ceske pristavy v hamburku - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu ceske pristavy v hamburku, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
... plavbě nebo spravovat české přístavy v Hamburku. Informuje o tom... vzniklé v povodích, zavádět IT systémy v říční...
Obří tanker se vydal z vaňovského přístavu v Ústí nad Labem na cestu, která skončí v německém přístavu Hamburk. Tanker dlouhý 110 metrů se dnes přesouvá do Děčína. Odtud by se měl ve čtvrtek vydat do Hamburku. Informovalo o tom Ředitelství vodních cest. Velké plavidlo muselo s vyplutím počkat, až se na řece zvýší stav vody.
Publikujeme reportáž, která původně vyšla na webu Sinopsis. Na Karlově univerzitě v tomto letním semestru otevřeli nový kurz o Nové hedvábné stezce, nejasném produktu čínské zahraniční politiky. Přednášející zde však nekriticky předávají studentům čínský pohled na věc. Reportáž z návštěv kurzu tak může sloužit jako zajímavý příklad, jak čínské peníze nebo jejich příslib mění akademické prostředí.
Společnost ZVU Strojírny Hradec Králové vypravila na cestu první část zařízení vyrobeného pro rozšíření ropné rafinerie ve městě Basra v Iráku. Další části objemného zařízení budu strojírny expedovat v dalších týdnech. Hodnota kontraktu pro ZVU Strojírny je 82,5 milionu korun.
V devadesátých letech Miloslav Černý zprivatizoval během kuponové privatizace České přístavy s rozsáhlými pozemky. Z jejich prodeje nyní financuje výstavbu přístavů či železničních terminálů. Pozemky mu přinášejí nejen zisky, ale rovněž potíže s hlavním městem. „Praha nám stále zabírá pozemky, ale nevyrovnává se,“ říká miliardář Černý.
Ambiciózní projekt na rozšíření přístavu nazvaný Maasvlakte 2 je po 15 letech prakticky dokončen. Ploch areálu vzrostla o dva tisíce hektarů, tedy asi o 20 procent. Nyní chce správa přístavu zakročit proti emisím.
Česká republika by během tří až pěti let mohla vyměnit dvě svá přístavní území v Hamburku za jinou lokalitu. V Berlíně to řekl šéf Ředitelství vodních cest České republiky Lubomír Fojtů. Příprava nového přístavu na provoz podle něj bude vyžadovat stamilionové investice.
Plány Hamburku na prohloubení koryta Labe jsou zčásti protiprávní, rozhodl nejvyšší správní soud v Lipsku. Město, které chce koryto řeky prohloubit, aby do hamburského přístavu mohly větší nákladní lodě, tak musí záměr upravit. Proti plánům druhého nejlidnatějšího města v Německu se bránilo několik ekologických organizací. Jejich hlavním argumentům soud podle německých médií za pravdu nedal, našel ale drobnější pochybení.
Ještě před deseti lety bylo povídání s českými rejdaři plné nářků nad nesplavností českého Labe a neschopností státu vystavět potřebné zdymadlo u Děčína. Nyní se zásadní téma sice nevytratilo, říční byznys ale mezitím vybujel jinde. „Máme třeba smlouvy na přepravu do Rotterdamu, na Rýnu je splavnost celoroční,“ říká Lukáš Hradský, jehož společnost Evropská vodní doprava – Sped se plaví většinou po západoevropských řekách a kanálech.
Český přístav Peutehafen v Hamburku se letos po letech chátrání dočká větších investic. Stát zde chce investovat zhruba dvacet milionů, a to především do obnovy rozpadlého dalbového stání pro říční lodě. Vzniknou tři dalby (piloty), lávka, napojení na elektřinu a vodu a opravou projde i přístupová cesta. Ředitelství vodních cest si od toho slibuje zvýšení kapacity přístavu, jediné funkční stání bývá dnes často obsazeno.