český patent baterie - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu český patent baterie, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Rychlý rozvoj fotovoltaiky a domácích baterií oživuje myšlenku energetické decentralizace, která byla od počátku s obnovitelnými zdroji spojená. Cestu udává Austrálie a Elon Musk.
Už na podzim má v Česku začít produkce zcela nového typu baterií na skladování elektřiny. S projektem souvisejí miliardové investice.
V posledních několika letech dochází k viditelnému posílení vztahů České republiky a Číny. Signalizuje to nejen rétorika prezidenta Zemana či návštěva jeho čínského protějšku Si Ťin-pchinga, ale také odkup fotbalové Slavie čínskou společností CEFC, zřízení přímé letecké linky z Prahy do několika čínských měst nebo pozvánky na oslavy čínského nového roku v Obecním domě, nedávno vylepené v pražském metru. O tom, co všechno pro nás rostoucí čínský vliv může znamenat, se ale ví jen málo. Pro pochopení jejího ...
V Horní Suché u Havířova začne v polovině října výstavba továrny firmy HE3DA na výrobu nejmodernějích baterií mj. pro elektromobily či energetické banky. Hodnota investice je jedna miliarda korun. Závod bude mít roční výrobní kapacitu 1,2 GWh. Do výstavby továrny investuje investiční fond Battery Unite, za kterým stojí skupina českých investorů.
Německá investiční společnost CDC se soudí o zhruba 130 milionů korun s českou společností HE3DA, která se zabývá vývojem bateriových technologií. Čínský koncern přes svou německou pobočku investoval peníze do vývoje speciálních baterií a nyní chce peníze zpět, protože se obává podvodu.
Finská společnost HMD Global, která vyrábí telefony značky Nokia, uvede ve druhém čtvrtletí na trh pokračovatele legendárního tlačítkového modelu 3310. Telefon bez operačního systému přichází na trh téměř 17 let po svém předchůdci a má stát 49 eur, tedy asi 1350 korun. HMD to oznámila před zahájením veletrhu MWC v Barceloně.
Čtyři roboti ve skleněné kukani podávají do dvou lisů tenké destičky. Zatím jen pomalu, ale od nového roku několikanásobně zrychlí. Lisy z destiček vyrobí elektrody revoluční lithiové baterie. Ta je unikátní i v tom, že jde o český patent Jana Procházky. Malá výrobna v pražských Letňanech, jejíž stavba a vybavení vyšly na 200 milionů korun, je přitom jen začátek. Procházkovy baterie mají ambici změnit svět energetiky.
Česká společnost HE3DA, která vlastní patent na 3D lithiové velkokapacitní baterie, vybuduje v Horní Suché na Karvinsku centrum, kde vyvine pět technologických linek na výrobu těchto baterií. Firma na projekt získala čínského investora, podnikatel Čchu Ťüan-pin už složil nevratnou zálohu pět milionů eur (zhruba 135 milionů korun) a je připraven do firmy vložit 100 milionů eur (2,7 miliardy korun). Uvedly to Hospodářské noviny.
Jaromír Hájek má raději oponenty než slepé následovníky. Inspirovat se zakladatel české pobočky největšího správce firemních autoparků na světě nechá kýmkoli včetně vlastních dětí. A naopak, když už o něčem silně pochybuje, nehne s ním ani doktor.
Nanotechnologie umožňují čištění vody i základ pro vytváření náhradních orgánů. Umožní rovněž zlevnit výrobu baterií pro elektromobily i jako zásobníky energie z obnovitelných zdrojů. To jsou jen některé příklady, jak podle Jiřího Kůse, předsedy výkonné rady Asociace nanotechnologického průmyslu ČR, změní české nanotechnologie životy lidí.