česká strojírna - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu česká strojírna, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Jedna z nejméně úspěšných čínských investic v Česku svému majiteli nepřestává přidělávat vrásky. Pivovarnická skupina Lobkowicz v roce 2021 prodělala dalších více než sto milionů korun a její čínský vlastník Citic Europe Holdings jí tak musel poskytnout finanční injekci ve výši 350 milionů korun. Informace vyplývá z nově zveřejněné předloňské výroční zprávy.
Agrární průmyslník Lubomír Stoklásek se svou firmou Agrostroj Pelhřimov naplno zakouší pachuť z ochlazení rusko-evropských vztahů. Kromě toho, že musel odložit na neurčito otevření takřka zkolaudované voroněžské továrny, tamní dříve partnerská škola mu znemožnila odvézt strojní zařízení za desítky milionů korun. O sporu informovaly ruské lokální weby.
Masivní výroba velkorážové munice pro Ukrajinu se potýká s nedostatkem výbušných látek nebo speciální oceli. S iniciativou, aby země střední a východní Evropy včetně Česka rozběhly linky na granáty ráže 122 a 152 milimetrů používané v minulosti sovětským blokem přišly Spojené státy. Houfnicemi těchto ráží je vyzbrojena ukrajinská armáda, byť postupně získává ze Západu i moderní děla ráže NATO 155 milimetrů. Výrobou střeliva těchto kalibrů se zabývají největší česká zbrojařská uskupení Czechoslovak Group a ...
Desítky českých firem se chystají na výrobu 210 švédských bojových vozidel pěchoty CV90. Tuzemské firmy mají zajistit výrobu minimálně čtyřiceti procent komponent a získat také oprávnění na kompletní servis všech obrněnců po celou dobu jejich životnosti.
Tatiana Kuranová, dnes už bývalá stoprocentní majitelka tradičního jihočeského výrobce obráběcích strojů Kovosvit MAS, prodala 75 procent firmy čtyřem novým vlastníkům. Kovosvit se tak podle informací deníku E15 chtěl zbavit nálepky firmy s ruským majitelem. Vazby na Rusko ale pojí všechny nové podílníky, a navíc to firma nedokáže vysvětlit.
S podnikáním začal v 90. letech prodejem kopírek a počítačů, peníze pak investoval do akcií. Na počátku tisíciletí pomáhal Janu Světlíkovi s financováním privatizace strojíren Vítkovice.
Firmy se s enormním nárůstem cen energií vyrovnávají především investicemi do fotovoltaiky a moderních technologií nebo zaváděním úsporných opatření při osvětlení a vytápění svých objektů. Z plynu přecházejí na zkapalněný ropný plyn LPG, snaží se víc využívat odpadní teplo z vlastní výroby, montují úsporná svítidla, snižují teplotu v kancelářích, upravují pracovní dobu. Omezení výroby nebo propouštění zaměstnanců až na výjimky neplánují.
V Česku byla odstřelena těžní skipová věž a drtírna v areálu bývalého dolu Měděnec. Byla to poslední taková věž svého druhu v zemi, ale i v regionu střední Evropy. Památkáři ji za technickou památku neoznačili.
Uhlí je dost, chybějí ale vagony na převoz. Nákladní vlaky dostanou přednost před osobními. Škoda JS se stane součástí ČEZ. „Válečnou“ akvizici schválil antimonopolní úřad. Sankce účinkují. Ruští operátoři zdražují a kvalita se zhoršuje. Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění z byznysu? Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.
Příběh dnes už legendárních hodinek Prim z Nového Města nad Metují se začal psát v roce 1949. Hodinářská manufaktura potom přežila revoluci i příchod zahraničních hodinek na český trh. Teď se navíc po dlouhých letech dostává do zisku. Velký podíl na tom má Renata Červenák Nývltová, rodačka z Nového Města nad Metují, která se do čela společnosti Elton hodinářská postavila v lednu roku 2021. Z dřívějších statisíců hodinek se roční produkce snížila jen na pár set, ale jak se zdá, popularita „primek“ neklesá. ...