českomoravské nemovitosti - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu českomoravské nemovitosti, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Stavební spořitelny loni poskytly úvěry za 68,3 miliardy korun, což je meziroční nárůst o 35 procent. Naopak zájem o nové smlouvy o stavebním spoření loni klesl o pět procent na zhruba 520.000. Vyplývá to z údajů všech pěti tuzemských spořitelen, které má ČTK k dispozici.
V Česku se loni poprvé za poslední desetiletí neuskutečnil ani jeden realitní obchod s podnikatelskými nemovitostmi typu obchodních či kancelářských center v hodnotě přes 200 milionů eur, tedy asi 5,2 miliardy korun.
... Hypoteční banka nebo Českomoravská stavební spořitelna, je... a stabilizaci cen nemovitostí. Skupina ČSOB, pod...
Rok 2020 začal na realitním trhu optimisticky. Hned na začátku ledna změnilo majitele 43 tisíc nájemních bytů umístěných hlavně v Moravskoslezském kraji. Švédská skupina Heimstaden za byty pocházející původně z portfolia těžařského podniku OKD zaplatila kolem 33 miliard korun. Další velké realitní obchody se už počítaly „jen“ v řádu jednotek miliard.
Letos otevřená centrála J&T Banky v kancelářském komplexu Rustonka v Praze 8 změnila majitele. Vlastníkem novotou vonící osmipatrové budovy u stanice metra Invalidovna je sama banka. Za sídlo zaplatila 2,1 miliardy korun. V posledních dnech je to druhá velká realitní transakce v Praze.
Netypické spojenectví českého realitního investora a blízkovýchodního investičního holdingu přinese výsledek v podobě velké nemovitostní transakce. Významná skupina jakožto developer inkasuje několik miliard korun.
Trh hypoték by měl dosáhnout v letošním roce rekordního výsledku kolem 230 miliard Kč, a mohl by tak překonat i dosavadní nejúspěšnější roky 2016 a 2017. Uvedl to generální ředitel Hypoteční banky Jiří Feix. Banka, která před 25 lety jako první finanční ústav v ČR získala licenci na vydávání hypotečních zástavních listů, je třináctý rok lídrem českého hypotečního trhu.
Premiér a šéf ANO Andrej Babiš zůstal se záměrem nahradit superhrubou mzdu nižší patnáctiprocentní daní z příjmu pro většinu zaměstnanců osamocen. ČSSD chce stejně jako opoziční Piráti devatenáctiprocentní sazbu. Komunisté, kteří menšinovou vládu toleruji, přišli se třemi daňovými pásmy.
Věřitelé, jako jsou banky, pojišťovny, větší advokátní kanceláře nebo inkasní agentury, si oddychli. Prosazení takzvané teritoriality exekutorů, o jejichž přidělování k pohledávkám by rozhodovaly soudy, spadlo minimálně do sněmovních voleb v příštím roce pod stůl. Naopak menší dlužníky může zachování současného stavu, kdy si exekutory libovolně vybírají věřitelé, ještě více zasáhnout. Důvodem je očekávaný růst nezaměstnanosti.
Šéfka státní pokladny Alena Schillerová (ANO) nemůže při schvalování stravovacího paušálu – jednoho z pilířů jejího daňového balíčku na příští rok – spoléhat na vládní partnery. Proti jsou nejen někteří poslanci koaliční ČSSD, ale i drtivá většina zákonodárců KSČM, která kabinet Andreje Babiše drží u moci. Podobně jako odbory se obávají, že lidé nebudou pravidelně obědvat. Navíc tvrdí, že paušál umožní firmám snížit odvody za zaměstnance. ANO se zřejmě opře o SPD nebo Piráty.