cesta do chorvatska přes maďarsko - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu cesta do chorvatska přes maďarsko, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
S papírovými kupony jsme se nadobro rozloučili a od roku 2021 už si můžeme koupit dálniční známku jen v elektronické podobě. Pro rok 2023 se toho u známek moc nemění – zůstává stejný formát, způsob nákupu, a navzdory původním předpokladům také cena. Kolik dálniční známka stojí, kde ji koupit, kdo jezdí po dálnicích zdarma a jak řeší poplatky další státy střední Evropy?
Chorvatsko dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější dovolenkové destinace. Každoročně se tam vypraví statisíce Čechů, které láká nejen dobrá dostupnost – cesta z Prahy do severochorvatské Rijeky trvá něco přes osm hodin – ale také rozmanitost země. Díky množství zajímavých ostrovů a regionů si tam přijdou na své milovníci přírody, památek i moře. Od roku 2023 by měla být navíc cesta ještě jednodušší. Země je součástí Schengenského prostoru a platí v ní eura.
Chorvatsko vstoupí do schengenského prostoru od 1. ledna 2023, rozhodli ministři vnitra zemí Evropské unie. Češi tak budou moci jezdit do Chorvatska bez hraničních kontrol. „Chorvatsko získalo jednomyslnou podporu Rady pro vnitřní věci a spravedlnost, 1. ledna 2023 se stáváme členem schengenu!“ reagoval na twitteru chorvatský premiér Andrej Plenković.
Malebné a tuze malinké letiště ve slovenských Košicích nepatří běžně mezi nejpopulárnější destinace v Evropě. Přilétá sem kolem pěti pravidelných spojů denně a žádný z nich z Bruselu. To způsobilo nemalé potíže organizátorům říjnového zasedání Strategie EU pro dunajský region, kteří se do druhého největšího slovenského města snažili dostat stovky lidí. Po honosnějších zasedáních ve Vídni, Budapešti nebo v Bukurešti v minulých letech ale nebyl výběr Košic náhodný. Nacházejí se totiž jen sto kilometrů od ...
Zdražování elektřiny zásadně znevýhodňuje nákladní železniční dopravce vůči těm kamionovým. Část zakázek lídra tuzemského trhu ČD Cargo, který loni vydělal mateřským Českým drahám téměř tři sta milionů korun, by se tak mohla přesunout z kolejí na silnici. „Už dnes je v mnoha případech levnější silnice. Hrozí exodus zboží na silnici. Ročně se přitom bavíme o dvaceti tunách zboží, třetině veškerých našich přeprav - to je ekvivalent osmi set tisíc jízd kamionů,“ říká předseda představenstva podniku Tomáš Tóth...
Na ostravském letišti Leoše Janáčka se v září uskuteční už 22. ročník největší bezpečnostní přehlídky ve střední Evropě. Dny NATO přivítají zástupce více než 20 zemí a představí návštěvníkům mimo jiné vojenskou techniku, která se stará o bezpečnost členských států Severoatlantické aliance.
Čerstvá čísla o šestnáctiprocentní květnové inflaci potvrdila, že letos citelně zdražuje téměř vše kolem nás a cestování do zahraničí není výjimkou. Zvedly se náklady na samotnou cestu, na ubytování i ceny v zahraničních obchodech a službách. Vše je ovšem relativní. Zvyšují se totiž i útraty, které Češi realizují v souvislosti s dovolenou v tuzemsku. A právě tempo zdražování zboží a služeb v cizině ve srovnáním s domácím je jedním ze dvou faktorů, které ovlivňují kupní sílu koruny v zahraničí.
Plán Evropské komise na ukončení odběru ruské ropy je pro Českou republiku zvládnutelný. Nutná však bude celoevropská koordinace, a politiky tak patrně čeká nelehké vyjednávání zejména o kapacitě Transalpského ropovodu (TAL). Toto potrubí je totiž klíčové pro ropovod IKL, jímž by mohla proudit náhrada za ruskou surovinu do rafinerie v Litvínově. Česko tak bude usilovat o odklad, dokud se nepodaří kapacity zvýšit.
Vystoupit z šedi. Tak zní heslo tuzemské značky Vuch, která navrhuje a vyrábí módní doplňky s barevnými prvky a puntíky za dostupné ceny. Nyní do firmy vstupuje investiční fond eRockets vedený podnikateli Jiřím Hlavenkou, Tomášem Fikarem a Ondřejem Klegou, čímž získává její patnáctiprocentní podíl. Investiční skupina navíc plánuje pomoci firmě do pěti let dosáhnout miliardového obratu. Výši investice fond nezveřejnil.
Postkomunistické země se při vstupu do Evropské unie zavázaly k přijetí eura. Některé však po vzoru Švédska budou splnění svého závazku dále odkládat. Další se naopak na vstup do eurozóny pilně připravují. Po bok Pobaltí, Slovenska a Slovinska by brzy mělo přibýt Chorvatsko a Bulharsko. Politické reprezentace Polska, Maďarska a Česka nikam nespěchají, ačkoli popularita společné měny se u obyvatel těchto zemí výrazně liší.