česká televize televizní poplatky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu česká televize televizní poplatky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Od 14. června v Česku startuje nová streamovací služba Disney Plus. Divákům nabízí filmy a seriály za předplatné 199 korun měsíčně nebo 1990 na celý rok.
Je spolumajitelem Oktagonu, největší sportovně-šoubyznysové firmy v Česku a na Slovensku. S byznysovým partnerem Pavolem Nerudou ji vybudovali především díky tomu, že bojový sport dokázali povýšit na příběh. „Přímý souboj dvou bojovníků je pak už jen třešnička na dortu,“ říká Ondřej Novotný. Právě jeho slovo a jeho podpis přitom určují i celý další rozvoj MMA v Česku a na Slovensku.
Videoherní byznys boří rekordy. Softwarová společnost Microsoft a vývojářské studio Take-Two uzavřely miliardové akvizice. Miliardy se poprvé týkají také rostoucího e-sportu. Soutěžní hraní počítačových her získává nové a nové fanoušky, zajímá se o ně více firem a z nejlepších hráčů se rodí celebrity.
Televizní programy skupiny Prima nebudou nejpozději od března dostupné v rámci služby O2 TV. Prima se s O2 nedohodla na nových podmínkách, za kterých by operátor mohl osm kanálů skupiny vysílat. Prima vedle zvýšení poplatků za distribuci požaduje i platby za využívání zpětného zhlédnutí a přetáčení programů, kvůli kterým přichází o reklamní příjmy.
Na 17 let do vězení. Takový rozsudek si zhruba před rokem ve Velké Británii vyslechla skupina mužů, kteří bez souhlasu streamovali přenos zápasu anglické Premier League. Řadě lidem zajistili na internetu volný přístup k něčemu, za co jiní museli platit. Šlo zřejmě o jeden z nejpřísnějších trestů za porušování autorských práv v historii. Podobná kauza se nyní řeší i v Česku.
Poslanecká sněmovna stále nemá vyřešený dlouhotrvající spor o schvalování výročních zpráv České televize. Je sice pravda, že ty z roku 2016 a 2017 byly schváleny v říjnu minulého roku, ale ta z roku 2018 prozatím ne. Proč? A jak se k tomu poslanci chystají postavit?
Sněmovna ve čtvrtek i přes kritiku části poslanců schválila výroční zprávy o hospodaření a činnosti České televize za roky 2016 a 2017. Odkládané projednávání zpráv ČT bylo sledované, protože jejich opakované neschválení by mohlo vést k odvolání televizní rady, která volí a odvolává generálního ředitele televize. ČT na twitteru sdělila, že vítá schválení zpráv navzdory zkresleným informacím, které podle televize v diskusi ve Sněmovně zaznívaly. Poslanci budou ještě projednávat zprávy ČT za rok 2018.
Poslanecká sněmovna má za sebou dalších pět hodin projednávání výročních zpráv České televize. Proces se jí stále nedaří dokončit, přestože nejstarší dokumenty o ekonomice a fungování veřejnoprávního média spadají do roku 2016.
Cenová hladina německých nemovitostí je v mnohém srovnatelná s českou. „Pokud ale investor vzhledem k vyšší kupní německé síle očekává, že výnos z nájmu bude vyšší než v Česku, bude zklamaný. V řadě měst si lze pronajmout byt za stejnou nebo i nižší částku než v obdobné lokalitě v Česku,“ říká Jiří Hommer z plzeňské realitní kanceláře Hommer reality & finance, která má s německým trhem dlouholeté zkušenosti. Investoři se tak musejí spokojit s výnosem kolem dvou až tří procent ročně.
Český rozhlas (ČRo) by měl zahájit kampaň za zvýšení koncesionářského poplatku, aby zajistil trvale udržitelné finanční zdroje. Devalvace jeho rozpočtu v posledních letech je časovaná bomba. Vyplývá to z doporučení hodnoticí zprávy Evropské vysílací unie (EBU). Koncesionářský poplatek je od roku 2005 měsíčně 45 korun. O jeho výši rozhoduje Sněmovna. Poplatek tvoří okolo 95 procent příjmů ČRo.