pohybu nahoru podle analytiků téměř nedošlo.
Pro případné ovlivnění mezibankovní sazby PRIBOR tuzemskými bankami chybí motiv. Navíc tuzemské banky na vývoj úrokových sazeb České národní banky úpravou sazby PRIBOR vždy reagovaly. Vyplývá to z vyjádření odborníků pro ČTK. ČNB zopakovala svůj požadavek, aby náměstek ministra financí Martin Pros blíže vysvětlil, o co svá tvrzení opírá, a tato tvrzení také konkrétně doložil. ČNB totiž nemá žádné informace o tom, že existují podezření na manipulaci s PRIBORem.
Dopis náměstka ministra financí Martina Prose upozorňující na údajnou manipulaci s mezibankovní sazbou PRIBOR je založený na neznalosti a neobsahuje žádné relevantní důkazy, prohlásil dnes v České televizi viceguvernér České národní banky (ČNB) Vladimír Tomšík. ČNB proto chce doplnit důkazy. Od sazby PRIBOR se mimo jiné odvíjejí splátky úvěrů.
Ministerstvo financí požádalo Českou národní banku (ČNB) o vyšetření možné manipulace s pražskou mezibankovní sazbou PRIBOR, od jejíž výše se odvíjejí splátky úvěrů. Podle náměstka Martina Prose ministerstvo předpokládá, že podezření na manipulaci se sazbou mají reálný základ, ČNB by je proto měla důkladně vyšetřit. ČNB ale pro vyšetřování nevidí důvod, protože o podezřeních na manipulace nemá žádné informace. Dopisem se však zabývá.
Nejnižší sazby standardních hypoték s fixní sazbou klesly u některých bank pod tři procenta. Tyto úvěry nejsou na celou hodnotu stavby, doba jejich fixace je na tří až pět let. Podmínkou bývá nutnost mít u banky účet a životní pojistku. Plovoucí sazby jsou ještě nižší, dají se získat již kolem 2,5 procenta. Vyplývá to z ankety mezi největšími bankami poskytujícími hypoteční úvěry.
Kdo by si myslel, že si velmi bohatí lidé neberou hypotéky, mýlil by se. Příkladem je slavný miliardář Mark Zuckerberg, většinový majitel Facebooku. Pozdvižení v amerických finančních médiích vzbudily nedávno podmínky, za nichž Zuckerberg refinancoval hypotéku. Získal totiž úrok pouhé jedno procento, což je jen třetina sazby, kterou platí průměrní Američané.
Proč je u nás tak populární stavební spoření, a jak reaguje na globální ekonomické zpomalení? Na otázky časopisu Právo&Byznys odpovídá Hans-Dieter Funke, místopředseda představenstva Raiffeisen stavební spořitelny.
Úrokové sazby u hypotečních úvěrů v listopadu dále klesaly a dostaly se do blízkosti historického minima z léta 2005. Průměrná úroková sazba hypoték klesla na 3,65 procenta, tedy na nejnižší úroveň od října 2005. Vyplývá to z dnes zveřejněného ukazatele Fincentrum Hypoindex, který sleduje průměrnou úrokovou sazbu hypoték bez ohledu na dobu fixace.