česká spořitelna variabilní hypotéka - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu česká spořitelna variabilní hypotéka, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Padlá Sberbank nabídne trhu velkou porci úvěrů. Tentokrát těch, které se příliš nepovedly a dlužníci jsou v prodlení se splátkami. Balík takzvaných klasifikovaných úvěrů zahrne půjčky za 2,1 miliardy korun. Výtěžek bude ovšem podle poradců dramaticky odlišný od nominální hodnoty půjček, potenciálně velmi riziková aktiva zřejmě skončí v majetku velkých domácích hráčů z řad nebankovního byznysu. Transakci plánuje banka uzavřít do konce června.
Padlá Sberbank nabídne trhu další velkou porci úvěrů. Tentokrát těch, které se příliš nepovedly a dlužníci jsou v prodlení se splátkami. Balík takzvaných klasifikovaných úvěrů bude čítat půjčky v řádu až několika miliard korun. Výtěžek bude ovšem podle poradců dramaticky odlišný od nominální hodnoty půjček, potenciálně velmi riziková aktiva zřejmě skončí v majetku velkých domácích hráčů z řad nebankovního byznysu.
Hypotéka představuje pro většinu lidí největší úvěr, k jakému se v životě zavážou, je také zpravidla úvěrem s nejdelší splatností a mnohdy také jedinou cestou k vlastnímu bydlení. Není tedy divu, že vyvstává spousta otázek.
Inflace, energetická krize a rostoucí úroky z úvěrů. Pokud se klientovi nepodařilo před koncem fixace refinancovat hypotéku dříve, než došlo k navýšení sazeb, nové splátky převýší původní o tisíce korun měsíčně. Jak takovou situaci řešit?
Nejnižší úroky u hypoték byly v roce 2016 až 2017. Pohybovaly se na úrovni dvou procent. Jenže to už je pět let a teď se úroky u hypotéky pohybují kolem čtyř procent. Ti, kterým tak nyní skončí pětiletá fixace, mohou být nepříjemně překvapeni.
Banky reagují na navýšení základních sazeb ze strany centrální banky zdražováním hypoték. U pár bank je ještě možné získat sazbu kolem 3,5 procenta, ale standardem se stávají sazby kolem čtyř procentních bodů.
Záměr nadopovat hospodářství bilionem korun státních půjček a garancí už leží na vládním stole skoro měsíc. Ekonomika z něho ale zatím neviděla ani zlomek. Na schopnosti státu dovést své sliby do cíle přitom závisí osud ekonomiky včetně jejího finančního srdce. Banky totiž právě podle toho uvolní, či naopak utáhnou své úvěrové kohouty. „Pomoc a záruky by neměly být rozdělovány skrze státní banku se dvěma pobočkami, ale prostřednictvím celého bankovního sektoru, který k tomu má lidské zdroje i dovednosti. ...
Konkurence není českému bankovnictví cizí, v mnoha směrech ale lidem stále nenabízí ani zdaleka takový komfort jako západní finanční ústavy. „Na vydání platební karty tu čekáte dva tři týdny, a ještě si musíte přijít na pobočku. To je ale problém, protože ta má otevřeno od devíti nebo deseti hodin do pěti, takže je vlastně skoro nemožné si kartu vyzvednout. Existuje tedy spousta možností, jak klienty obsluhovat jinak,“ říká nový šéf české ING a bankovní světoběžník Isold Heemstra.
Rekordně nízké sazby hypotečních úvěrů v České spořitelně otočí svůj směr a půjdou mírně nahoru. Důvodem jsou ceny zdrojů, které jsou na mezibankovním trhu již několik měsíců vyšší. Spořitelna je poslední z velké trojky hypotečních bank, která sazby ještě nenavýšila. Hypoteční banka a Komerční banka sice již oznámily mírné zvýšení sazeb, ale v praxi u jejich hypoték k pohybu nahoru podle analytiků téměř nedošlo.
Pro případné ovlivnění mezibankovní sazby PRIBOR tuzemskými bankami chybí motiv. Navíc tuzemské banky na vývoj úrokových sazeb České národní banky úpravou sazby PRIBOR vždy reagovaly. Vyplývá to z vyjádření odborníků pro ČTK. ČNB zopakovala svůj požadavek, aby náměstek ministra financí Martin Pros blíže vysvětlil, o co svá tvrzení opírá, a tato tvrzení také konkrétně doložil. ČNB totiž nemá žádné informace o tom, že existují podezření na manipulaci s PRIBORem.