česky vyrobce lozisek - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu česky vyrobce lozisek, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
BYD, Dongfeng, Geely, NIO a další. Evropský zákazník o čínských výrobcích elektromobilů možná ještě ani neslyšel, ti však mají ambice i potenciál pevně se usadit na trzích starého kontinentu. Na rozdíl od dřívějších neúspěšných pokusů se nabízené nebo chystané modely často vyznačují lákavým poměrem ceny a kvality, vyspělou technologií, vysokými bezpečnostními standardy i líbivým designem.
Málokteré investice se na evropské scéně v poslední době akumulovaly tak silně jako ty do akumulátorů. Do rozrůstajícího se evropského bateriového průmyslu putují stamiliardy korun z účtu klíčových koncernů i menších hráčů. Naslepo nestřílí nikdo z nich.
Motor české ekonomiky ve velkém zdražuje. Síti dodavatelských firem v autoprůmyslu strmě vzrostly náklady za pořizované materiály či energie. Podniky jsou proto nuceny zvyšovat vlastní ceny za díly a součástky. Kdo si alespoň částečné zdražení nevyjedná, bude čelit existenčním potížím. Připlácí si i konečný spotřebitel. Ceny nových vozů opakovaně zvýšila také Škoda Auto.
... vlaky všech světových výrobců, týdny v kuse... rámy a točí ložisky. Zatěžkávacími zkouškami nyní... vejcem pro státní České dráhy. Jeho čistý...
Plánovaná česká továrna na baterie do elektromobilů, takzvaná gigafactory, by mohla vyrobit baterie o kapacitě více než 30 gigawatthodin, což vystačí pro 400 až 800 tisíc osobních automobilů ročně. Záleží na technologii výrobce, respektive výrobců baterií z cínoveckého lithia a kapacitě finálních baterií. Sdělila to dnes mluvčí energetické společnosti ČEZ Barbora Peterová.
Šéf koncernu Volkswagen Herbert Diess přijede do Česka jednat o možné stavbě gigafactory, tedy továrny na baterie pro elektromobily. Měla by v Česku vzniknout? A kdo sehraje důležitou roli v souboji o "největší" investici této vlády?
Desítky milionů korun budou stát náhradní díly na zastaralá bojová vozidla pěchoty BVP-2, která chce armáda minimálně ještě dva roky udržet v provozu. Důvodem je zpoždění nákupu nových obrněnců za více než padesát miliard způsobené koronavirem. Kvůli hygienickým opatřením odložilo ministerstvo obrany zkoušky vozidel nabízených třemi výrobci z Německa, Španělska a ze Švédska na začátek roku.
Tvrdá restriktivní omezení, jež zastavila ekonomický život země začátkem roku, přežili tuzemští dodavatelé automobilového průmyslu, aniž hromadně propouštěli kmenové zaměstnance nebo ve velkém krachovali. Pomohli si mimo jiné úsporami z předchozích šesti let konjunktury. Krize však řadu podniků o tuto výhodu připravila. Do druhé vlny pandemie tak vstupují v horší finanční kondici.
Všechny české továrny automobilky Škoda Auto zahájí odstávku výroby ve středu ve 22 hodin. Podle plánů by měla odstávka trvat do 5. dubna. Deníku E15 to sdělil předseda škodováckých odborů Jaroslav Povšík, informaci následně potvrdila Škoda Auto. Výrobu zastaví i kolínská automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile, a to od 25 března. Přerušení potrvá zřejmě do pátku 17. dubna.
Pokles poptávky v tradičních odbytištích nutí část tuzemských dodavatelů automobilového průmyslu poohlížet se po obchodních příležitostech také na netradičních vzdálených trzích. Byznysový potenciál nabízí například Jižní Amerika nebo Indie.