cesta do maďarska koronavirus - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu cesta do maďarska koronavirus, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Rusko sice reaguje na projevy zájmu ze zahraničí o dodání vakcíny proti COVID-19, ale objem výroby zatím neumožňuje vyjít všem vstříc. Vysoce postavený zdroj blízký vyjednávání Prahy s Moskvou serveru Lidovky.cz řekl, že pokud Česko dá Sputniku V zelenou, může zhruba do 25. března dostat až 20 tisíc dávek a další později.
Po Německu značně zpřísnilo režim na hranicích i Polsko a Slovensko. Čechy čeká v Polsku bez testu či dvojího oočkování od soboty 27. února karanténa. Povinná izolace pro lidi, kteří přicestují ze zahraničí, platí i na Slovensku. Opatření se vztahuje také na Slováky při návratu do vlasti. Výjimku mají například řidiči a posádky v nákladní a osobní dopravě či pendleři. V cestovní mapě si ale mírně polepšily Baleárské a Azorské ostrovy. Češi tak mohou při návratu do vlasti ukončit povinnou karanténu dříve ...
Ministr zahraničí Tomáš Petříček věří, že se Česko i svět letos začnou vracet k životu jako před pandemií koronaviru. Za prvořadý považuje restart tuzemské ekonomiky a hledání obchodních příležitostí v Asii a v Severní Americe. „Jakkoli je dobře, že jsme provázáni s evropskými trhy, chceme diverzifikovat spolupráci se státy, kde máme velký potenciál do budoucna, a to nejen v obchodu, ale i ve vědě,“ říká.
Očkování proti koronaviru má vést ke konci restrikcí a nastartování ochromených ekonomik. Řada evropských států letos podle Mezinárodního měnového fondu zaznamená vysoký růst HDP. Česko nemá být výjimkou. Naději umocňuje skutečnost, že tuzemská ekonomika se loni propadla méně než MMF odhadoval. Češi ale musejí počítat s vysokou inflací.
Od pátku se změní pravidla testování na COVID-19 pro cestující do České republiky, vznikne i nová kategorie velmi rizikových států. Po jednání vlády to řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Podle něho je potřeba reagovat na šíření nových mutací koronaviru. Dosud byla většina evropských zemí v červené barvě značící vysokou míru rizika.
Od půlnoci z pátka na sobotu nesmějí cizinci přicestovat do Česka z jiných než nezbytných důvodů bez ohledu na takzvaný cestovatelský semafor, kterým se dosud řídily podmínky cest. Výjimku mají například ti, kteří v Česku pracují nebo studují. Na čtvrtečním zasedání o zákazu kvůli koronavirové epidemii rozhodla vláda. Následně o tom na twitterovém účtu v angličtině informovalo ministerstvo zahraničí.
S obavami ze šíření nových, nakažlivějších mutací koronaviru roste význam rychlého proočkování lidstva. I Evropská unie, jedna z nejvyspělejších částí světa, však s tímto úkolem zatím nepříliš úspěšně zápasí. Na vině je řada faktorů. Kritice čelí systém hromadného objednávání vakcín, situaci zhoršují výpadky nasmlouvaných dodávek. Některé země rozjíždějí očkovací programy pomalu, navíc se proti nim zvedá odpor obyvatelstva a hrozí dokonce útoky na očkovací centra.
Polsku se kvůli koronakrizi nejméně na několik let uzavřela cesta k přijetí společné evropské měny. Kromě toho, že přechodu na euro není nakloněna vláda Mateusze Morawieckého, republika po loňském hospodářském poklesu nesplňuje ani příslušná ekonomická kritéria. Píše o tom polský deník Rzeczpospolita. Součástí eurozóny se v blízké budoucnosti patrně nestanou ani Česko s Maďarskem.
Evropské země před Vánocemi obtížně hledají cestu, jak lidem dopřát co nejnormálnější svátky a zároveň nezpůsobit další nárůst šíření nákazy COVID-19. Aktuálně se zpřísňují opatření například v Německu a na Slovensku. Celkově jsou však vlády stále méně ochotné zavádět včas nepopulární a ekonomicky bolestivá opatření. Evropané jsou z restrikcí unavení a klesá ochota přísná pravidla dodržovat.
Ve firmách působí čtyři až šest měsíců a účtují si peníze jako špičkoví topmamažeři. Nenavrhují pouze úsporné kroky a nutné změny. Vše také musí sami uskutečnit. Říká se jim interim manažeři, šéfové na přechodnou dobu. „Teď se na nás obracejí především ti, kterým padá byznys. Bez ohledu na obor. Někteří zvažují, jestli snížit náklady na minimum a počkat, až se virus přežene,“ říká Jiří Vácha, který se oboru věnuje přes deset let a zkušenosti sbíral v Itálii i ve Francii, kde rozšiřoval síť nábytkářského ...