cesta do německa aktuálně 2021 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu cesta do německa aktuálně 2021, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Prezident Petr Pavel jednal v úterý s německým prezidentem Frankem-Walterem Steinmeierem o válce na Ukrajině i o energetice. Pavel požádal Němce o co nejvyšší kapacitu terminálů na zkapalněný zemní plyn (LNG) tak, aby ho bylo možné posléze dopravovat do Česka. Rozdílné názory obou zemí na energetický mix ale prezidenti při jednání neřešili.
Předpoklad, že ruská agrese na Ukrajině vyvolá globální závody ve zbrojení, se začíná potvrzovat. Dovoz vojenského materiálu do Evropy v letech 2018 až 2022 vzrostl o 47 procent v porovnání s předchozími pěti lety. Ukrajina se loni stala třetím největším dovozcem zbraní, jak vyplývá z analýzy Stockholmského mezinárodního ústavu pro výzkum míru (SIPRI). Americká dominance v tomto obchodu se upevňuje, zatímco Rusko ztrácí trhy.
Jestli Kreml věřil, že budou evropské země v podpoře Ukrajiny rezervované kvůli své závislosti na ruských energetických zdrojích, pak zažívá hořké zimní zklamání. Starému kontinentu se daří částečně dobrovolně, částečně pod tlakem a také s nemalou dávkou štěstí zbavovat se uhlí, ropy, nafty i zemního plynu od agresora. Může se navíc těšit z toho, že ceny plynu po přechodném dramatickém růstu poklesly a dostaly se na úroveň před zimou 2021.
Zásilkovna prochází velkými změnami. Zvažuje přechod od malých početných dep k mnohem větším a hlavně automatizovaným skladům, nadále se tak rozrůstá do dalších evropských zemí, jako poslední přibylo Slovinsko. Zároveň se musí vyrovnat s ekonomickým ochlazením celého trhu. „Očekávání zákazníků se mění, chtějí větší kvalitu, rychlost a očekávají komfort, ale samozřejmě za stejnou cenu," říká v rozhovoru šéfka a zakladatelka Zásilkovny Simona Kijonková, která na konci února vystoupí na E15 International E-...
Starý šmrnc a moderní střeva. Tak by se dala charakterizovat již dva roky probíhající rekonstrukce známého konstruktivistického Paláce Dunaj na Národní třídě. Ta by měla být letos konečně hotová; jedna z nejprestižnějších adres v Praze pak získá další nové nájemníky. Patnáctiletou smlouvu už podepsaly i dvě významné evropské instituce.
Válka na Ukrajině způsobila Evropě zcela zásadní problémy v oblasti dostupnosti zemního plynu. Omezení dodávek z Ruska výrazně dopadlo na některé země. Právě Česko patří k těm, které jsou na dodávkách z Ruska nejvíce závislé. Vlivem zmíněných problémů od začátku ruské invaze raketově vzrostly ceny energií. EU přitom stále nepřekonala rozpory okolo možného omezení cen plynu, který zdražuje výrobu elektřiny. Část zemí navíc hrozí vetem krizového balíku. Jak se situace dál vyvíjí a jaké má Evropa možnosti? ...
Národní pivovar Budějovický Budvar se připojil k iniciativě Zálohujeme.cz. Chce tak přispět k tomu, aby se i v Česku konečně začaly vracet plechovky nejen od piva. „Aktuálně fungující kontejnerový sběr kovových odpadů, tedy i plechovek, pokládáme za nedostatečný,“ říká Robert Chrt, manažer pro strategii a business development Budvaru.
Na akciových trzích zpomalil příliv nových peněz a řada firem se potýká s vysokými náklady. Přesto jsou společnosti, které od začátku roku posílily třeba i o třetinu, upozorňuje Petr Zajíc, portfolio manažer Amundi Czech Republic. Pro českou ekonomiku bude podle něj klíčové, co se stane s cenami energií. Protože to zásadně ovlivní domácí poptávku.
Bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková uvedla, že nasbírala padesát tisíc podpisů potřebných k občanské kandidatuře na úřad prezidenta. Za sebou má bohatou historii bojů proti „solárním baronům“, soudních sporů i údajných pokusů o atentát. O svých zkušenostech napsala několik knih. Voliče chce zaujmout nejen svou odborností v oblasti plynárenství, ale i upraveným heslem Donalda Trumpa z posledních amerických prezidentských voleb „Česko na prvním místě“.
Dramatické zdražování v Česku je zčásti dílem chamtivých domácích obchodníků a naivních spotřebitelů, kteří jsou ochotni odkývat prodejcům s úsměvem jakékoli ceny. Celá řada dováženého zboží totiž putuje do Česka za obdobné ceny jako dříve, a inflace tak prakticky vzniká až na české půdě. „Takový svět, ve kterém každý akceptuje, že je úplně normální zvyšovat ceny, ten se nám nelíbí, to není dobrá cesta. A proto říkáme: všímejte si signálů, které povedou ve finále v kolektivním vědomí ke zchlazení ...