cesta do polska koronavirus aktuálně - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu cesta do polska koronavirus aktuálně, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Žádný obor neprošel za poslední dva roky tak náročnou zkouškou jako zdravotnictví. Byli to právě lékaři, zdravotní sestry i výrobci léků a vakcín, kdo se pokoušeli zastavit nejhorší pandemii posledních sta let. Tato krize však pro odvětví znamená také obrovskou příležitost. Vždyť jen v roce 2020 se do výzkumu nemoci COVID-19 celosvětově investovalo kolem pěti miliard dolarů. A inovativní start-upy, které okamžitě naskočily na nové potřeby pacientů, se objevily i v Česku.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Ucpané přístavy, zdržení a zdražování námořní dopravy zboží letos přinutily přepravní firmy hledat alternativní řešení. Mnoho kontejnerů se tak v Číně místo na lodě nakládá na vlaky. Železniční boom ale naráží na kapacity infrastruktury v Rusku, zboží se zdržuje i na hranici mezi Čínou a Kazachstánem. Jeho dodávky po souši do Česka už podle lidí z branže nejsou výrazně dražší než po moři, ale časová úspora není tak velká jako dříve.
Na turistice závislé země doufaly, že se díky jarnímu očkování podaří zachránit letošní turistickou sezonu. Situaci však komplikuje koronavirová varianta delta, kvůli které na počátku poměrně málo přísné státy musejí revidovat původně přijatá opatření. Návštěvníky tak odrazuje nepředvídatelnost, mnozí vyčkávají s odjezdem na zahraniční dovolenou do poslední chvíle. V prakticky všech zemích trpí velká města, jelikož turisté vyhledávají hlavně venkovní aktivity.
Uzavření většiny obchodů a provozoven kvůli pandemii COVID-19 nekompromisně zavelelo: jde se na internet. V oborech, kde se elektronické obchody masivně zaváděly už dříve, to šlo dobře. Náročnější to bylo v oblastech, v nichž se s fungováním on-line ani příliš nepočítalo. Přesto se to povedlo třeba prodejcům aut, restauratérům a lékárnám.
Evropský parlament schválil zavedení takzvaných Covid pasů. Certifikáty držitele opravňují k volnému pohybu napříč Evropskou unií. Zájem o ně je velký - jen z Česka chce v létě vycestovat za hranice více než milion lidí. Covid pasy jsou dostupné v digitání či papírové podobě. Česko připravilo dvě mobilní aplikace, pomocí nichž je možné se certifikáty prokazovat a zároveň umožňují kontrolu platnosti covidových pasů.
Vlády řeší, jak své obyvatelstvo získat pro očkovací plány i dodržování opatření proti šíření COVID-19. Každá na to jde jinak, ale všechny naráží na vzrůstající nedůvěru k novým vakcínám. V Česku se do řešení problému angažovalo hned několik odborníků na reklamu a PR. Zdarma pomohli vládě posunout její komunikaci na vyšší úroveň. Proč tomu tak je, co to může přinést a jakou inspiraci si můžeme odnést z okolních zemí?
Evropské země před Vánocemi obtížně hledají cestu, jak lidem dopřát co nejnormálnější svátky a zároveň nezpůsobit další nárůst šíření nákazy COVID-19. Aktuálně se zpřísňují opatření například v Německu a na Slovensku. Celkově jsou však vlády stále méně ochotné zavádět včas nepopulární a ekonomicky bolestivá opatření. Evropané jsou z restrikcí unavení a klesá ochota přísná pravidla dodržovat.
Na severu Evropy podniká česká společnost Metrostav čtrnáct let. Koncem října dokončila dva projekty. V islandské pustině v neděli zpřístupnila motoristům tunel Dýrafjörður, počátkem listopadu otevře v Norsku projekt dvou tunelů a mostu přes mořský záliv Åstfjord.
Hlavní poradce britského premiéra Borise Johnsona, evropský komisař pro obchod či novozélandský ministr zdravotnictví. Seznam světových politiků a veřejných činitelů, kteří porušili v době nouzového stavu antikoronavirová opatření je překvapivě široký. Zatímco běžným občanům za toto počínání hrozí vysoké pokuty nebo dokonce trestní stíhání, někteří státníci se ani neobtěžují rezignovat.