české sci fi filmy - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu české sci fi filmy, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Po létě, které ovládly filmové novinky jako Indiana Jones a nástroj osudu, první část Mission Impossible: Odplata, Barbie nebo Oppenheimer, přichází podobně nabitý podzim. Do kina můžete vyrazit třeba na nové Hunger Games, dlouho očekávané Zabijáky rozkvetlého měsíce nebo zfilmovaný příběh bratří Mašínů. Na streamovací platformě Netflix se pak představí filmy Zabiják nebo Maestro. Jaké další filmové novinky by vás ještě letos neměly minout?
Po generaci influencerů-nadšenců vyrůstá generace nových tvrdých byznysmenů s vlastním životem a soukromím. Prodat svůj život na sociálních sítích se ale ukazuje jako dost nejistý způsob existence s nebezpečím pro duši.
Řečeno parafrází kultovního citátu: tuhle skupinu provází síla. Na pražském Comic-Conu vyčnívali její členové perfektními kostýmy ze Star Wars, na rozdíl od některých jiných postav v kostýmech to ale nebyl pokus o reklamní tahák. Alespoň ne s cílem cokoliv prodat. Tým kolem Jany Šebestové patří do takzvané 501. legie – mezinárodní organizace „záporáků“ ze světa Hvězdných válek. Ovšem pozor, jejich cílem je šířit dobro.
Budoucnost energetiky je jedním z největších témat současnosti. I proto přicházejí energetické společnosti s inovativními řešeními, které na první pohled působí jako vystřižené ze sci-fi filmů. Přitom však již dnes pomáhají zvyšovat efektivitu výroby a přepravy energie. Příkladem je monitorování emisí metanu, ke kterému společnost ExxonMobil plánuje využívat i vesmírné satelity.
Tuzemský vesmírný byznys čeká velká výzva. Do horké fáze vstoupily přípravy mise Slavia. Od legendární československé mise Magion započaté v roce 1978 je to teprve podruhé v historii země, kdy se ryze české firmy spojí, aby poslaly družici do vesmíru. Slavia bude mít úkol hodný sci-fi filmu: pootevřít brány k těžbě nerostů na asteroidech.
V poslední době vychází tolik nových filmů, že je těžké se v jejich záplavě zorientovat a vše sledovat. České verze streamovacích služeb, jako jsou Netflix, HBO Go (od 8. března HBO Max) nebo už brzy i Disney+, přinášejí stále další a další novinky – a kromě toho nezapomínají na staré dobré klasiky, které ani s přibývajícími roky neztrácejí na kvalitě a oblibě. Možností je zkrátka víc než dost. Tak si v tom pojďme udělat trochu pořádek a říct si, co opravdu stojí za to.
V Česku zřejmě existuje jen pár seriálů a sitcomů, které by se u tuzemských diváků těšili takové oblíbenosti, jako je Červený trpaslík. Komediální sci-fi seriál britské BBC2, který má v České republice i vlastní festival Trpaslicon, se poprvé odvysílal 15. února roku 1988, tedy před 34 lety.
Skutečnost, že se vláda premiéra Petra Fialy (ODS) rozhodla hospodařit v rozpočtovém provizoriu, má neblahé dopady na některé podnikatele. Byly například pozastaveny investiční pobídky pro zahraniční filmaře, kteří natáčejí v Česku. Část z nich proto odešla jinam. „V důsledku toho naše firma přišla o filmy za více než sto milionů dolarů, které měly být investovány v Česku,“ stěžuje si producent David Minkowski z nadnárodní společnosti Stillking Films.
S fotografkou Míšou sedíme v kavárně v Dolních Břežanech a u kávy čekáme, až za námi z nedaleké Zvole přijede spisovatel, fotograf a novinář Ondřej Neff. Coby s předním představitelem české science fiction jsme si s ním domluvili rozhovor na téma nesmrtelnost. Právě nesmrtelnost je totiž hlavním tématem aktuálního vydání Magazínu E15. Než autor přijede ve svém modrém subaru, usedne k nám ke stolu a objedná si čaj, přiznávám kolegyni, že mám z rozhovoru trošku obavy. Kam nás debata zavede? Nebude se ...
S trochou nadsázky o sobě hovoří jako o pokračovateli bájné kněžny Libuše, jejíž vizi o Praze dotýkající se hvězd dotahuje do konce. Tomáš Rousek je vizionář, vystudovaný vesmírný architekt a šéf pražsko-londýnského studia Xtend. Projekt nové Prahy na Měsíci představil už ve škole. V rozhovoru pro deník E15 ale mluví o projektech pro americkou NASA či evropskou ESA, svých „pozemských“ konstrukcích nebo o budoucnosti bydlení ve městech. „Pro Prahu máme spoustu nápadů, zabýváme se tím už šestnáct let od naší...