české dráhy jízdní řády vlaků - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu české dráhy jízdní řády vlaků, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Skupina České dráhy loni výrazně zlepšila své hospodářské výsledky. Zatímco v roce 2021 prodělala více než dvě miliardy korun, loni vykázala zisk 396 milionů. Zlepšení souvisí s pokračujícím návratem cestujících do vlaků. Loni jich dráhy svezly 157 milionů, meziročně o 36 milionů více. Osobní doprava tak odmazala dvoumiliardovou ztrátu a vydělala čtrnáct milionů, naopak tradiční generátor řádově vyššího zisku, nákladní doprava pod značkou ČD Cargo, snížil zisk z 388 milionů na 310, oznámily dráhy.
Éra bezstarostné dominance Českých drah tuzemské železnici je minulostí. Zatímco ještě dekádu nazpět ovládal státní dopravce takřka sto procent trhu osobní dopravy, loni už nedržel ani 83 procent. Nedokázal zastavit úbytek svého podílu, který se loni meziročně znovu snížil, tentokrát o jeden a čtvrt procentního bodu, jak vyplývá z dat Správy železnic exkluzivně poskytnutých E15.
V Německu se začala prodávat nová měsíční jízdenka platící ve veřejné regionální dopravě po celé zemi. Říká se jí Deutschlandticket a stojí 49 eur. Výhody jsou nesporné: s touto jízdenkou můžete od prvního května jezdit metrem, autobusy a příměstskými vlaky kdekoliv v Německu a je jedno, jestli bydlíte v Mnichově nebo v Brémách, zda jste jeli do Drážďan nebo jste na služební cestě v Heidelbergu. Regionální jízdenka má dokázat, že veřejná podpora, která má přivést obyvatele do hromadné dopravy, pomoci ...
Nuselský most překonává již 50 let Nuselské údolí a spojuje pražské čtvrti Pankrác s Karlovem a středem města. Slavnostně byl most uveden do provozu 22. února 1973. Most je dnes součástí Severojižní magistrály s průjezdem průměrně 70 tisíc automobilů denně v každém směru.
Cestující se vracejí do vlaků a s nimi i tržby z jízdného na účet Českých drah. Státní dopravce právě soutěží čtyři velké zakázky za zhruba osmdesát miliard korun na nákup a servis nových vlaků včetně těch pro vysokorychlostní tratě. „Na světě je spousta subjektů, které si půjčují jen s ambicí donekonečna refinancovat dluh. Proto si dokážu představit, že by dráhy s dluhem dlouhodobě žily, aniž by jej v krátkodobém horizontu splatily,“ říká k rychle se zvyšujícímu zadlužení generální ředitel a předseda ...
Osobní vlakoví dopravci najíždějí do nejostřejšího oblouku novodobé historie tuzemské železnice. Jen Českým drahám vzrostou náklady na trakční elektřinu během dvou let o 166 procent, tedy o miliardy korun. Masivní nárůsty ochromují i jejich konkurenci: RegioJet, Leo Express a další. Vykolejení drážního byznysu má zabránit státní strop na ceny elektřiny, zdražení jízdného a hlubší úspory.
České dráhy dnes podle zjištění E15 s tříměsíčním zpožděním emitují své firemní dluhopisy. Půl miliardy euro, tedy více než 12 miliard korun, je stejná částka, o kterou se chtěly ucházet na trhu letos v červnu. Peníze dráhy nutně potřebují na splátku předchozích emisí a také je chtějí investovat do obnovy vozového parku.
České dráhy v příštím roce určitě nezdraží jízdné ve výši současné inflace, zvýšení cen bude nižší. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to dnes řekl ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Průměrná míra inflace v Česku se nyní pohybuje kolem 17 procent. ČD se chystají zdražovat kvůli nárůstu nákladů na energie a materiál. Zdražení podle Kupky nepřesáhne 15 procent. Ministr chce hledat v dopravě úspory.
České dráhy (ČD) čelí větší krizi než obvykle. O miliardy korun se jim propadly tržby a naopak navýšily náklady, především ty za trakční elektřinu. V březnu zvolený nový generální ředitel drah Michal Krapinec si přesto klade ambiciózní cíl: dostat celou skupinu, ale i dlouhodobě ztrátovou osobní dopravu do zisku. Během deseti let mají dráhy proinvestovat sto miliard korun do nových vlaků s maximální rychlostí až 230 km/h. „Rychlost po nás požadují zahraniční partneři, například Německo. Aby ty naše staré ...
Kvůli masivnímu zdražení paliv bojují pandemií finančně vyčerpaní autobusoví dopravci o přežití. Dva roky ztrát vygenerovali i ti, kteří jezdí pod vlajkou německé platformy FlixBus. Ta chce situace využít a poohlíží se po možných akvizicích v Česku i zahraničí. „Je pravděpodobné, že za účelem akvizic FlixBus spustí další investiční kolo, ještě než vstoupí na burzu,“ říká ředitel české pobočky FlixBusu Pavel Prouza, jenž zodpovídá také za slovenský a maďarský trh.