Český Oligarcha - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Český Oligarcha, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Washington vyměnil za Hanoj, ze které propojuje český byznys s vietnamským od loňského září. Český velvyslanec ve Vietnamu Hynek Kmoníček se tak podílí i na probíhající expanzi Škody Auto na zdejší trh. „Jenom v Hanoji je dnes už přes milion automobilů a místní tráví na motorkách a v autech mnohem víc času než Češi. Kdypak jste naposledy jezdil celou noc po Praze jen tak pro zábavu a pak si třeba na motorce ustlal? Normální hanojská noc místní mládeže,“ naznačuje potenciál stomilionového trhu Kmoníček.
Končí klasická média? Stačí mít v redakci zaměstnané pouze "plniče" obsahu? Diskuzi o tom, kde se média v současnosti nachází a zda přežijí v klasické podobě, vyvolal text šéfredaktora Info.cz Michala Půra. V textu píše o konci klasických médií a o tom, jak se mediální svět proměňuje. Dotýká se ale i budoucnosti a navrhuje několik modelů, jak by média mohla nadále přežít. Silným formulacím a ostrým závěrům se přitom v textu nevyhýbá. Michala Půra si šéfredaktor E15 Nikita Poljakov pozval do E15 Cast, aby s...
Zahraniční média si všímají především toho, jak hladce se podařilo Petru Pavlovi ve druhém kole porazit svého soupeře Andreje Babiše. Šéf ANO je podle nich ztělesněním populismu a oligarchů v politice, zdůrazňují i jeho nezvykle ostrou kampaň. Ve vysloužilém generálovi a někdejším vysokém představiteli NATO pak vidí záruku, že Česko nevybočí ze svého prozápadního kurzu. Vítězi už také blahopřejí představitelé dalších zemí, jako první přispěchala s gratulací slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.
Ještě že je to jen jednou za pět let. Volby prezidenta probudily v českých občanech tolik vášně, odporu i zarputilosti jako dlouho žádné volby. A protože se opravdový život neodehrává na tiskových konferencích, v televizních studiích nebo na sociálních sítích, vyrazili jsme s kolegy v uplynulých dnech na dva předvolební mítinky. Do Ostravy za podporovateli Petra Pavla a následně do Brna za příznivci Andreje Babiše. A na vlastní oči jsme viděli, jaký důsledek může mít práce kampaňových stratégů přímo v ...
Jeden z nejbohatších Čechů Daniel Křetínský si před více než dvěma lety pořídil dům v Paříži. Koupil jej od ruského miliardáře Dmitrije Rybolovleva a jeho exmanželky, jak v pátek upozornila agentura Bloomberg. Křetínský za luxusní nemovitost, která leží hned vedle sídla francouzského prezidenta, zaplatil 21,5 milionu eur, tedy více než půl miliardy korun.
Marek Hilšer kandidaturu oznámil více než tři roky před volbami. Při svém prvním pokusu o Hrad v roce 2018 skončil na pátém místě s 8,83 procenty hlasů. Přesto že minule se sběrem padesáti tisíc podpisů neuspěl, pouští se do občanské kandidatury znovu. Rozsáhlou kampaň dle svých slov neplánuje, publicitu si získal kontroverzním prohlášením v CNN Prima News.
Jak Petr Fiala po víc než roce vládnutí naplňuje očekávání, že vrátí do české politiky étos pravicového myšlení? Podívejme se nejen na to, jak během té doby řídil vládu a jaké ta měla konkrétní výsledky. Mluvme také o ideologii, což je poněkud jiná disciplína. Slušné řízení státu je jedna věc, úspěšná rehabilitace hodnot, jež ztrácejí sílu, věc druhá.
Netají se jménem spolupracovnice, která by byla případně jeho kancléřkou. Kandidát na prezidenta Marek Hilšer by také doporučil vládě, aby zvýšila zdanění nemovitostí podle jejich hodnoty a množství. „Netýkalo by se to například bytu, v němž jeho majitel bydlí. Když má ale bytů více a pronajímá je přes platformy typu Airbnb, není důvod, aby neplatil vyšší daň,“ říká. Místo výzev ke svému vlastnímu odstoupení z prezidentské volby doporučuje Danuši Nerudové a Petru Pavlovi, aby odstoupil jeden z nich.
Vláda přitvrdí boj proti legalizaci výnosů z trestné činnosti. Rozšíří seznam podnikatelských subjektů, které musejí prověřovat své klienty kvůli podezření z praní špinavých peněz, a za pochybení bude dávat mnohem citelnější pokuty. Vedle bank, realitních kanceláří, auditorů či správců svěřenských fondů se povinnost začne vztahovat také na obchodníky s drahými kovy, provozovatele online loterií a insolvenční správce.
Kvůli sankcím na exponenty ruské politiky a byznysu přibyly i evropským, což znamená i českým, finančním institucím, ale i mnohým dalším subjektům nové povinnosti. Mimo jiné musejí více kontrolovat, komu poskytují své služby.