český svaz turistů - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu český svaz turistů, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Počet elektromobilů na českých silnicích zvolna roste a s tím celkový odběr čerpané energie. U více než pěti set dobíjecích stanic skupiny ČEZ, která v Česku provozuje zhruba každý třetí stojan, řidiči loni odebrali 4,42 milionu kilowatthodin certifikované bezemisní elektřiny z obnovitelných zdrojů. Meziročně o čtvrtinu více. Řidiči nabíjeli o třetinu častěji, celkem téměř 266tisíckrát. ČEZ hodlá zvýšit výkon své sítě čtyřnásobně do roku 2030. Proto postupně zvýší roční investice do sítě veřejných ...
Asijské Monte Carlo nebo také Las Vegas Východu se přezdívá Batumi, hlavnímu městu gruzínské autonomní republiky Adžárie. Z úspěchu 170tisícového města na pobřeží Černého moře, jež láká turisty také na hory a kasina, těží i blízká subtropická letoviska typu Kobuleti. Česká společnost První investiční tam staví apartmánový hotel Magnetic Beach Resort v hodnotě čtrnácti milionů dolarů, zhruba 320 milionů korun. Čechům a Slovákům tam prodává apartmány, které pak za provizi provozuje a pronajímá turistům.
Chorvatsko se po dvou koronavirových letech těší z dobrého začátku letní turistické sezony, letošek by podle zástupců místního cestovního ruchu mohl být rekordní. Do země v prvním pololetí přijelo meziročně o 120 procent více turistů, uvedl Chorvatský svaz cestovního ruchu (HTZ).
Pandemií ubité lázeňské domy a obchody na promenádě startují sezonu, kterou prvního července plně odšpuntuje Karlovarský filmový festival. Dříve vyklizené prodejny obhospodařují noví nájemníci a restaurace mají připravené venkovní zahrádky. Turisté se sice do ulic města postupně vracejí, jejich peněženky ale nejsou ani zdaleka tak plné, jak byli obchodníci s luxusním zbožím zvyklí. Bohatou ruskou a čínskou klientelu nahradili šetřiví Evropané.
Cestovní ruch v České republice nabírá na síle. V letošním prvním čtvrtletí přijelo do českých hotelů na 2,8 milionu turistů, což je desetkrát více než loni touto dobou. Sektoru cestovního ruchu, kde se ročně protočí stovky miliard korun, ovšem chybí právní úprava, která by koordinovala zájmy obcí, státu i byznysu a řídila finanční toky mezi nimi. Změnit to má chystaný zákon o cestovním ruchu, na němž začal pracovat ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti).
Pomalu utichající pandemická doba, jejíž konec butiky se značkovým zbožím nedočkavě vyhlížely, slibovala návrat turistů i tržeb. Na bohaté zákazníky ze zahraničí si ale budou muset počkat. Kvůli válce na Ukrajině se nevrátí ruští turisté, kteří patří dlouhodobě mezi ty nejvíce utrácející. Do pokladen prémiových obchodů nepřispějí ani zákazníci z Číny či Koreje. Ti jsou stále omezení covidovými restrikcemi.
Pandemická opatření vedla v Česku k prudkému vzestupu zájmu o cyklistiku. Kdo už nějaké kolo má, musí jen řešit otázku, kam vyrazit. V blízkosti českých páteřních cyklostezek leží řada menších pivovarů, které zejména v létě představují oblíbená výletní místa. Server E15 nabízí ojedinělou kombinaci dvou map: přehledu významných cyklotras a přilehlých minipivovarů.
Kamenné hospody, pivovary a restaurace mohly v pondělí konečně otevřít vnitřní prostory. Po mnoha měsících tak přešly do relativně normálního režimu. O konci krize se však v pohostinství nedá mluvit. Podnikům zoufale scházejí zaměstnanci a v prvním týdnu po otevření je zaskočil i překvapivě nízký zájem hostů. „Řada lidí má stále obavy z onemocnění a do restaurací se vrací pomalu,“ potvrzuje prezident Asociace hotelů a restaurací Václav Stárek.
Pivovary v Česku loni uvařily 20,1 milionu hektolitrů piva, meziročně výstav klesl o 6,9 procenta. Spotřeba piva na obyvatele loni klesla o zhruba sedm litrů, tedy 14 velkých piv, na 135 litrů, a byla tak nejnižší od 60. let minulého století. Za poklesem výroby stojí koronavirové restrikce a omezení provozu restaurací v Česku, ale i v zahraničí, sdělili zástupci Českého svazu pivovarů a sladoven.
Uzavření gastronomických provozů na tři týdny způsobí škody za 750 milionů korun. Uvedli to zástupci Českého svazu pivovarů a sladoven. Čepované pivo má totiž omezenou dobu trvanlivosti, pivovary musí proto omezovat jeho výrobu a v případě delšího uzavření provozoven budou řešit jeho expiraci.