české drahy cz jízdní řad - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu české drahy cz jízdní řad, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Deník E15 přináší ve spolupráci s fondem J&T Arch Investments třetí díl ankety s výraznými osobnostmi tuzemského byznysu, které odpovídají na otázku, zda je vytváření nové hodnoty a bohatství stále v kurzu.
Před pár dny oficiálně skončil jeden z mnoha tragikomických příběhů digitalizace českého státu. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil pokutu 956 tisíc korun společnosti Chaps, která dlouhá léta zneužívala své dominantní postavení s poskytováním údajů o jízdních řádech. Jde o směšně malou částku, která už je dnes navíc zbytečná. Chaps si díky prodeji jízdních řádů přišel na stovky milionů, a když se začal blížit konec jeho monopolu, firmu zázračně za 400 milionů koupily státní České dráhy.
Premiér Andrej Babiš se vypravil do Středočeského kraje, aby ukázal, že i tady umí všechno vyřešit. Nebo o tom aspoň mluvit.
V sídle Českých drah jsou nachystány diáře na příští rok. Ty však nemohou do světa, protože je v nich mapa se spornými územími. Problém způsobil Islámský stát i Krym, podle expertů by zpracování mohlo vyvolat nepříjemnosti. S informací přišly Lidové noviny.
Bývalý náměstek ministra dopravy Petr Šlegr se dlouhodobě (a zatím marně) snaží prosadit v tuzemsku vysokorychlostní tratě (VRT), zároveň patří k největším kritikům poměrů, které při plánování železniční výstavby panují. Zakladatel Centra pro efektivní dopravu odpovídal čtenářům serveru E15.cz. „Kombinace malosti, šlendriánu a zájmů konkrétních firem jednajících skrze konkrétní lidi,“ shrnuje důvody zaostalosti české železnice.
Názory, že potřebujeme snížit objem aut ve městech, se už neozývají jenom od zanícených environmentalistů, na které se masa dívá jako na zelené blázny. Občanské sdružení Auto*Mat před dvěma lety vypracovalo pro Prahu dokument Vize 25 složený z dvanácti tezí, jež se dají označit jako dlouhodobé cíle spojené účelem zpříjemnit život v hlavním městě. Zatímco ve francouzských nebo švýcarských městech jsou podobné projekty běžné, u nás se jedná o ojedinělý nápad.
Protikorupční policie dnes obvinila šest lidí a tři firmy v souvislosti s loňským zadávacím řízením veřejných zakázek Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). Oznámil to státní zástupce Ondřej Trčka. Stíhání se týká trestných činů pletichy při zadání veřejné zakázky, sjednání výhody při zadání veřejné zakázky a pokusu o poškození finančních zájmů Evropské unie. Podle mluvčího SŽDC Jakuba Ptačinského obvinění zatím nebylo sděleno žádnému ze zaměstnanců organizace.
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) se stala koncem roku terčem podvodníků. Ti se v prosinci vydávali za jednoho ze stálých dodavatelů a státní organizaci naoko oznámili změnu bankovních účtů.
Nový jízdní řád na železnici přinesl vedle zdražení jízdenek i obnovu provozu na některých málem zapomenutých tratích. Konkrétně jde o dvě relace v Pardubickém kraji. Po několika letech se dnes vlaky opět rozjely z Holic do Borohrádku a z Moravské Třebové do Dzbelu, který již leží v Olomouckém kraji. „Provoz je obnoven na základě objednávky Pardubického kraje,“ uvedl mluvčí drah Petr Šťáhlavský. Prsty v tom má zřejmě pardubický radní pro dopravu a někdejší drážní odborový boss Jaromír Dušek.
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) má novou kolektivní smlouvu, podle které platy zaměstnanců této státní organizace stoupnou v novém roce o 2,9 procenta. Současně budou dostávat dražší stravenky než nyní. Na růstu mezd se dohodlo vedení SŽDC s devíti odborovými organizacemi.