Českomoravská zaruční a rozvojová banka - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Českomoravská zaruční a rozvojová banka, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Až dosud v Česku nevznikl ani kilometr dálnice ve formě PPP projektu, tedy specifickou spoluprací veřejného a soukromého sektoru. To se změní. Poslanci schválili první takový projekt, čímž především otevřeli cestu významnějším a násobně dražším projektům, tedy klíčovým stavbám dopravní infrastruktury.
Kvůli uzavřeným sjezdovkám činí ztráty tuzemských skiareálů ke konci ledna podle Asociace horských středisek (AHS) 1,5 až dvě miliardy korun. O ukončení sezony už nyní uvažuje asi třetina provozovatelů. Další žádají vládu, aby nejpozději do 8. února rozhodla, kdy a za jakých podmínek povolí provoz sjezdových tratí. Polovina února je naprostá hranice, kdy spuštění lyžařských středisek dává smysl, řekl ředitel AHS Libor Knot.
Provozovatelé vleků a lanovek budou mít za nucené uzavření nárok na kompenzaci 210 až 530 korun za den. Podpora ve formě dotace na provozní náklady se bude počítat podle míst a typu přepravních zařízení. Příspěvek bude podnikatelům náležet za období od 27. prosince do 22. ledna. Příjem žádostí do programu COVID sport III Lyžařská střediska, který dnes schválila vláda, by měl začít v lednu. Uvedlo to ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO), které program připravilo.
Cestovní kancelář Firo-tour dočasně pokračuje v činnosti jako cestovní agentura. Zatím se jí totiž nepodařilo na další rok získat pojištění proti úpadku. Smlouvy o zájezdu uzavřené do 31. prosince loňského roku a poukazy vydané do tohoto data pojištěné pro případ krachu CK jsou. Firo-tour nadále jedná o vstupu silného strategického partnera do společnosti, s čímž souvisí i obnova pojistné smlouvy na letošní rok. CK to uvedla na svém webu. Na vypršení minulého pojištění proti úpadku upozornil jako první ...
Koronavirová krize zasela do mnoha firem v Česku pocit velké nejistoty. Jak to řešit? „Doporučuji vytvořit si rezervy, třeba uzavřením provozního úvěru se státní zárukou, dokud to ještě jde. Ale mnohé firmy budou muset hledat nové trhy, nové partnery a nové příležitosti,“ říká Petr Manda, ředitel firemního bankovnictví ČSOB.
Stejně jako na jaře tak byly spuštěny či prodlouženy některé kompenzační programy, které mají alespoň částečně zmírnit zasažení firem a podnikatelů souvisejícími opatřeními. Bohužel také nadále platí to, že se v možnostech podpory těžko orientuje a podmínky pro osoby samostatně výdělečně činné jsou oproti jaru výrazně omezené. Jaké programy tedy nadále probíhají, kdo na ně „dosáhne“ a na co si dát při podání žádosti pozor?
Od předešlých programů se Covid III odlišuje objemem poskytnutých záruk, a tím, že je poskytuje přímo Česká republika a nikoliv fondy EU. Díky tomu by se měl celý proces zjednodušit a zrychlit. Podat žádost o úvěr mohou firmy přímo u své banky a společnosti s ročním obratem do 60 mil. Kč mohou žádat dokonce online.
Restaurace Výtopna na Václavském náměstí, kombinující jídlo a pití s fuknčními modely vláčků, které jej i rozvážely, bývala za dob před covidem o víkendech beznadějně plná. O hosty, zejména ty malé, neměla nouzi ani přes týden. Za posledního půl roku byl ale „nejštědřejší“ měsíc srpen s tržbami na 37 procentech těch loňských. "Druhou pobočku v Palladiu zavíráme úplně ke konci roku," uvádí šéf firmy Výtopna Group Petr Fridrich.
Podnikatelé z programů COVID II, III, Praha a plus získali podle dat České národní banky (ČNB) k 7. srpnu 17 miliard korun. Za týden čerpání vzrostlo o 1,1 miliardy korun. Schváleny byly žádosti za zhruba 22,1 miliardy korun. Podle analytika České bankovní asociace Miroslava Zámečníka se nadále ukazuje, že podniky často tyto úvěry se státní zárukou chápou jako nástroj, kterým si "pojišťují" přístup k likvidním finančním zdrojům pro případ potřeby v následujících podzimních měsících, uvedl Zámečník.
Státní záruky za úvěry poskytované komerčními bankami v rámci podpůrného programu Covid III nejsou zadarmo. Stát od peněžních ústavů inkasuje za každou půjčku poplatky. Banky je následně promítají do úroků z úvěrů čerpaných firmami. Program Covid III slouží ke zmírnění dopadů mimořádných opatření při koronavirové pandemii.