český svaz turistů - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu český svaz turistů, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Pivovary mají zatím letos daleko k výkonům z minulých let. Odbytu sice pomáhá prodej piva v lahvích a plechovkách, ale ani ten nedožene výpadky poptávky způsobené koronavirovými zákazy pro restauratéry. Špatná sezóna se odráží i na hospodářských výsledcích vlastníků největších tuzemských pivovarských skupin.
Tuzemsko pivovarnictví kvůli koronaviru a souvisejícím vládním opatřením eviduje za březen až květen ztrátu přes 4,7 miliardy korun. Vyplývá to ze studie Centra ekonomických a tržních analýz (CETA). Největší dopady měla zavřená gastronomická zařízení, prodej piva v nich v uvedeném období klesl o 55 procent, respektive o 728 tisíc hektolitrů.
Prudký útlum cestovního ruchu včetně stravovacích, ubytovacích a rekreačních služeb nepřeje letním brigádám, o něž mají každoročně zájem Češi i lidé ze zahraničí. Letošní poptávka zaměstnavatelů je výrazně nižší a klesla o tisíce míst, plyne z údajů pracovních agentur.
Z plánu na rozdání desetitisícových voucherů na dovolenou v Česku se stal postupně projekt určený pro lidi, kteří chtějí strávit týden v lázních. Poukazy mají platit od července. Čím dál větší zájem je ale o poukazy, které nabízejí samotné kraje a města. Nejsou totiž svázané tolika podmínkami.
Výrobce převodovek Wikov industry i přes pandemická opatření chystá další růst. V tuzemských závodech má připravené investice za půl miliardy korun. Sklárny, které majitel Wikovu Martin Wichterle spoluvlastní, ale tak pozitivní vyhlídky nemají. „Učinili jsme celou řadu opatření, mezi kterými bylo i propuštění třetiny zaměstnanců. Celkově nás to vyšlo na desítky milionů,“ říká Wichterle, vnuk slavného vynálezce čoček.
Se zavřením hospod se dramaticky zkomplikovala situace i jejich hlavním dodavatelům, tedy pivovarům. A to jak těm největším, tak malým, přičemž dopad krize byl na každou z těchto oblastí trochu jiný. Právě to bylo ústředním tématem dalšího dílu pořadu Dáme to.
Dvacet, třicet nebo více než padesát procent. Takové jsou zatím pouze odhady propadů celoročních tržeb tuzemských provozovatelů lázní. Po karanténě a s otevřením hranic se totiž léčebné domy a hotely vracejí k běžnému provozu jen pomalu. Plnému rozběhu tradičního odvětví však brání fakt, že chybějí hosté z tuzemska i ciziny.
Také v Německu se někdy zdá, že jedinou opravdovou starostí po uvolnění uzávěr veřejného života je to, kam v létě vyrazit na dovolenou. Němci se už smířili s tím, že do oblíbených destinací, jako je Itálie nebo Španělsko, zřejmě nepojedou, a chystají se na dovolenou doma. Největší nápor se jako obvykle čeká u Baltského a Severního moře, na ostrovech Usedom a Rujana, v Dolním Sasku a také v Bavorsku.
Epidemie koronaviru vtrhla mezi obchodníky s luxusem v centru Prahy. Ne že by je snad ohrožovalo samotné onemocnění, každý den ale přicházejí o tisíce potenciálních zákazníků, kteří mají ve zvyku utrácet vysoké částky.
Zakavkazsko stále patří mezi jedny z méně známých koutů světa. Po rozpadu Sovětského svazu byly Gruzie, Ázerbájdžán a Arménie ponechány svému osudu. Bojovaly jak s ekonomickými problémy, politickými potížemi i mezi sebou. Každá ze zemí se vydala rozdílnou cestou, ekonomicky se nejméně daří Arménii. Reflexí celé situace je pohled na místní silnice, které jsou často ještě skanzenem sovětské éry. Čtěte sedmero postřehů, co od provozu na nich čekat.