česká turistka v egyptě - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu česká turistka v egyptě, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V egyptském letovisku Marsá Alam zemřel český turista na zranění, která mu způsobil žralok. Okolnosti neštěstí vyšetřuje egyptská policie. Informaci serveru Echo24.cz ČTK potvrdila mluvčí českého ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.
Češka zraněná předminulý týden při útoku na turisty v egyptské Hurgadě je ve stavu klinické smrti, uvedlo ministerstvo zahraničí.
Útočník ozbrojený nožem v egyptském letovisku Hurgada pobodal šest osob, z nichž dvě zraněním podlehly. Podle informací agentury Reuters mají německé občanství, i když původně egyptská vládní média hovořila o dvou Ukrajinkách. Berlín ale zatím tuto zprávu nepotvrdil. Mezi čtyřmi zraněnými je i 36letá Češka, oznámil večer Černínský palác s tím, informaci má od egyptských úřadů. Útočník byl zadržen a jeho motiv je zatím nejasný.
Mladý muž podezřelý z páteční vraždy dvou českých turistů v Albánii se policejním vyšetřovatelům k činu přiznal. Informovala o tom albánská média. Muže zatkla policie dnes odpoledne poté, co jej obklíčila v domě ve vesnici Grudë. Identifikovala ho na základě stop, které muž zanechal v autě zavražděných. Motivem vraždy byla údajně krádež auta, terénního vozu Nissan, v němž Češi cestovali.
Dva čeští turisté, podle místní policie sedmadvacetiletý muž a šestatřicetiletá žena, byli zavražděni v horách na severu Albánie. Podle mluvčí českého ministerstva zahraničí turisté pocházeli ze západních Čech. Policie vypsala odměnu 30 tisíc eur (asi 814 tisíc korun) za informace, které povedou k dopadení vrahů.
K odpovědnosti za páteční teroristický útok v tuniském letovisku Súsa se přihlásil Islámský stát. Podle agentury AP tuniské úřady už identifikovaly drtivou většinu obětí. Je mezi nimi 25 Britů, tři Belgičané, Němec, Ukrajinec, Rus a sedm Tunisanů. Celkem atentátník zabil 38 osob, převážně turistů, a dalších 36 zranil. Třicátou devátou obětí je sám atentátník, kterého policie zastřelila. Země posílí bezpečnostní opatření, do služby povolá záložníky.
Žaludky českých turistek zemřelých v Egyptě byly údajně zcela rozleptané kyselinou, musel na ně působit silný jed. Českému rozhlasu to řekl šéf státní nemocnice v egyptské Hurgadě, která zjišťuje příčiny smrti ženy a její dcery. Z vyšetřovacích verzí egyptské policie je údajně v této chvíli na prvním místě vražda.