česká televize poplatky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu česká televize poplatky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Koronakrize páchá škody nejen na ekonomikách, kde také ničí pracovní místa, ale omezuje i pohyb osob po světě. To má závažné důsledky pro toky remitencí, tedy plateb, které migranti posílají rodinám do domovských zemí. Chudé státy jsou přitom na těchto platbách často silně závislé. V evropském regionu jsou příspěvky ze zahraničí klíčové pro Ukrajinu. Transfer remitencí do země loni navzdory krizi mírně vzrostl.
Často se v debatách v médiích a na sociálních sítích odkazuje na Německo, kde se vše dělá tak nějak lépe, což samozřejmě není a nemusí být pravda. Kvůli chybějící vakcíně si dnes Němci stěžují na laxnost státu úplně stejně jako Češi.
Systém k elektronickým dálničním známkám začal v úterý po 16:00 znovu fungovat. Řidiči tak mohou nakupovat dálniční viněty pro příští rok. Uvedl to mluvčí společnosti Cendis, která má systém na starosti, Martin Opatrný. Systém byl od rána kvůli chybě mimo provoz. Identifikované problémy se podle firmy podařilo opravit. Nové elektronické dálniční známky nahradí dosavadní papírové kupony, platit začnou od ledna. Dosud řidiči i přes potíže nakoupili přes 800 nových dálničních známek.
Splátky bez navýšení – zní to velmi lákavě. Teď sice nemáte celou částku v hotovosti, ale vybranou televizi jako vánoční dárek si klidně můžete z obchodu odvézt. Vždyť přece nezaplatíte ani o korunu navíc. Opravdu? V čem jsou možná rizika?
Omezení v exekučních a insolvenčních řízeních se zřejmě protáhne do příštího roku. Vládní návrh novely tzv. Lex Covid justice schválila Poslanecká sněmovna. Senát na konci října vrátil předlohu s jedním pozměňovacím návrhem, lze tedy předpokládat, že hlavní parametry zůstanou zachovány.
Každý jistě znáte někoho, kdo prodává své služby na internetu. V době, kdy hrozí další uzavření ekonomiky, je tak více než kdy jindy profesní přechod do digitálního světa racionální a logickou volbou. Jaké jsou možnosti? Jak si nechat za své zboží či službu zaplatit? Co je nejefektivnější?
Koronavirová epidemie na čas změnila chování klientů, ale strategické cíle bank to nemění. „Chceme být poradenskou bankou se špičkovými poradci, kteří dokážou přesně analyzovat data a fungovat v kombinaci technologicky vyspělého digitálního světa i možnosti fyzického kontaktu s klienty, to je naše cesta,“ říká Marek Blaha, ředitel distribuce, klientského centra a segmentu retailových klientů České spořitelny.
Na 17 let do vězení. Takový rozsudek si zhruba před rokem ve Velké Británii vyslechla skupina mužů, kteří bez souhlasu streamovali přenos zápasu anglické Premier League. Řadě lidem zajistili na internetu volný přístup k něčemu, za co jiní museli platit. Šlo zřejmě o jeden z nejpřísnějších trestů za porušování autorských práv v historii. Podobná kauza se nyní řeší i v Česku.
Samoživitelé, dohodáři, přivydělávající si důchodci či invalidé patří v současné době mezi příjmově nejohroženější část populace. Opoziční politici volají po větší podpoře této skupiny obyvatel, která na rozdíl od jiných nedosáhne na žádnou z „koronavirových“ pomocí. Podle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) však stačí zažádat o již existující dávku mimořádné okamžité pomoci, jejíž vyřízení se mělo zjednodušit. V praxi však úřady schválily ještě méně dávek než v předchozích letech.
Přicházíme o miliony, zaměstnancům jsme museli snížit platy, říká Jan Hanák, ředitel luxusního hotelu Radisson Blu Deira Creek v centru Dubaje. „Aktuálně jsme měli mít nejvyšší sezonu, přitom v dubnu předpokládáme, že skončíme devadesát procent pod plánovanými tržbami a bohužel totéž v květnu,“ říká český manažer.